DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör
 

RMD-1 Uzaktan Kumandalı Su Altı Define Arama Dedektörü

RMD-1, fotoğrafta gösterildiği gibi hemen hemen tüm ROV’lara veya çekilen su altı sistemlerine bağlanabilen yüksek performanslı bir Pulse metal detektörüdür. Darbeli endüksiyon teknolojisi RMD-1’in deniz tabanındaki mineralleri yok sayarak okyanus tabanındaki veya altındaki demir ve demir dışı metal cisimleri algılamasını sağlar. Uzak metal detektörü su altı boru hatlarını bulur ve izler, eksik aletler ve tarak parçaları bulur, silahları ve patlamamış mühimmatı bulur ve kayıp hazineyi bulur.

Sistem, korozyona dayanıklı boru biçimli bir PVC çerçeveye sahip su altı araca sıkıca tutturulmuş sağlam ABS kovanlara kalıplanmış iki bobin kullanır. Çerçeve, bobinler için sağlam bir montaj sağlar ve ROV’nin metal parçalarından etkilenmeyecek şekilde ROV’un önüne yerleştirir. Oval bobinler, tabana 3 ila 5 feet uzanan bir tespit zarfı üretir. Şık, düşük profilli bobin tasarımı, ROV üzerindeki sürtünmeyi ve ağırlığı en aza indirir.

Bobin metal algıladığında, su altı araca bağlı olan RMD-1 “alt kattaki elektronik üniteye” bir sinyal gönderir. Alttaki elektronik birim bilgileri işler ve USB veri çıkışı, 0-5 vdc çıkışı veya JWF üst taraf kontrol / okuma ünitesi tarafından kullanılan özel bir sinyal üretebilir. Alt kattaki elektronik üniteden gelen çıkış, ROV’un göbek ya da ayrı bir kablo üzerinden iletilebilir. ROV alt kattaki elektronik üniteye güç verebilir veya umbilikal kablo üzerinden yüzeyden güç sağlanabilir.

Standart RMD-1, hem sayaç hem de sesli alarm ile okunan değeri gösteren bir üst kontrol kutusuna sahiptir. Metal hedefin yakınlığı ne kadar yakınsa, okuma o kadar güçlü olur. Üst taraf ünitesi, alt kattaki elektronik üniteye voltaj sağlamak ve alt kattaki üniteden çıkış sinyalini almak için su altı aracın göbek kablosunu kullanabilir. RMD-1’e 120 vac (standart) veya 220 vac veya 9-36 vdc güç verilebilir.

RMD-1’in kullanımı kolaydır ve herhangi bir su altı aracına kolayca bağlanır. Özel bobin boyutları temin edilebilir.

RMD-1 Fishers’a özel, koşulsuz İKİ YIL garantilidir.

Daha Fazla Bilgi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.