Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Volçan Hazinesi Tılsımları

Volçan Hazinesi Tılsımları işareti

Volçan hazinesi 3 cadı tarafından korunmaktadır. Hazineyi amacı dışında kullanmak isteyen olursa bu sihirle karşılaşır. Hemen 3 cadı devreye girip sihir yapar. Hatta bu sihirler içinde en popüler olanı kazıya gelen kişinin kulağına yanındakileri öldür diye fısıldar. Ve bu çok etkili bir sihirdir; daha kazı başlamadan kavga çıkar ekip darma dağın olur.

Tılsımla Karşılaşan

Volçan hazinesi için 1920’lerde bir Fransız Bulgaristandaki Belintash dağları altındaki tünellere girmiş fakat bir daha çıkmamıştır. 

1970’lerde, Bulgar Komünist Partisi, Volçanın hazinesini aramak için bir ekip hazırladı. Haftalarca Arkutino bataklığının etrafındaki ormanı metal dedektörüyle aradılar ama bişey bulamadılar. Sonra volçanın çocukluk arkadaşının bir balıkçıya bu hazineden bahsettiğini öğrendiler. Evet Volçan çocukluk arkadaşına hazinenin bir kısmının yerini söylemişti. Bu kişide yanında çalışan genç balıkçıya anlatmıştı. Bu balıkçı Bai Yane idi. Yaşlı adam, arama yapanları olay yerine yönlendirdi. Ertesi sabah orada sadece lanetin izleri vardı ve arayanlardan hiçbir iz yoktu. 

Volçan voyvoda Romanya’nın  Braila’da kasabasında öldü. Ve buradaki en yakın arkadaşı papa martin vardı. Hatta Bugünkü Romanya’da yaşayan varisleri de hazineyi bulma arzusuyla Istranca’yı birçok kez dolaşmışlardır. Efsaneye göre, hazinenin tam yeri ile ilgili bilgiler koyun derisinden bir define haritasıydı. Ve bu hazinenin büyük bir bölümü Türk topraklarındaydı.

Definecilerin Araştırmaları

Bu güne kadar sayısız Bulgar, Makedon, Romanya ve Türkiye’den defineci guruplar bu hazine aramıştır. Tüm defineci gurupların ortak noktası hazine Türkiye’nin Karadere köyünde bulunan ormanlık alandaki bir mağaradaydı. Bu en yüklü hazinedir.

Diğer önemli hazineler ise Edirne’dedir. Buradaki en değerli hazine ise Rum piskoposuna ait altın bir haçtır. Sonra bu rahip muhbir olduğu için volçan tarafından öldürülmüştür.

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    volcan nin hic bir tilsimi yoktur tilsimli paralar eskilere ayittir

  2. Anonim dedi ki:

    yukardaki resim volcana agit deyildir volcan hayatta boyle bir kayayi oymamistir , volcan hep hazira konmustur bazen isaretleri de hazirdir kendi yapmamistir