Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

L Define İşareti

L define işareti bulduğunuzda ilk  yapmanız gereken; uzun tarafını ölç; kısa ile çarp; uzun tarafa git. yani şöyle; uzun taraf  10 cm; kısa 5 cm ise uzun tarafa 35 metre gidersin.

Bunu daha anlaşılır hale getirelim; uzun taraf ölçülür  1 arşın 70 cm olduğu için; öncelikle 70 ile çarpılır;  yukarıda örnekte  yazdığımız gibi uzun taraf 10 cm ise  10×7  7 metre yapar.  bu 7 ile  L inin kısa tarafını çarpar uzun tarafa doğru gidersin.  kısa tarafı için verdiğimiz örnek 5 cm olduğu için 70×5 35 metre   bizim mesafemizdir.

Şöylede yapabilirsiniz; mesela uzun taraf 10 kısa taraf 5 cm dedik, 10×5=50 yapar , 1 arşın 70 cm olduğuna göre 50×70 yaparak yine 35 metreyi alırız.

Diğer  ihtimaller ise eğer L ters L ise burada yapmanız gereken 3 adım uzun tarafa gitmenizdir. L düz L yanında birde yatay kanal varsa bu defa yapmanız gereken  kanal istikametine 5 adım gideceksiniz.  L yanında çarpı işareti varsa  mesafemiz 6 adımdır.

L harfinde dikkat edeceğimiz önemli bir incelik var;  L harfi gerçekten l olmalı;  eğer kısa kanat  biraz içe kıvrıksa bu l değil V işaretidir.  burada yapmanız gereken L çözümüne  değil v çözümüne  başlamaktır. burada şu hatırlatmayıda yapalım L işaretleri V ile benzerlik taşır. T işareti ise  haç ile benzerlik taşır;  bu 2 işaretler birbirine karıştırılmasın; bunların anlamları tamamen değişiktir.

L lerde edindiğimiz diğer tecrübede  hemen önünde  mezar olur bu mezar orta gelir düzeyine sahip kişilerin mezarlarıdır  her şeye rağmen 1 adamı  zengin edecek  malzeme mutlaka çıkar.

Birde kayada büyük L ler vardır  genelde harf gibi değil kanal gibi   gayet görkemli şekilde uyulmuş  her 2 tarafa akıntı verilmiştir, işte bunlar ise define değil genelde tesislerde bulunan işarettir  yağ sıkma,  süt  aksın diye vs.  bunlara zaman harcamamanız için yazıyorum  gerçek L harfi  en fazla bir el büyüklüğü kadar olmalı daha büyüklerine pek kulak asmayın.

L define işareti resmi
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.