DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör
 

Side Scan Sonar, Su Altı Araştırmaları İçin

Sonar, ses dalgalarını kullanarak cismin boyut, uzaklık ve diğer verileri görmemize yarayan alet. Sesin su altında yayılmasını kullanarak su altında/ üstünde gezmeyi, haberleşmeyi ve diğer cisimleri tespit etmeyi sağlayan bir tekniktir.

Side Scan, su altı araştırmaları için en etkili sonarlardan biridir, çünkü geniş bir alanı hızlı bir şekilde arayabilir ve su netliğinden bağımsız olarak alt kısımdaki herhangi bir şeyin detaylı bir resmini üretebilir.

Görüntüleri görüntülemek için 10 farklı tarama aralığı ve 8 renk şeması arasından seçim ayarları vardır. Bir GPS bağlayın ve konum koordinatları otomatik olarak yan tarama verileriyle kayda başlar. Fareyi bir hedefin üzerine getirin ve hedefin GPS konumu koordinatları ekranda görüntülenir.

Çok yüksek frekanslı SSS-1200K yan tarama, 5 ila 25 metre aralık ayarıyla tarama yaparken mükemmel yüksek çözünürlüklü görüntüler üretir. SSS-1200K, kolluk kuvvetleri ve dalış kurtarma operasyonları veya çok yüksek çözünürlüklü bir görüntü gerektiren herhangi bir operasyon için idealdir. 25m (50m swath) aralığına kadar çok yüksek çözünürlüklü görüntüler üretir. Bu çok yüksek frekanslı sonar çok küçük ve çok yumuşak hedefleri yüksek detaylarda gösterebilir. 1200K’nin sınırlandırılması, düşük frekanslı yan taramalara kıyasla yalnızca kısa menzildir. Metre cinsinden aralık ayarları: 5, 10, 15, 20 ve 25 metre (her bir taraf). SSS-1200K, SSS-600K / 1200K gibi ikili frekans sisteminin bir parçası olarak en iyi şekilde kullanılır; burada 600K, arama için 600K kullanılır ve 1200K, hedef üzerinde son kapatmayı yapmak için kullanılır.

Daha Fazla Bilgi

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.