Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Define Arama, 7 Farklı Yöntem

Define Arama, haç ve oyma

Her definecinin define arama yöntemi aynı değildir. İşaret çözerek define arayanlar, dedektörle define arayanlar,  çubukla, ağaç dalıyla, hocayla, hatta horozla define arayan bile var.

Biz sizlere define arama çeşitlerinden bahsedeceğiz, bu yöntemlerin hangisinin daha verimli olduğundan bahsedip sonuca daha çabuk ulaşmanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

Define işaretlerini çözerek define aramak

Çünkü işaret defineyle alakalı bir çok şifreyi içinde barındırır, ne aradığınızı nasıl bir araştırma yapmanız gerektiğini ancak işaretten anlarsınız. İşaretler her ne kadar son noktayı vermesede mutlaka yön verir, en azından ne tarafta gideceğinizi bilirsiniz. Arşın, kulaç, dirsek, ayak gibi eski uzunluk ölçülerinide bilirseniz defineye iyice yaklaşırsınız.  Zaten bu ölçü birimleri internette bolca var.

Dedektörde arama yapmak

Defineciler tarafından köstebek yuvasına çevrilmiş bir arazide dedektörsüz define aramak sonuç vermez. Bilinçsiz defineciler tarafından tahrip edilmiş işaretler arasında dedektörsüz define arama dönemi sona erdi diyebiliriz.

Bu konudaki hatalarda dedektörler farklı amaçlara hizmet için tasarlanmıştır. Defineciler bu konuda yeterli bilgiye sahip değil, pulse, vlf ve gpr yeraltı radarları gibi çeşitli define arama cihazları vardır. Aradığı define ile kullandığı cihaz birbirine uyumlu olduğuna dikkat etmemiz gerekir.

Son yıllarda grp yer altı radarları profesyonel defineciler tarafından kullanılmaktadır. Ortalama 20-24 metrelere kadar görüntü alabilen cihazlardır. Bu görüntüyü farklı renklerle ekrana taşır. Bu cihazı kullanmak için eğitimini almanız gerekir, yoksa okumanız biraz zor olur.

define çubukları

Çubuk ve ağaç dalları

Bu işi herkes yapar lakin çoğu verim alamaz, sebebi ise bu iş radyestezi bilimi herkesin yapabileceği iş değildir. Uzun süre eğitim almanız gerekir. Araştırmalara göre çubuk ve ağaç dallarının 20 kişiden birinde çalıştığı söyleniyor.

Definecilere göre kan gurubuyla alakalı olduğunu söylüyor. Bilimin açıklaması kan gurubu değil insan vücudunun ürettiği radyoaktif dalgalarla alakalıdır. Burada anlamamız gereken her önüne gelen çubuk yaparsa verim alamaz.

Hocalarla define arama

Bazı defineler vardır hocayla yatıp hocayla kalkarlar. Hocasız defineyi almamız imkansız derler. Hocalar bazen definecilere destek olur bunu kabul ediyoruz lakin her define maceranızı hocaya dayalı kurgulamak doğru olmaz.

Yukarıdaki diğer define arama yöntemlerini hiç dikkate almadan sadece hocaya gidip define bulacağını zanndenler var. Hocalara hangi aşamada ihtiyaç duyulur araştırın, ihtiyaç olduğunda hocaları devreye sokun.

Her hocanın bi işin uzmanı olduğunu sanmayın çoğu hoca defineden pay almak için tılsım var diye baskı oluşturur. Halbuki alakası yoktur. Kendini medyum, duru-görü, kahin sananlara itibar etmeyin, onların çoğu sahtekardır. Gaibi Allah’tan başkası bilemez.

Horoz ve hardalla define arama

Horoz ve hardalla define arayanda var, henüz başarı elde edeni görmedik. Horozla define aramak şu şekilde yapılmaktadır.  

  • Ebced harflerinin ilk dört harfini, idmarları ile birlikte üç parça çamur tabela üzerine yazdıktan sonra, horozun boynuna asıyorsun, horoz saklı definenin bulunduğu yere gidip duruyormuş.
  • Hardal ise bazı ayetleri belirli sayı kadar okuduktan sonra hardalla define olduğunu düşündüğünüz araziye dağınık şekilde atılır eğer define varsa sabah geldiğinizde sizin dağınık attığınız hardal bir araya toplanmış olur.

Aslına bakılırsa bu horoz ve hardan meselesi en saçma define arama yöntemi, bunu yapacağına git istihareye yat ondan daha iyi. Evet umut dünyası ama bu umut değil saçmalık dünyası.

