Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Volçan Balık Tutmayı Severdi

Volçanın balık tuttuğu dere

Herkes bunu bilmez Volçan voyvoda balık tutmasını severdi. Ve bu derenin arazi konumu da güvenli olduğu için çok gelip giderdi. Evet 7 değirmenler buradadır. Üçü bir derede 4 adet olanı bir derededir. Aynı dere üzerinde 7 değirmen bulamazsın. 3 x 4 : 12 yapar kervan yolunu anlatır. Ters çevirin 21 yapar vezir tepeye giden kervan yolunu kullanırsan 7 değirmenlerden geçersin der. Son değirmenin karşısında 3 dikme taş ortadaki siyah taşta istavroz altında para sağlamdır..===========

Bu konuda ciddi iseniz okumak istiyorsanız, size bazı açıklamalar yapayım. Bu açıklamalar benim gördüklerimdir. Fatma ve volçanın balık tuttuğu yer Kudret kalenin kuru ve sulu derelerin bir kesıp döküldüğü mavi göl gölet tetiği yerdir.

3 değirmene gelirsek bu 3 değirmen haramı derstedir. Ve bu dere dik bir seredir. Bu derede değirmen bendi yok , dik bir dere olduğundan dolayısıyla şu debisi yüksek yani şu hızlı akıyor. Sonra bu dere aşağıda şeytan dereyle karışır.

Sazlı göl

Gelelim sarı ( SAZLI ) göle. SAZLI göl öyle ahım şahım bir göl değil, doğal bir şu kaynağıdır. Suyun kaynadığı yer kara bir dağ derlerya aynen öyle orası dağın eteği ve kara bir doğal yer. Orası sazlık ve bataklık 8×8 gibi ebatta tahmini bir göl suyun akıntısı dereye hemen dökülüyor. Döküldüğü yer kil topraktır. İşin aslı burada enteresan olan.

Bu gölün doğu ucu dağa ve dağdaki gemi kayaya doğru 9 adım uzunluğunda ve diz kapak derinliğinde bir kanal var. Hiç bir şeye yaramayan anlamsız bir kanal. Bu kanala suda çıkmaz. İşte en önemli gibi bir hali olan o meşhur kanal bu. Sonra bu dereyi aşağı doğru takip ettim. Sağ taraf tek parça ve 1 km uzunluğunda ve dik bir mermer kaya, burasını bir şelale kesiyor. Çünkü bu şelale mermerden ve burada suyu topluyor. Bir metre araylada kanal açmış bu kanal parmak kalınlığında bir şu akıyor. Bu suyun aktığı yerde 2 adet ana kayadan tas var her bir kanaldan ayrı taslara akıyor. Bu taşlardan sonra 3. bir tasa akıyor ve ordan aşağı dökülüyor. İlk 2 tasın arasında parmak kadar iki balık var birisi balık birisi balık iskeletidir ,Sonra bu şelaleden sağa doğru bi kanal var bu değirmen argı. Bu argı takip ettim bir ev ebadında harabede bitiyor.

Geri gelelim suyun tutulduğu yere. Orada 3 tane her birisi toplama taşlarla ve horasana yapılmış kireç kuyusu var. Ben bu işaretleri arayan ve gerçekte bir icraat yapabilecek arkadaşlara, bu işaretlerin olduğu yerleri gören bilenlerde var demek için yazdım.

Özellikle kuş türü hayvan işaretleri uçmak eylemiyle bu dünyayı terk edenleri ifade eder. İşte bu tür işaretleri gördüğümüzde gerekli teknik donanımla tarihsel bir inceleme yapılır____.

İşaretler Nerede

Peki nerede bu yere göğe sığdırılamayan işaretler. İnsan hayvan figürlerimi desek, yön veren işaretlerimi desek, nokta veren, sayılar, tuzaklar, değirmenler, kel tepeler vs, vs, yazmakla bitmez. Tam olarak şu eşkiya işaretidir dediğimiz işarete rastladığım inanın çok azdır.

Kayıtlarda okuduğumuz kadar arazide karşılaşmayı çok isterdim. Ama maalesef arazide bulunan kayıtlarda bulunanın %10 u yok. Bu konuyla ilgili yazmak isteyen arkadaşlar olduğunu düşünüyorum. Hem bayadır eşkiyalardan uzak kaldık biraz pratik yapmış oluruz Tüm arkadaşlara saygılar.

Kaynak: balkaya34

Yorumlar

 1. balkaya34 dedi ki:

  Benim birlikte araştırma yaptığımız kişi biz eve geldikten sonra oğlunu ve benimde bilmediğim gizli ekibini gönderip hem kazı yapıyor hemde o güzelim işaretleri kızdırdığını anladım. Ve onunla irtibatı kestim, Söz konusu işaretlerin bir çoğunu gördüm bazılarını resimledim, bazılarınıza resimleme imkanım olmadı.

  Bu işaretler hep bir birine yakın ve girdiğiniz bir derede ilk bulduğunuz işaretten sonra neyi o derede görmek istediğini biliyorsanız mutlaka bulursunuz, Tabiiki bilginiz doğruysa, Ben yazdığım konularda anlattığım işaretleri göstermeye hazırım, Aslında isterdimki MendereS usta dan destek alabileyim, Maalesef olmadı bunu gerçekten çok isterdim.

  Arkadaşlar 7 bölgeden bahsedilir bu bölgelerin birisi gerçek olandır derler. Bu işaretlerin gerçekle sahtesi arasındaki fark nedir , bilmiyoruz.Saygilar

 2. Anonim dedi ki:

  Bu zamana kadar gerçek eşkiya işareti yada belgesi neden görülemedi yada binde biri göründü gerçek eşkiya işareti görmek isteyenler var ise

  buyursun meydana lakin şurası burası kırpılmayan belge ile işin içine gizem katmayarak varsa elinde olan bende yok belge ama işaretlerinin en

  orjinalini paylaşırız güngörmemiş olanlarından Menderes usta bu işin yolunu yordamını çok iyi bilen biri görünce hemen anlaması gerek bir şartla

  net açıklama yaparsa paylaşırız özel bir konu olarak işleriz

 3. Uğur dedi ki:

  Sende demekki yanlış yeri bulmuşsun benim bulduğum yerde bahsi geçen hemen hemen hepsi mevcut