Kaplumbağa Define İşareti Anlamı Yeni

Kaplumbağa olan yerde filozof mezarı vardır. bilgedir, uzun yaşamı temsil eder, kaplumbağa mezarları çoğunlukla düz ovada taş öbekleri şeklinde yapılır. Bu bazen tümülüs olmasada yakın denilebilecek yığmalardır. Kaplumbağa mezarı ararken yerin düz olmasına dikkat edin, bulunduğu zemin bolca toprak içermelidir, dağın sergen kayalıkları arasına bakmanıza gerek yoktur. Çetnik, kanyon yada yarma gibi vadi içlerine hiç bakmayın.

Kaplumbağanın sırt kabuklarındaki çizgiler aslında birer şifreleme tekniğidir. bunu çözen saklı olana ulaşır. eğer mezarsa önde taş öbekleri vardır, 1 yada 2 kilo büyüklüğünde taşlardan oluşmuş öbeklerin altı mezardır. define ise sırttaki işaretler üzeine yoğunlaşın. onları çözerek defineye ulaşabilirsiniz.

kaplumbağa ve mezarı

Kaplumbağa (Tosba) Devamı:

Kaplumbağanın baktığı istikamette ki renk olarak farklı, şekil olarak farklı taşların altı araştırılmalı. Kaplumbağanın sırtı yapılmış ise dikkat edilmeli. Bir ayrıntıda kaplumbağanın istikamet verecek başı,bacağı,kuyruğu gibi unsurlarının yönünde bulunan yuvarlağımsı veya işlemeli taşların içinin kontrol edilmesini ilave etmekteyiz. Gömüsü çok yakınlardadır.

Kaplumbağa : İlkel sembolizmin ilginç tapım figürlerinden biri de kaplumbağadır. Anadolu’da yaşayan pek çok uygarlıklarca kutsanmıştır. Kaplumbağanın bu denli kutsanmasının en önemli nedeni; üzerinde taşıdığı altıgen motiflerdir. Bundan yola çıkarak eski kavimler doğurganlık ve rakamsal sır olarak “6” nın özelliklerinden biri olan uzun ömürlülüğü bu sembolle ifade etmişlerdir.

Yumurtanın çoklu bölünmesi sonucu altıgenlerden oluşan bir kompozisyon meydana gelir. Çatalhöyük’te de görülen bu sembolik anlatımın Asya mezar taşlarına işlenmiş ve yanlarına (S)’lerin çizilmiş olması son derece anlamlıdır.

Diğer Görüş

Kaplumbağa statüsü yüksek bilge kişileri temsil eder. Çoğu zaman mezarlarını verir. Kara ve su kaplumbağalarının birbirinden farkı kuyruk olup olmama durumudur. Kuyruk olanı su kaplumbağasıdır. Kaplumbağaya dair unutulmaması gereken en önemli mevzu tünelle varılan oda yada mahzen olmasıdır.

Gördüğümüz kaplumbağa sırtında oyma var ise burası düzlük bir yerdir ve yakında düzlüğün bitiminde hafif tatlı bir bağır aşağısı çeşmedir.Ve bu Kaplumbağanın mezarı çok yakındadır.Yönü veren ise sırtındaki oymanın ayrıntıları ve baş duruşudur.

Gördüğünüz kaplumbağa büyük boyutlarda ise üzerinde herhangi bir desenleme yok ise kendisinde öncelikle kasa bakınız. Bunun başı farklı bir duruş sergilemiyor ve bacakları yoktur.

Gördüğünüz kaplumbağa Uçurumun tam başlangıç noktasında ise ve bu kaplumbağa büyük ise Bu kaplumbağada kesin kasa vardır . Yani son nokta kendisidir.

Gördüğünüz kaplumbağanın sırtında desen var ise yani çaprazlama veya dikey yatay birbirini bölen çizgiler .Dama çizgileri gibi.İşte burda durum değişir .Burada Yine bulunacak olan zeminaltı gizli odalardır. Çoklu odalar. Bunun özel sayısal bir çözümü vardır.Tuzak ve tehlike arz eder aynı zamanda.

Gördüğünüz kaplumbağada kuyruk farklı istikamete yani genel duruş durumunu bozan bir şekilde duruyorsa kuyruk.Kuyruk yönünde çeşmeye yakın mevki olur yada suya.Bu yönde farklı saplama taş yada taş öbekleri ile çevrili yer yığma yada çöküntü alanı farklı benzeri renkte kaya aranır.

Gördüğünüz kaplumbağada kuyruk yok oyma yok yardımcı farklı işaret yok üzerinde dikkat edin ayaklarından biri yada başı istikamet vermektedir bu durumda ön ayaklarından biri biraz uzun olur ve farklı olan ayak istikametinde çevrili alan doğala uydurulmuş ama kendini ele veren yer mevcuttur. Burdan mahzen girişi yakalanır.

Diğer Yorum:

Kaplumbağalar genelde mezara bakar. hele böyle düzlük arazide yeri hemen bulunur, çok kolaydır.

kaplumbağa mezarı çok yaşamış insanların mezarıdır. hem uzun ömürlü hemde bilge. zaten mitolojide bilgeliği temsil eder. buna bir örnek vermek gerekirsen sen öldüğünde senin mezar taşına kesin kaplumbağa figürü resmederdik. bunu hak edip hak etmediği gözden geçir.

Filozof mezarıdır, her kaplumbağa aynıdır bilge ve uzun yaşamı temsil eder. biyerde arkeolojik kazı yaparlerken filozof mezarı peşindelerdi kaplumbağaya çok güveniyorlardı ondan filozof dedim değilse bile yakındır.

kaplumbağa define işareti ve anlamları

Bir Görüş Daha

Bana göre kaplumbağa malı toprakta, kayalara çok yanaşma toprak olan yere yoğunluk göster kazılmış tekrar doldurulmuş toprak kendini belli eder. bunlar bildiğimiz normal odalar göbek boyu indiğinde oda kapaklarına gelinir yada doğu tarafında girişi vardır. bide toprak mantığını iyi kullan bunlar yan yana. eğer toprak bulamıyosan asıl yeri olmadığını düşündüğün kayaların altına gir böylesi mezar çoktur. yer yüzünde günahkar olan kişilerin mezarlarına 5-10 kişinin kaldırabileceği doğal kayalar koyarlardı, yer altı tanrıları bunu kabul etmez yukarı tekrar çıkmasın diye mezarın üstüne koca kayalar yıkarlar bu çok yaygındır ama çok insan bilmez.

büyük kaya kaplumbağa
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz