DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör
 

Atom Pasif Sismik Sistem

Sismograf sistem, yer hareketlerini sürekli olarak kaydederek yer sarsıntılarının büyüklüğünü, süresini, merkezini ve saatini saptamaya yarayan aygıta denir. Depremlerin ölçümünde kullanılır.

Atom-PS, Vs tayini için ~ 1.5 km’ye kadar olan derinliklerde mikrotremor ölçümlerini toplayabilen pasif bir sismograftır; Atom-PS, çoklu, tek kanallı toplama ünitelerinden ve SeisImager Surface Wave işleme paketimizden oluşur. Atom-PS, geleneksel ve ağır kablolara dayanmaması nedeniyle benzersizdir. Kullanıcılar artık önceden ayarlanmış aralık / geometriler veya yüksek trafik alanları, yollar ve araba yolları gibi saha koşullarıyla kısıtlanmamaktadır.

Atom-PS, 24 bit A / D dönüştürme, GPS kontrollü zamanlama, 4 GB dahili veri depolama ve ayarlanabilir bir örnekleme oranına sahip bireysel satın alma birimlerinden oluşan eksiksiz bir çözümdür. Her bir satın alma birimi yaklaşık 3.5 pound ağırlığında ve şarjlar arasında 70 saate kadar pil ömrüne sahip. Standart 4 GB bellek 560 saat kaydedebilir. Genişletilmiş kayıt için, dahili bellek 32GB’a kadar yükseltilebilir. Aynı anda on iki toplama ünitesine şarj edin!

Pasif anketinizi tam olarak Atom-PS ile gerektiği şekilde planlayın, ödün vermenize gerek yok.

ÖZELLİKLER VE FAYDALAR

  • Dahili Güç: Etrafta dolaşacak büyük piller yok! Dahili batarya ile eşleştirilmiş düşük enerji tüketimi, şarj başına 70 saate kadar çalışma sağlar.
  • Veri Toplama Basit: Atom’u açın ve GPS zaman damgalı veriler birkaç dakika içinde toplanmaya başlar. Veri toplama için dizüstü bilgisayar gerekmez, Atom ve Geophone’u bir sonraki istasyona geçmeden önce yerine yerleştirin.
  • Kablosuz Platformun Avantajları: Dahili GPS ile halledilen doğru zaman damgalı veriye gerek yok. Veri toplama işleminden sonra, kablosuz indiricimiz ve WiFi Erişim noktamızla verileri kolayca indirin.
  • Eşsiz Pasif Veri Toplama: Ayarlayın ve devam edin! Veri toplama için çekiç veya ağırlık düşüşü gerekmez, pasif veri setleri 10 dakika kadar kısa sürede toplanabilir veya büyük veri setleri için gece boyunca bırakılabilir.
  • Eşsiz Özellikler: 24 bit, ultra yüksek çözünürlük 1,5 ila 1,650 kHz bant genişliği, düşük bozulma (25Hz’de <0,001%, 2ms)

Daha Fazla Bilgi

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.