Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Ağaç Dalı Yapımında Okunacak Dualar

Tarih boyunca,  dinyerler, ruhlar, kahinler, mistikler, medyumlar,  şamanlar, cadılar, sihirbazlar tarafından kullanılan ağaç dalı yapımı tam olarak maalesef bilinmemektedir. 

Günümüzde yapılan ağaç dalları  ortadoks akademisyenler tarafından  araştırılmış  bu bilgilerin bir kısmı eksik bir kısmıda yanlış olarak adlandırılmıştır. 

Bu bilgilerin bazıları şöyledir.

İnsanlar tarafından dikilmemiş olan Şeftali, ceviz yada zeytin ağacı kullanın, bu ağaçlar henüz meyve verecek kadar gelişmiş olmamalı, mutlaka meyve vermemiş ama yetişkin olmalı.

Sabah vakti şafak sökmeden biraz önce 40 cm den biraz uzun 50 cm den biraz kısa çatallı bir dal kesin. Dalı keserken aşağıdaki sözleri sürekli tekrarlayın.

Seni, eloinamiraton, aldonay ve semiplaras adına kesiyorum-ki onlardan sana, H.z. Yakub’un ve H.z. Musa’nın ve Harun’un asalarının sahip olduğu majik nitelikleri ve erdemleri bahşetmelerini ve saklı olanı ifşa etme yeteneği ve gücünü vermelerini diliyorum.

Ağaç Dalı Yapımı; Aşağıdaki farklı bir kaynak.

Çubuk yapımı için yeni bir Arabi ayın ilk cuma günü yola çıkmalıyız, gideceğimiz yer nar veya fındık ağacının yanı, tabi bu ağaçların yanına vardığımızda güneş doğmamış olmalı ona göre hareket edin. diyelim’ki güneş doğmadan ağaçların yanına geldik bu mayıs gülü’de olabilir.

Seçtiğimiz ağaçtan 1.5 karış kadar bir çatal çubuk tuttuktan sonra 7 defa (Sure-i En’am, ayet 59) ayeti kelimesi okumalıyız. okuduğumuz ayetin en sonuncusunu yani 7. bitirdikten sonra elimizdeki kesici aletle tuttuğumuz çatal dalı bir vuruşta keseriz. kestiğimiz çatalın uçları elimizdeki kesici aletle yontulur; beyazlayacak kadar yontmanız yeterlidir.

Daha sonra elinizdeki çubuğu 4 kısma bölmeniz gerekir bölme derken çubuğu direk kesme değil tabi üzerine çizgi çizerek çubuğu 4 bölme yapmamız yeterlidir.

  1. Bölmeye Besmele,
  2. kısma selamün kavlen min rabbin rahiym yazacaksınız,
  3. Kısma Ayet el – Kürsi,

4 kısmada İnnemâ emruhu izâ erâde şeyen en yekûlelehü kün feyekûn. Fe sübhânellezî biyedihi melekûtü külli şeyin ve ileyhi türceûn. ayeti kelimesi

Evet yukarıda çubuğa ne tür işlemler yapılacağını yazdık şimdi dikkat edeceğimiz nokta önümüzden gelecek ilk cuma günüdür. ilk cuma geldiği gün çubuğu güneş görmesin diye kadife türü kalın bir beze sarıp minbere koymanız yeterlidir. minber dediğim imamların hutbe okudukları yer yani yüksek yer anlayın işte. minbere koyduktan sonra üzerine 3 hutbe okumanız gerekli, okuduktan sonra bırakın kalsın.

Peki çubuk burada ne kadar kalacak ? tabi’ki 3 hafta, 3 hafta sonra gelin çubuğunuzu minberden alın ve kullanmaya başlayın.

Şimdi gelelim çubuğun kullanımı ve çubuğun çalışma prensibine, çubuk çatal olan yerler dışa gelecek şekilde tutulmalıdır, yani elinize diğer uçları’da kafa kafaya getirilecek şekilde birbirine değdirmeniz yeterlidir. define olan yerde verdiği tepki ise harekete geçer ve yere doğru hamle yapar. bunu anlayabilmeniz için çubuğu çok kasıntılı tutmamalısınız lazım aksi taktirde bu hamle sizin gücünüzün içinde kaybolup gidebilir o yüzden çubuğu çok hassas tutun.

ağaç dalı yapımı

Not: Bu bilgilerin gerçekle alakası olduğu sanmıyoruz, sadece arşivden aldık koyduk.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.