Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Define Sohbeti

2012 Yılında hayata geçirilen  Define Sohbeti  web sitesi başarılı geçmişiyle Türkiye’nin en iyi define forumu olma gururunu yaşamaktadır. Kurulduğu günden beri sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi siz değerli dostlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz..

Define sohbeti kesinlikle bir firma gibi çıkar amacı güden birimlerle ilgisi yoktur. Hepimizin ortak noktası Definecilik-tir. Saygı ve sevgi çerçevesinde bilgi istemek ve bilgi paylaşma serbesttir. Sizlerin memnuniyeti ve büyüdüğümüzün bilinci ile hareket ederek üye memnuniyeti yolunda yönetimden gelecek her türlü eleştiri, fikir, görüş ve yorumu saygıyla karşılarız.

Üye arkadaşlar forumdaki bilir kişilerin  kendilerine yardımcı olmalarına ihtiyaç duyarlar. Bu üyelere mümkün olduğu kadar somut ve uygulamalı çözüm yöntemi sağlanmaktadır. Görerek ve yaşayarak öğrenmelerini sağlayacak çözüm teknikleri ile  sonuca  ulaşmalarında  ne  gerekiyorsa yapılmaktadır.

Dinamik yönetim kadromuz tarihe ve kültüre saygılı hareket ederek, saygın defineciler yetiştirmeyi, definecilik ruhunu gerçek anlamda benimsemelerinden kaynaklanmaktadır. Yaptıkları işe tutkuyla bağlı olan yöneticilerimiz ortak bir hedefe sahiptirler. İşini doğru yapmanın verdiği güven ve huzurla herkese karşı adaletli, iyi niyetli, yasalara ve ahlak kurallarına uyarak, bugüne ve geleceğe karşı sorumluluk bilinci içinde büyümeye ve büyütmeye devam edeceğiz.  

Define Sohbeti Nedir.

Define Sohbeti projesi kurulduğu günden itibaren, define işaretleri çözümünde dünyanın en geniş kaynak sitesi olma yönünde emin adımlarla ilerlemektedir. internete bağlı bilgisayarı olan herhangi bir kişi, (az sayıdaki korumalı sayfalar dışında) üye olup soru sorabilir, dilerse başkalarının sorularına cevap vererek bilgi paylaşımında bulunabilir. Sizlerde cesur olmanız sayfalara katkıda bulunmanız teşvik edilmekte ve istenmektedir.

Siz de bilginizi bu ortaklaşa çalışma ortamında paylaşın. Define sohbetinin paylaşım kurallarına uygun, kabul edilebilir bir standartta olmak kaydıyla, bilgi eklemeniz, yeni konular açmanız, alıntılar eklemeniz memnuniyetle karşılanacaktır. Yeni konu açarken ya da sayfayı düzenlerken yanlış işler yaptığınızı düşünmenize gerek yoktur, çünkü yönetim hemen size tavsiyede bulunacak veya gerekiyorsa bariz hataları düzeltecektir.

Define Sohbeti, esas olarak herkesin katkıda bulunabileceği sürekli genişleyen bir site olduğu için, nitelik olarak basılı başvuru kaynaklarından önemli şekilde ayrılır. Site içerisinde ansiklopedik olmayan bilgiler veya katkıda bulunmuş olan kişinin öznel yargılarıyla oluşturulmuş olabilir. Kullanıcılar site içerisinde hatalı bilgiler olduğunu göz önünde bulundurmalıdır.

Kısacası Define sohbeti, çevrim içi bir Paylaşım (Destek) sitesidir. Bu oluşuma gönül vermiş kullanıcıların karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde bilgi alış verişinde bulunmasını sağlayan çevrim içi bir topluluktur.

Define Sohbeti Ne Değildir.

Define Sohbeti tarafsızlık politikası sebebiyle hiçbir siyasi görüşe yatkınlığı var olarak tanımlanamaz. Farklı din ve dillerde birçok üyemiz mevcuttur, bunların hepsi Define Sohbeti çatısı altında birleşmektedir. Üyelerin din, dil ve ırk farklılıkları olsa’da tüm define Sohbeti üyeleri bizim için aynıdır. Bu nedenle Define Sohbeti azınlıktaki düşüncelerin reklamı yada korunması için sansür edilmez ve aynı zamanda çoğunluk demokrasisi değildir…

Define Sohbeti kanun sistemi ile yönetilmemektedir: Birçok kişi bu siteye bilgi edinmek, Bir kısımda bildiklerini paylaşmak için gelmektedir. Forum içi anlaşmazlıkların kontrol edilmeyecek boyutlara ulaşmasından kaçının. Eğer kurallar sizi içeriğin geliştirilmesinde kısıtlama getiriyorsa bunları öneri ve şikayet kategorilerinde dile getirin. Anlaşmazlıklar kurallara veya prosedürlere bağlı kalınarak değil, uzlaşmacı tartışmalarla çözülmelidir.

Kullanıcılar arasındaki iletişimin medeni ve soğukkanlı bir şekilde olmasını bekleriz. Define sohbetinde her birey aynı düşüncede değildir, kimse sizinle aynı düşüncede olmayan kullanıcıya hakarette bulunamaz, taciz edemez, bezdirme politikası uygulayamaz. Bu tip karşılaşmalarda soruna akılcı yaklaşarak seviyeli bir tartışma yürütmeniz gerekmektedir.. Kendi düşüncenizi ispatlamak ve karşı tarafa empoze etmek gibi girişimlerde bulunmayın. Anlaşmazlıkların faturasını kesinlikle yönetime kesmeyin, Bu duruma müsamaha gösterilemez kullanıcı devre dışı bırakılabilir.

Define Sohbeti Kahin Değildir.

Define Sohbetine kayıt olan kimseler sordukları soruların cevaplarını doğru şekilde alacakları garanti edilemez, yorumcu arkadaşları müneccim, medyum yada durugöru olduğunu sanmayın. Define sohbeti fizik kurallarını hiçe sayarak Gaibden define yeri söylüyor şeklinde lanse edilemez. 6. his kullanarak veya 3 harflilerle bağlantılı olduğunu söyleyerek define yeri söyleyen kimselerle eş tutulamaz.

Define Sohbeti Sosyal Medya Değildir.

Define sohbeti sosyal medyada yapılan gelişi güzel paylaşımlarla bir değildir, genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk örf, adet ve benzeri ayrımcılıklar yapılmasına müsaade etmez. Sanal dünyayı özgürlük sanıp, Hukuk kurallarını ve kişilik haklarını hiçe sayarak makaleler yazan klavye şovalyelerinin define sohbetinde yeri yoktur. Define sohbeti herkese karşı adaletli davranmaya çalışan, yasalara ve ahlak kurallarına uyan Türkiye’nin öncü define sitesidir…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.