Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Orjinal Omega İsareti ve Anlamları

En değerli define işareti budur,  her bir omega bir küpü temsil eder bu bazen bakraç bazende katır yüküne eş değerdir.  Omega ilk işaretse   burada bir patika yol vardır, yol devamında zirve tepe görürsün  bu tepeye put dağı denir  girişi güneydedir  dehliz toprakla kapatılmış olup içeride 3 bakraç takyonus vardır.

Diğer  Tecrübe: Omega yanında deve işareti bulursan hana giden yola gireceksin,  bu yolda yaz kış akar pınar bulursun bu pınarın karşısında oymalı taşlar vardır bu taşların altında ufak bir yük vardır, bu pınarın arkası büyük bir dağdır bu dağın  görünmez tarafında bir mağara olup  ancak yan girilecek kadar  küçüktür,  bu mağaradan mahzenlere geçişler vardır   bazı mahzenlerin ağzı kapalı bazıları açıktır  en sağdaki mahzen dolu olup  mal toplamı  3 kazandır,  dikkat edin bu kazanlar 7 kulplu kazandır.

Diğer Tecrübe: Omega son nokta işaretidir  mal buradadır  omeganın uzun koluna doğru biraz git malın üzerine çıkarsın,  eğer burada bir sedir kaya varsa üzerine çık  burası nişan yeridir.

Diğer Tecrübe: çok karmaşık işarettir malı her babayiğit alamaz,  meblağın tamamı som olup  deve yüküne eş değer  niteliktedir.  Bazı omegalar at nalı ile benzerlik taşır eğer çivi izi yoksa bu bir omegadır çivi varsa at nalı denilebilir, nalların parası omegaya göre çok daha azdır, yan yana 2 O işaretide  omega işaretidir, tek O harfi omikron olup parası tıpkı at nalı gibi  küçüktür.  bu yazılan 3 işaretin  parası tamamen som altındır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.