DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör
 

Fetoya Bir Darbede ICSID’dan

Uluslararası Yatırım Anlaşmazlıklarının Çözüm Merkezi

Fetocuların kurduğu Belçika’da bulunana Cascade Investments NV şirketi, Cihan Medya Dağıtım şirketinin hisselerinin %99,94’üne sahip olduğunu iddia etti ve tazminat olarak 126 milyon € (148 milyon $) talep etmişti.

Ancak ICSID (Uluslararası Yatırım Anlaşmazlıklarının Çözüm Merkezi), FETÖ terör örgütü üyelerinin iddiasını reddederken, tazminat talebini de reddetti.

Türkiye aleyhine dava açan sahte şirket, Belçika Türk İşadamları Derneği (BETİAD) üyeleri tarafından Belçika’da kuruldu.

Grup yıllardır FETÖ terör örgütünün finansmanında önemli bir rol oynadı.

Açıklamada, BETIAD’ın dokuz üyesinin kukla şirketi kurduğu belirtildi.

Türkiye Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonundan yapılan açıklamada, tahkim davasında 20 Eylül kararıyla FETÖ terör örgütü mensuplarının öne sürdüğü asılsız iddiaların reddedildiği belirtildi.

FETÖ’nün uluslararası arenada sistemli bir şekilde dile getirdiği iddialar ve tazminat talep eden tahkim davalarının mesnetsiz ve hukuka aykırı olduğu tespit edilmiştir.

FETÖ ele başı ABD merkezli lideri Fetullah Gülen, Türkiye’de 15 Temmuz 2016’da 251 kişinin öldüğü, 2.734 kişinin yaralandığı darbeyi organize etti. Fakat Türk milleti Fetoyu yenilgiye uğratmıştı.

Ankara, FETÖ’yü, başta ordu, polis ve yargı olmak üzere Türk kurumlarının sızma yoluyla devleti devirmeye yönelik uzun süredir devam eden bir çalışmalar yaptığını biliyor.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.