Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Definecilerin Cinlerden Korunması

Definecilerin Cinlerden Korunması; Cinler ateşten yaratıldığı için insan bedenine kolayca nüfus edebilme özelliğine sahiptir. cinlerin insanı çarparak bedenine nüfus etmesindeki nedenler ise şunlardır.

1- Cinler için değerli olanların insanlar tarafından ciddi şekilde rahatsız edilmesi.

2- Cine eziyet edilmesi, Ya bilmeyerek onların üzerine işemiştir, yahut sıcak su dökerek canını yakmıştır. Özellikle pis lavabolara sıcak su dökülmesi durumunda cin yavrularını yakarsanız anne cin sizi aniden çarpabilir.

3- Cinlerin zalimliği insanların Allah’tan gafil olmaları esnasında,   Hiç sebepsiz yere insandaki  zayıf halleri görünce musallat olurlar.

4- define kazı bölgesinde görünen hiç bir  hayvana zarar verilmemelidir, özellikle  keçi, siyah köpek yada kedi gibi benzer hayvanlara zarar verilmemelidir, kazı çukurundan çıkan kurbağa, yılan  ve çeşitli böcekler kesinlikle öldürülmemelidir.  burada doğruluğu tartışılır şöyle bir incelik var, olurda bu hayvanların birini yaraladınız kesinlikle yaralı bırakmayıp mutlaka öldürülmelidir tezi vardır, biz bundan emin değiliz.

Hemen burada şu notu düşelim: Define kazı esnasında cin çarpma olayı yoktur cinler defineyi korumak için kolay kolay çarpmaz lakin size çeşitli hayvan figürleri şeklinde görünebilir, yada çeşitli seslerle sizi korkutmaya çalışabilir. tabi bunları yazdık ama yılan tılsımını unutmayalım, yılan tılsımı çok etkilidir bunu bu konuda yazdıklarımızın dışında tutalım.

Bunlar dışında çarpma olmadan sakin bir şekilde beyninize nüfus ederek sağlıklı düşünmenizi engelleyebilir bunun en açık örneği kazı esnasındaki tedirginlik ve güvensizliktir. mesela en yakın arkadaşından bile şüphe duymaya başlaman seninle alakalı değil cinlerin size nüfus etmesi sizi normalden farklı olarak kavgacı dövüşçü hale getirmesiyle alakalıdır.

CİN ÇARPMASI YADA SİHİRLERDEN KORUNMAK İÇİN

1- Allah’a sığınmak ve Allah’ın adını çok zikretmek, ki bu kale misalidir; içine giren düşmanın şerrinden korur.

2- Kuran’ın en büyük ayetlerinden olan Ayet-el Kür-siyi beş vakit namazdan sonra okumak.

Definecilerin Cinlerden Korunması

Efendimiz (s.a.v.) “Kim Ayet-el Kürsiyi gece okursa, Allah  onu gece bütün musibetlerden muhafaza eder, şeytan da ona yaklaşmaz” buyurmaktadır.

Sahih bir hadiste ise,” “Kim sûre-i Bakaranın sonunu okursa, Allah o gece bütün kötülüklere karşı okuyanı muhafaza eder ve ona Allah kafi gelir” buyurulmuştur. Kim sabah ve akşam namazlarından sonra Ayetel Kürsi, İhlas, Felak ve Nas surelerini üç defa, Sure-i Haşr’ın sonunu bir defa, okursa, o gün insana sihir tesir etmez.

Son olarak hiç bişey bilmeseniz dahi Ayet-el Kürsiyi okumanız yeterlidir. Çünkü Ayet-el Kürsi cinlerin şerrinden korunmak için en büyük kaleler-dendir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.