Allah dilediğine verir dilediğinden alır, verende alanda odur, ondan başka ilah yoktur. Direk Allah’tan isteyin keyfiye biyer kazın buna kimse yanlış demez. Beyaz horoz siyah horoz, hardal tohumu bunlarla define ararsan adama gülerler. Bu bizim düşüncemiz her düşünce aynı değildir yinede karar sizin.

İlim yoluyla define arama

Belirtilmiş dualar ve ayetler okunarak yada İstihareye yatarak define arama en az kullanılan yöntem.

  • Yok arabi ayının filan gününde define olan yere gidilir, bilmem şu kadar azimet okunur, sonra kazılır define alınır. 

Konuya vakıf olmayan bir sürü üfürükçüler tarafından yazılıp çizilmiş metinler.

Bugüne kadar başarı elde edene denk gelmedik. Ameller niyetlere göredir, Allah’a dua ediyoruz diye Allah hemen verecek değil, parayı hangi yolda harcayacağınızı-da söyleyip yeminler etmeniz gerekir. Bunu kimse söylemez halbuki asıl olan budur.

Surferle Define Arama

Son yıllarda meşhur olan surfer programı ile define arayanlarda var. Hani şu uydudan define bulma olayları. Google haritalarından koordinatları verip istedikleri yerin görüntüsünü alabiliyorlar.

Aslında surfer 3D yüzey haritalama programıdır. Bununla yer altını nasıl görüyorlar bilmiyorum. Bir çok definecinin ilgi duymasına bakılırsa programda iş var. Alt resim surfer programının görüntüsü ve haritalama örneğidir. Surferle ilgili daha fazla bilgi edinin.

Surfer define arama

Bizim tavsiyemiz 1. 2. ve 3. yöntemlerdir, bu üçünü birleştirerek arama yaparsanız sonuca daha kolay ulaşırsınız. Öncelikle işaret çözen uzamanlar olmalı. Sonra dedektör olmalı. İyi bir hocayı ekibe dahil ettikten sonra sabırlı bir çalışma sonunda Allah’ın izniyle defineye ulaşırsınız..

Diğer yöntemleri pek tavsiye etmiyoruz yapanlarıda eleştirmiyoruz umut dünyası Allah kime verir kime vermez bilemeyiz. Bizim tavsiye ettiklerimizle sonuç alamazsınız Allah isterse ayağınız taşa takılır altından 1 küp altın çıkar. Hayırda şerde Allah’tandır.

Kaynak: Define Sohbeti MendereS

ETİKETLER:
Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    MADDİ OLANAKLARA SAHİP OLMAK ALLAH ‘IN KULA NASİP BİR NIMETIDIR.EYER NASİBİNDE VARSA ALLAH SANA HERTÜRLÜ İLMİ ÖĞRENMENİ SAĞLAR VE SEN O NASİBE ULAŞIRSIN. CİN OLAYI DA KORKUNÇ ALLAH A İSYAN GİBİ BİR DURUMDUR.CİNLER İNSANLARDAN UZAKTIR. ‘TAKİ LANETLENMEYİ GÖZE ALIP UFAK BOŞLUKTAN ODA ALLAH ‘IN KİTABINDA GEÇER KENDİ RIZASIYLA GEÇİP AHİRETİNİ KAYBEDEN INSANDIR. HAYIR VE ŞER SADECE ALLAH TAMDIR.NASİP SADECE ALLAH TAMDIR. AMA SANA ŞER AMA SANA HAYIR. UNUTMAYALIM ÖLECEĞİZ TEKRAR ALLAH A DÖNÜP HESAP VERECEĞIZ.ŞUNUDA UNUTMAYALIM ALLAH TAN BAŞKA GÜÇ YOK.SEN BİRKİŞÒYSEN İKİNCİSİ ALLAH TIR.SEN ORADA KAZI YAPARKEN ZATEN ALLAH TA BUNU BILİYOR FARKINDA.BASINA NE GELİRSE ODA ALLAH. GÖMÜ DEDİĞİNİZ SADECE BUNDAN İBARET. AKLI OLAN GÖMÜ PEŞİNDE DEYİL AHİRETİNİ KURTARMA PEŞİNDE OLSUN.ASIL ZENGİNLİK BUDUR….MURAT DAĞ.

  2. Anonim dedi ki:

    İyi günler.. Gizli ilimler kitabında horozla define arama bölümü mevcut. ” Havas Gizi İlimler Kitabı 5. CİLT , 1102 Sayfa” da yöntem verilmiş.. bana mantıklı geldi. Keza böyle tehlikeli bir kitapla alay etmek mantıklı değil. Eğer bu kitaplardan uzak durulsun diye böyle alay ediyorsanız doğru yol değil. Kısacası, her ne yöntem olursa olsun Rabbin sana vermediği bir pahayı elde emek günahtır. Rızkın nasibin varsa seni hiç uğraştırmadan önüne çıkarır.