Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Define Bulmak İçin Dua ve Büyü

Dua ile define arama yapılabilir, bir kişinin dua veya ayetler okuyarak istihareye yatması günah sayılmaz, define ne farzdır nede haram  istihareye yatılmaması için hiç bir neden yoktur. Aşağı paragraflarda yazacağımız gibi bir Müslümanın büyü yada cinlerden yardım alarak define araması çok sakıncalıdır. Unutmayın Allah’tan başka ilah yoktur ne istiyorsanız ondan isteyin.

Hristiyanlıkta Büyü: Kiliseler Büyü ve kahin işlerine resmen karşıydı: 1486 yılında dominikler tarafından yazılan tarihin en can alıcı büyü kitabı piyasaya çıktı. Bu kitaptan sonra kilise ve büyücüler arasında inanılmaz savaş başlamıştı.  Büyücülerin yaptıkları ise  şeytanın lejyonlarını kötü kadınlara yönelterek onları vaftiz edilmemiş çocuk etiyle yağlatması, geyik, keçi yada  süpürgelerin üstünde çıplak uçarak kadınları baştan çıkarması,  cinlerle çiftleşmek için gece sabbatlarına katılmaları gibi etkili yöntemler kullanıyorlardı, Kiliseler ise  kadınların zayıf ve aşağı varlıklar olarak kabul edip, büyücülerin kolayca etkisine girdiklerini resmen açıkladı, kilise bu tür şeyleri açıkça kabul edince, büyücülük potansiyeli fazlasıyla arttı.

İslam’da Büyü: İslam dininde büyü yapmak açıkça haram kabul edilir. 7 büyük günah arasında gösterilmiştir, Büyüden ve tılsımdan korunmak için  Felak ve Nas sureleri inmiştir. Bir Müslümanın büyü işlerinden yardım alarak define araması kabul edilemez, kesinlikle yapmamalıdır. 

Define Bulmak İçin Dua ve Büyü işleri

Define bulmak için okunacak dua-lar.

Hak Teala ‘nın (El Vekil) adı : Bu ad Allah ‘ın azametli adlarından biridir. Bu adın hizmet Meleğinin adı, Allah ‘ın selamı üzerine olsun, Hazret-i (Kehyail) dir. Bu kerametli Meleğin buyruğu altında dört kumandan Melaike bulunmaktadır ki, bunlardan her biri 66 bin Melaikeden oluşan 66 Melaike sırasına kumanda etmektedir. Bu Meleklerin tümü dünyadaki her şeye vekalet etmektedirler. Bunlar hazine ve definelerin bekçisi ve koruyucularıdırlar. Bu adı çokça anan kimselere bu hizmet Meleği inerek hacetini görmüş olur.

Başka bir kaynak. Bir kimse riyazatlı olarak üç (3) gün oruç tutup, her farz namazın arkasından üç (3) defa Cin suresini okusun. Üçüncü gece rüyasında her hangi bir yerdeki gömülü olan defineyi Allah c.c. ın izniyle o kişiye gösterirler. Ertesi gün o kişi oraya varıp, rüyasında gördüğü yere baksın.Daha sonra onbeş (15) defa İhlas suresini okuyup, yüz (100) defada Salavati şerife getirsin. O kişi Allah Teala nın izniyle oradaki gömülü olan defineyi çıkarır.

Bir kaynak daha; Hazine yerini bilmek yahut bilinipte bulunamayan bir hazineyi bulup çıkarmak isteyen kişi 1423 defa zahir adını abdest almış vaziyette zikretmeli daha sonra nur, basıt ve zahir adlarını zikrederek yatmalı uyuya kalana kadar bu adları zikre devam etmelidir.O kişiye rüyasında gizli hazinelerin yerleri gösterilir. Bu zikri daima yapmakla beraber rüyaya yatılmak için ayın beşi veya dokuzu seçilirse daha makbul ve daha etkili olacaktır. (Şems’ül maarif’den bilgiler.)

Not: Gerçekliği tartışılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.