Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Kaplumbağa Define İşareti Anlamı Yeni

Kaplumbağa olan yerde filozof mezarı vardır. bilgedir, uzun yaşamı temsil eder, kaplumbağa mezarları çoğunlukla düz ovada taş öbekleri şeklinde yapılır. Bu

Kaplumbağa büyük boyutlarda kaya kaplumbağa ise önce bu kayada horasan sıva varmı ona bakın. Horasan sıva olmasa bile mutlaka metal testi yapın.

Kaplumbağa uçurumun tam başlangıç noktasında ve büyükse kasa anlamına gelir. kaplumbağanın içinde kasa olur. tıpkı çökmüş deve misali para kaplumbağa kayanın içindedir.

Kaplumbağa Sırt Çizgileri

Kaplumbağanın sırt kabuklarındaki çizgiler aslında birer şifreleme tekniğidir. Bunu çözen saklı olana ulaşır. Eğer mezarsa önde taş öbekleri vardır, 1 yada 2 kilo büyüklüğünde taşlardan oluşmuş öbeklerin altı mezardır. Define ise sırttaki işaretler üzerine yoğunlaşın. Onları çözerek defineye ulaşabilirsiniz.

Gördüğümüz kaplumbağa sırtında oyma var ise burası düzlük bir yerdir ve yakında düzlüğün bitiminde hafif tatlı bir bağır aşağısı çeşmedir.Ve bu Kaplumbağanın mezarı çok yakındadır.Yönü veren ise sırtındaki oymanın ayrıntıları ve baş duruşudur.

Gördüğünüz kaplumbağanın sırtında desen var ise yani çaprazlama veya dikey yatay birbirini bölen çizgiler .Dama çizgileri gibi. İşte burda durum değişir. Burada Yine bulunacak olan zeminaltı gizli odalardır. Çoklu odalar. Bunun özel sayısal bir çözümü vardır.Tuzak ve tehlike arz eder aynı zamanda.

Kuyruklu Kuyruksuz Kaplumbağa

Kaplumbağa statüsü yüksek bilge kişileri temsil eder. Çoğu zaman mezarlarını verir. Kara ve su kaplumbağalarının birbirinden farkı kuyruk kuyruktur. Kuyruk olanı su kaplumbağasıdır. Kaplumbağaya dair unutulmaması gereken en önemli mevzu tünelle varılan oda yada mahzen olmasıdır.

Gördüğünüz kaplumbağada kuyruk farklı istikamete yani genel duruş durumunu bozan bir şekilde duruyorsa kuyruk.Kuyruk yönünde çeşmeye yakın mevki olur yada suya.Bu yönde farklı saplama taş yada taş öbekleri ile çevrili yer yığma yada çöküntü alanı farklı benzeri renkte kaya aranır.

Gördüğünüz kaplumbağada kuyruk yok oyma yok yardımcı farklı işaret yok üzerinde dikkat edin ayaklarından biri yada başı istikamet vermektedir bu durumda ön ayaklarından biri biraz uzun olur ve farklı olan ayak istikametinde çevrili alan doğala uydurulmuş ama kendini ele veren yer mevcuttur. Burdan mahzen girişi yakalanır.

Bilge, Filozof Mezarı

Kaplumbağa olan yerde filozof mezarı vardır. bilgedir, uzun yaşamı temsil eder. Kaplumbağa mezarları çoğunlukla düz ovada taş öbekleri şeklinde yapılır. Bunlar tümülüs olmasada yakın denilebilecek yığmalardır. Kaplumbağa mezarı ararken yerin düz olmasına dikkat edin, bulunduğu zemin bolca toprak içermelidir. Dağın sergen kayalıkları arasına bakmanıza gerek yoktur. Çetnik, kanyon yada yarma gibi vadi içlerine hiç bakmayın.

Zaten mitolojide bilgeliği temsil eder. Buna bir örnek vermek gerekirse sen öldüğünde senin mezar taşına kesin kaplumbağa figürü resmederdik. Bunu hak edip hak etmediği gözden geçir.

Biyerde arkeolojik kazı yaparlarken filozof mezarı peşindelerdi kaplumbağaya çok güveniyorlardı ondan filozof dedim değilse bile yakındır.

kaplumbağa define işareti ve anlamları

Bir Görüş Daha

Toprak mantığını iyi kullan, kazılmış tekrar doldurulmuş toprak kendini belli eder. Eğer toprak bulamıyosan kayaların altına bak. Yer yüzünde günahkar olan kişilerin mezarlarına 5-10 kişinin kaldırabileceği doğal kayalar koyarlardı. Sebebi yer altı tanrıları bu cesedi kabul etmez yukarı tekrar çıkmasın diye mezarın üstüne koca kayalar yıkarlar. Buda çok yaygındır ama defineciler bilmez.

büyük kaya kaplumbağa

Kaplumbağa (Tosba) Baktığı Yer

Kaplumbağanın baktığı istikamette ki renk olarak farklı, şekil olarak farklı taşların altı araştırılmalı. Bir ayrıntıda kaplumbağanın başı, bacağı, kuyruğu gibi unsurlarının yönünde bulunan yuvarlağımsı veya işlemeli taşların içinin kontrol edilmelidir. Gömüsü çok yakınlardadır.

Kaplumbağa düz alanda ise gömüde düz alandadır, en fazla 70 metre karşıya baktığınızda yeri görürsünüz.

Kaplumbağa 6 Sırrı

İlkel sembolizmin ilginç tapım figürlerinden biri de kaplumbağadır. Anadolu’da yaşayan pek çok uygarlıklarca kutsanmıştır. Kaplumbağanın bu denli kutsanmasının en önemli nedeni; üzerinde taşıdığı altıgen motiflerdir. Bundan yola çıkarak eski kavimler doğurganlık ve rakamsal sır olarak “6” nın özelliklerinden biri olan uzun ömürlülüğü bu sembolle ifade etmişlerdir.

Yumurtanın çoklu bölünmesi sonucu altıgenlerden oluşan bir kompozisyon meydana gelir. Çatalhöyük’te de görülen bu sembolik anlatımın Asya mezar taşlarına işlenmiş ve yanlarına (S)’lerin çizilmiş olması son derece anlamlıdır.

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  hocam keşke sizinle irtibata geçebilsem MaşaAllah süper bilgiler Allah sizlerden razı olsun .

 2. Yaşar dedi ki:

  Hocam ben böyle bir kaplumbağa ya rast geldim hemen önünde büyük kaya altı boşluk kayayı kaldırmak zor yanından giriş yapalım dedik biraz ilerledik..üst kabuklar yan kollar tuzaklıymis yarısı yıkıldı keşke görme imkanınız olsa ovaya hakim bir tepe üzerinde

 3. Minir dedi ki:

  Persh kam nji shenje breshke ka koken dy kembet e para nji te shkurter nji te gjat dhe koka shikon majtas mundet te me ndihmoni??

 4. Ramazan dedi ki:

  Güzel ama benim aradığım değil özelden yazarsanız size resim atabilirim