Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Ayet Okuyarak Define Aramak Günah Olabilir !

Ayet Okuyarak Define Aramak Günah Olabilir !

Ayetlerle define arayanlara sesleniyorum. Şimdi sen normalde hiç namaz kılmamış, okuma, hiç ibadet etmemişsin, ama iş define bulmaya gelince ayet oku Allah’ım bana ver. Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte.

Bunu yaparken Allah size demezmi ! Ey kulum, yıllardık 2 rekat namaz kılmadın, fatihayı ağzına bile almadın, iş paraya gelincemi benden medet umuyorsun. Sizce bunu söylermi söylemezmi kendinizi sorgulayın. Belkide üzülüyordur bundan emin değiliz.

12 yıldır define hocalığı yaparım bu işi sürekli takip ederim istihareye yatanların haddi hesabı yok. İstihare dediğimiz rüyada define yeri görmek için belli ayetler okuyup uykuya dalmak. Bu yöntemle define aramakta nedir Allah’ın güzelim ayetlerini böylesi safsatalara alet etmek nedir. Bu konuda bunu anlatmaya çalışıyoruz.

Safsata Örneği

İnternet üzerinde o kadar çok dua ile define arama konuları varki bunlara diyecek tek söz var ağzı olan konuşmuş. Yok efendim şu ayeti şu kadar okursan bu gece rüyanda define görürsün. yok efendim şu ayeti şu kadar temiz bir kağıda yazar bunu defin bir kuyuya atarsan şu kadar altın bulursun. Hay Allah güzelim ayetleri nerelerde kullanıyorlar.

Seçtikleri terimlerde biraz etkileyici oluyor mesela ‘güneş tam zevaldeyken‘ Yani yaptığı safsatayı birde güneş tam zevaldeyken yapın diyerek ayrı bi süsleme koyuyor, güya adam biliyormuş havası.

Tabi süsler bununlada kalmıyor. Başka bir örnek verecek olursak

Ayetleri temiz bir kağıda yazın.

Bakire bir kızın elbisesinden bir parça kopartıp kağıdı bu parçaya sarın.

Sonra bunu güneş tam zevaldeyken derin bir kuyuya atın.

3 gün bekledikten sonra kuyunun yanına tekrar gidip kuyu çevresine kül dökün. Bunuda güneş tam zevaldeyken yapın biraz heyecan gelsin.

4. gün kuyunun yanına gittiğinizde biri kulağınıza bir rakam söyleyecek.

Bu rakamı unutmadan kaydedin çünkü bu rakam altının kilosudur.

Rakamı aldıktan sonra o gece 30 bin fatiha, 40 bin ayet el kürsi, 200- 250 kadar ihlas okuduktan sonra size söylenen rakamı beyaz bir kağıda yazdıktan sonra yastığın altına koyup uykuya dalın.

O gece en az 300 define yeri görecek hatta Türkiye’deki bütün altın rezevlerinin yeri dahi size gösterilecektir. Bunların hepsini aklınızda tutmanız zor olacağı için yatarken yastığın altına kalem kağıt koymayı unutmayın. Rüya başladığında o kalem ve kağıdı yanınıza alıp gidersiniz.

Bu şekilde en az 800 ton altın yeri gösterileceğini tahmin ediyoruz. Bunların 300 tonu define niteliği taşıyan tiptendir, 500 tonu ise doğal altın madenlerinden gösterilecek olan miktardır. Bunlarıda kalem kağıda ayrıca yazın, sonra hangisi define hangisi doğal kaynak karıştırmayın.

Sabah uyandığınızda yastığın altından kağıdı çıkarın bakın tüm yazdıklarınızı orada göreceksiniz.

  • Evet arkadaşlar ben bunları örnek olsun diye yazdım ama emin olun bundan çok daha abartılı safsataları internet sayfalarında bolca bulabilirsiniz. Adam hardalla horozla define bunulacağını söylüyor bunu yazarken hiçmi elin titremiyor bu insanların zamanlarını böylesi boş işlerle harcayacağının hiçmi aklına gelmiyor. Gerçekten çok yazık.

Ayetler Elbette İşe Yarar

Kuran ayetleri elbette işe yarar, lakin safsata işlere alet edilmesi doğru olmaz. Her şeyin bir yakışığı var. Yani zengin olmak için ayetleri kullanmak ne kadar doğru bunu sorgulamamız lazım. Sorgulayın ki kaş yaparken göz çıkarmayın. Ayet okuyarak define arayarak günaha giriyormuyuz girmiyormuyuz. Normalde bırakın ayeti Allah demek bile insanın her istediğinin ayağına gelmesine yeter. Dediğimiz gibi tavuğun ayağı öyle değil işte.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.