Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Alfa ve Omega İşareti

Alfa ve Omega İşareti net define işaretidir,  her omega bir küp anlamına gelir. Omega  işareti yunan alfabesinin son harfi O karşılığına gelir.  Omikron ise  küçük o harfidir. Nasıl alfabede omikron küçük, o harfi, omega büyük ise gömüsü-de aynıdır. Omikronun gömüsü bir kese, omeganın gömüsü ise küp dolusudur. Diğer bir konuda omeganın parası her zaman işarete yakın olmaz, size karşıdaki dik tepeyi verebilir, yada patika yoldan belirli mesafe kat etmenizi anlatabilir.

Alfa ve Omega Diğer görüş: Erken Hristiyanlık sembolüdür, İlk rastlanılan yer katakamplardır. Mezar figürü olarak sık rastlanılan figürlerdendir.

Alpha ve Omega antik Yunan alfabesinin ilk ve son harfleridir. Tanrı ve kutsal kitap olarak simgelenmiştir. Zaman içinden unvan olarak ve ölümü sembolize ederek buda bize mezarın varlığını anlatır. Neredeyse rastlanılan yerlerin mezarlık alanı olduğu da bu tezi tartışmasız desteklemektedir. Bu işin püf noktası arazi yüzeyinin iyi ve sağlıklı bir şekilde tahlil edilmesidir. Bu tahlil ve araziyi okumayı becerebiliyorsak başarı beraberinden gelecektir…

Başlangıcı ve sonu simgeler. Yani doğumu ve ölümü, genelde lahit mezarlarda çokça görünür. En çok lahit kapaklarında olur. Bunların çoğunun yanında birde haç vardır. Haçın üst kolu P harfi gibidir. En son resimde bunun örneği var.

Bu işarete yakın haç işareti olan kayalar varsa burası çok değerlidir. Buradaki kara taşı bulun onunda üzerinde haç vardır. Çok değerlidir, 1200 parça meblağ bu taşın altındadır.

Forum sayfamız: Define sohbeti

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.