Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Hristiyanların Define Bulma Duaları

hazine bulma duaları

Tıpkı İslam’da olduğu gibi Hristiyanlarda define ararken dualar eder. Ayrıca İncil’den ayetler okuyarak define aramaktadır. En çok okunan define bulma duaları şunlardır.

Tanrım, gerçekten gizli hazineler var; hepsini keşfetmemde bana yardım edebileceğini biliyorum. Tanrı’nın hazinesi olduğunu anlamama yardım et. Bugün her şeyi keşfetmeme yardım edeceğin konusunda sana güveniyorum. Ne yapmamı istersen, onları yapacağım ve tüm hazineler İsa adına benim olacak. Amin.

Sevgili Tanrım, bana Krallığının gizli zenginliklerini aramayı öğret. Heyecanlı bir kalple aramama yardım et. Dualarıma yanıt ver, Dualarım seninle olan ilişkinin yalnızca başlangıcı olduğunu unutturma – İsa’nın Adıyla, Amin.

Define Bulmak İçin Okunan Ayetler

Matta İncilinde 13:44’te şöyle yazar:

“Cennetin Krallığı, bir adamın tarlada saklı bulduğu bir hazine gibidir. Adam heyecan içinde onu tekrar sakladı ve tarlayı satın almaya yetecek parayı elde etmek için sahip olduğu her şeyi sattı”.

Başka Bir İncil Ayeti

Seni adınla çağıranın İsrail’in Tanrısı RAB olduğumu bilesin diye, sana gizli hazineler, gizli yerlerde saklı zenginlikler vereceğim. (İşaya 45:3)

Birde Hristiyanların 21 haziran duaları vardır.

Siz Tanrı’nın hazinesisiniz – 21 Haziran Duası. Bu dünyada doğan her insanın hazineleri vardır. Hazine denildiği için gizlidirler, hazineler her zaman değerli nesnelerdir. Bu yüzden hazineleri keşfetmesi için İsa’ya ihtiyacımız var.

Hristiyanların görüşleri

Tanrı bize tüm gizli hazineleri vereceğine söz verdi; tüm gizli hazinelerin, saklandıkları yerden çıkarılmasını sağlayacaktır. Bunu gerçekleştirecek adımları atmazsak bu yapılamaz. Atabileceğimiz adım, Mesih İsa aracılığıyla Tanrı’nın kendisinden istemektir.

Ancak Rab her duamıza beklediğimiz gibi cevap vermez. Ama karanlıkta saklı hazineleri ortaya çıkaracağına söz veriyor. Bazen cevaplanmamış gibi görünen dualarımız, Tanrı’nın bize ifşa etmek istediği gizli zenginliklerdir.  Bazen cevaplanmayan dualar için Tanrı’ya şükrediyorum… Tanrı’nın en büyük armağanı yanıtlanmayan dualardır.

Başka Bir Hristiyan görüşü

Gerçek hazine Tanrının ta kendisidir. Tanrı’yı aramaktır. Tanrı ata Avram’a şöyle dedi: ” Korkma Avram. Ben senin kalkanınım, senin büyük ödülünüm” (İncil 15:1, NIV,). Yani Tanrı’nın kendisi, ortaya çıkarman gereken büyük hazinedir. Onu aradığımızda O’nu bulacağımıza söz verdi. “Beni arayacaksınız ve bütün yüreğinizle aradığınızda beni bulacaksınız” (Yeremya 29:13, NIV).

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.