Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Yengeç Define İşareti

Yengeç tehlike işaretidir, tılsım olmadığı kesin olmakla birlikte dinsel hiç bir bağı yoktur, bazı medeniyetlerde avcılıkla ilişkilendirilir bazılarında ise  zehirli gömülere resmedilmiştir. bu bazen tuzak şeklinde algılanabilir parası saf som altından oluşmaktadır. suya yakın yerlerde kaya aralarında arama yapılması gerekir. basit vlf dedektörler ile kolayca alınabilir derinlikte parası vardır,  dikkat etmeniz gereken altınların üzerinde zehir olup olmadığıdır  buna önlem almadan altınlara dokunmamanız tavsiye edilir.

kabartma yengeç işareti

Diğer görüş:  Bir idogram olarak pek çok uygarlıkta farklı amaçlar için kullanılmıştır. Ancak bu çeşitlilikte tek ortak yön tehlike ve dikkat noktasıdır. Aynı zamanda tılsım ve büyü kullanılan bir alanı da temsil eder. Eski kabalistlerin birçoğunda bu durum çok açıktır. Büyü yapılmış bir alan içerisinde bir suyun bulunması akrep ve yengecin doğasıyla özdeştir. Bu itibarla işaret çözümlenirken akarsu, göl, bataklık veya havuzun araştırılması kaçınılmazdır.

Diğer görüş: Tehlikenin çok yakın olduğu imajı da verilmiş olabilir. Yengeç sembolü ile gömü – define – saklan-tının değirmen arkları içinde olabileceği bilinmektedir. İşaret büyük ise ve üzerinde istavroz (aile putu) varsa bu durumda işaret bir kapak olabilir.

Tam olarak cesareti sembol-ize etmektedir gömüye ulaşmak isteyen kimsenin cesaretli ve güçlü olması gerekir. malı zehirli yada tuzaklı olup alacak kimsenin ellerine ve ayaklarına dikkat etmesi gereklidir. tuzaksa ayaktan zehir ise elden zarar verir şekilde tasarlanmıştır.

yengeç define işareti
2 yengeç

Aşağıdakiler Akrep İşaretleri

akrep define işareti
akrep
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.