Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Define Dedektör Fiyatları

Dedektör fiyat etiketleri bayiler arasında farklılık gösterebilir. Eğer bu fark normalin üzerinde ise ucuz olandan uzak durun muhtemelen sahtedir. Ayrıca dedektörler dolar kuruna endekslidir kur yükseldikçe fiyatlarda yükselir.

İnternet sayfalarında dolaşan aynı marka, modellerin bayi satış fiyatları ile fabrika satış fiyatları arasında değişiklikler var bu nedir ?

Bir firma bayilere verdiği  fiyatın altında müşteriye satış yapamaz; bu ticari ahlaka aykırıdır. Örnek dedektör satış fiyatı 5.000 TL ise  bayi bunu 4.000 TL ye almıştır.  Firma bu ürünü 4.000 TL ye müşteriye satamaz. Bayi isterse  ben bu ürünü aldığım fiyata satarım diyebilir. Aonrada aldığı şekilde 4.000 TL ye satar;  ama üretici firma  satamaz. Eğer satarsa bayileri zarara uğratmış olup verdiği zararı karşılamak zorunda kalabilir.

Başka bir bayi ise ödemesi vardır acil para gereklidir 4.000 TL ye aldığı ürünü aynı şekilde 4.000 tl ye satabilir. Bunları çok sık görüyoruz.

Şöylede oluyor  bakın buda önemli. Her bayi bu ürünü normal fiyat 5.000 TL ye satarken  firma bayileri zarara uğratmayacak şekilde  ufak bi kampanya yaparak ürünü 4.800 TL ye satabilir.  Demek ki aynı marka model dedektör, firmalar arasında %3 civarlarında fiyat farkı olabiliyor.

Bu durumda yapmamız gereken ürün sayfalarını didik didik  etmeden balıklama dedektör almamalıyız. Tabi bunları gerçek firma ve gerçek ana bayiler arasındaki ilişkilere dayanarak yazdım bunun dışında kalbur altında  üretilip  yarı fiyatına satışa çıkanlarda var, onlar baş ağrısıdır onlara hiç girmeyin. ucuz etin yahnisi yavan olur sözü kulağınızda küpe olsun.

Define Dedektör Fiyatları vlf dedektör

Dedektör araştırması yaparken Gerçek firma, gerçek bayi,  fatura, garanti belgesi,  servis   bunlara  dikkat edin, özellikle servis garantisi ne durumda  servise gönderdiğimiz  makine kaç günde geri döner  hangi arızalar servis garantisini kapsar bunların hepsi önemlidir.   

Ucuz fiyatlara kanıp  3 gün sonra arıza sonrada olup olmadığı belli bile olmayan servisle uğraşmak kolay iş değildir. Servise gidipte 3 ay gelmeyen geldikten sonra arıza giderilmemiş olarak gelen ürünler var aman dikkat edin.

Pazarlık:

Özellikle pulse dedektör dediğimiz derin arama dedektör fiyat ortalamaları 20.000 den 50.000 TL ye kadar gider. Bu tür dedektör alacak arkadaşlar ciddi pazarlık yapsın,  farklı bayilerle irtibat kurup son fiyatlar belirlenmeden ürünü direk almasın. Her bayinin iskontosu aynı olmadığı gibi  bayilerin kendine göre ödeme planları vardır. Buda ürün fiyatlarını aşağı çekmelerine neden olabilir. Ve buna benzer sebepler. Kısacası ciddi pazarlık size avantaj sağlayabilir.

Kaliteli ürün uygun fiyat;

Kaliteli ürünü uygun fiyata bulunabilir mi ? eminim bu en çok merak edilen soru. Maalesef kaliteli ürünü uygun fiyata bulmak kolay iş değil.

İnternet sayfalarında  bir yığın dedektör markaları ve  çeşit çeşit fiyatlar var, peki biz defineciler bu fiyatların gerçek yada kandırmaca olduğunu nasıl ayırt etmeliyiz.

Bir firma ürünlerini belirli testlerden geçirmiş’mi, revizyonları yapılmış’mı, sertifika, kalite belgeli, ürünlerinde kullanılmakta olduğunu ve kullanacağını malzeme kalitesini taahhüt ediyor’mu, Avrupa, Asya ve Afrika kıt’alarında bayileri var’mı,  işte bunlar önemli konulardır. Bu yazdıklarıma okey diyen  firmanın verdiği fiyat doğrudur.

Mesela adam diyorki biz ihtiyaçlara uygun dedektör üretiyoruz, ‘peki nerede üretiyorsun’  köşedeki dükkanda; yada bodrum katına kurduğu atölyede.  bu tip üreticiler yarı fiyatına aldığı yan sanayi parçaları dükkanda topluyor; kişiye özel üretim deyip aynı fiyata satması  ihtiyaçlara özel üretim’mi oluyor ? garantisi varmı dediğinizde  korkmayın ben buradayım  malın garantisi benim gibi söylemlerle bulunuyor. 

Dikkatli olun bunlara tosmayın. internet öyle bir şeydir’ki  köşedeki dükkanda toplama malı sanki aselsan da üretmiş gibi  görsellik ekleyerek satışa çıkarır bunlara dikkat edin.

Define Dedektör Fiyatları