Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Define Bulma Duaları

Öncelikle Allah ve Resulü, Müslümanlara büyücülüğü yasaklamıştır bizler  bu tür safsataları bir kenara bırakarak,  Kuran’ın tavsiye ettiği akıl, bilim ve fennin aydınlık yoluna sarılmamızın en doğru seçim olduğunu bilmeliyiz. Bu şekilde düşünürsek büyü ile değil dua ile define arama işlemi yapmamız gerektiğini anlarız.

Evet İnternet sayfalarında bolca define bulma duaları bulunmaktadır, bunların başarı sağladığına hiç rastlamadık, biz yinede bazı duaları yazalım.

1- Define bulmak için  “hatem-i şerif” ile Mühr-i Süleyman’ın bulunduğu tılsım kullanılmaktadır. Siyon yıldızlı yazıyı  safran ile bir kağıda yazıp, onu bir horozun boğazına bağlayarak, bu hayvan define olduğu tahmin edilen yere bırakılmalıdır. O horoz herhangi bir yerde durup ayağı ile eşeler, gagasıyla kazar ve o yerin üzerinde öterse, define veya gömülü olan herhangi bir şey oradadır” denilmektedir.

Diğer deneme;

2-  Bazı alimler şöyle rivayette bulunur aşağı resimdeki azimet her hangi bir eski ayın ilk pazar sabahı güneş doğarken safran mürekkebi ile beyaz temiz bir kağıda yazılır, Aynı azimet kağıt üzerinde 19 kez okunduktan sonra define olduğu düşünülen yerde kağıt havaya uçurulur nereye düşerse define orada aranır.

Ek olarak bu duanın yazlı olduğu kağıdı üzerinde kim taşırsa define cinleri o kişiye asla zarar veremez. Yine define olduğu düşünülen yerde 3 yada 7 defa Ayetel kürsi okunduktan sonra demir alet ile çember içine alınır veya bir avuç toprak alınıp 19 kez azimet duası okunur çizilen dairenin içine serpilirse orada bulunan 3 harfliler orayı derhal terk eder.

Büyü 7 büyük günah arasında gösterilir bu iş hiçte kolay değil direk Allah’a şirk koşmakla  eş değerdir, Biz büyü ile değil dua ile define bulma peşindeyiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.