Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Cin Define İlişkisi

Defineci arkadaşların en çok merak ettiği konudur cin ve define ilişkisi.  Bir çok defineci kazı yaptığı bölgede  emareye ulaşamadığı zaman hemen cinler kaydırdı diye iddiada bulunurlar.  bunların bir kısmı hayalperest olsada bir kısmı doğrudur,  cin define ilişkisi Kur-an ayetlerinde bile  yazılmış özellikle Süleyman peygamberin  cinler ve mücevherler ile ilgili bazı ayetler bulunmaktadır.  biz bu ayetleri sırasıyla yazalım.

“Suleyman’ın emrine de rüzgarı verdik. Sabah gidişi bir aylık, akşam dönüşü bir aylık yol idi. Erimiş bakır menbaını da ona sel gibi akıttık. Hem Rabbi’nin izniyle elinin altında cinlerden de çalışan vardı. Onlardan da kim emrimizden dışarı çıkarsa ona ateş azabından tattırırdık.” (Sebe 12)

“Bunun üzerine biz rüzgarı onun emrine verdik. Onun emriyle istediği yere yumuşacık akardı. Dalgıç ve yapı ustası şeytanları da.” (Sa’d 37 – 38)

“Bereketli kıldığımız yere doğru, Suleyman’ın emriyle yürüyen şiddetli rüzgarı, onun buyruğuna verdik. Biz her şeyi biliyorduk. Onun için dalgıçlık yapan ve bundan başka işler de gören şeytanlardan da onun buyruğu altına verdik. Onların hepsini biz gözetiyorduk.” (Enbiya 81 – 82)

Şeytanların / Kafir cinlerin, Suleyman’ın emri altında çalışmaları, denize dalarak Suleyman için denize dalarak oralardan çeşitli inci ve mercanları, çeşitli mucevherleri çıkarmaları ve onun için binalar, sanat eserleri vb. şeyler yapmalarıdır.

Cinlerin mücevheratı tespit edip su üstüne çıkarması

Özellikle define / gömü işleriyle ilgilenenler arasında; Cinlerin defineyi sahiblendikleri; defineyi oraya saklayanlar muhafaza etmesi için bir nevi büyü / tılsım ile bekçiliğe görevlendirildikleri oldukça yaygın olan meşhur inançlardan biridir. Hatta maden aramada kullanılan dedektör altını/gömüyü tespit ettiği yerin kazılması sonrasında orada olmayıp; farklı yerden sinyal verdiği gibi yer değiştirdiği iddialarında bulunanlar da olmuştur.  Definenin mahalline yaklaşınca; definecilerin başına çeşitli kazaların meydana geldiği vb. rivayetler de anlatılmaktadır.

Tüm bunlar hakkında ne Kur’anda ne sünnette bir nass yoktur. Bu sebeple kat’i olarak bir yanıt vermek mümkün değildir. Kuran dışında Cin define ilişkisi konusunda yazılanların hiç biri kesin bilgi olarak tanımlanamaz.

Kuran-ı Kerimde, kafir cinlerin Süleyman (a.s.)ın emrine verilerek denizin dibinden çeşitli mucevvehrat çıkarma işiyle görevlendirildikleri ayetle sabittir. Cinler, bu görevde Allah’ın izniyle çalışmakta idiler. Süleyman (a.s.)’ın peygamber olması hasebiyle, Allah (c.c.)nin kendisine hükümranlık vermesi için böyle bir ikramda bulunması doğaldır.

Cinlerin, denizin dibinden çeşitli mucevheratı tesbit edip su üstüne çıkarabilme kâbiliyetlerinin olduğu anlaşılmaktadır.

Cinlerin En Çok Rastlandığı Gömüler ve Define İşaretleri

1- Defineyi gömenler, koruma amaçlı  cin çağırıp  gömünün başına bekçi koyuyorlar.

2- Kilisenin papazları kilisenin paralarını gömerken kara büyü – papaz büyüsü yaparlar. işte bu en güçlü olanıdır buradan para almak hiçte kolay değildir,

3- Bazı paralar, başı boş kaldığı için sahiplenme dediğimiz şekilde cinler tarafından sahiplenilmiş paralardır, bu tür cinlere biz lebrikon deriz halk dilinde cüce cin olarak bilinir;  bu parayı alsanız bile huzurlu şekilde harcayamazsınız çünkü cüce cinler bir ömür sizin peşinizdedir. Aile huzurunuz kaçar tüm hayatınız alt üst olur eski günlerinizi mumla arar olursunuz,  Define kimisine yaramaz dedikleri olayın aslı cüce cinlerin bir ömür peşinizde olmasından kaynaklanmaktadır.

4- Besmelesiz gömülerde  ve eşkıya paralarında cin olma ihtimali oldukça yüksektir.

5- Yılan, haç, balık ve  kiliseler, cinlerin en yoğun olduğu  gömü işaretlerdir,   saydığımız 3 işaret ve kilise parası arayan kişiler hocasız işe başlamasın çünkü parayı alamazlar, bunlar sahiplenme değil çağrılıp bekçi bırakılmış cinlerdir, eski çağların en güçlü din adamları, büyücüler ve cadıların kurbanlar keserek yaptığı büyülerdir, bu tür gömülerin bir kısmında insan kurban edildiği bile rivayetler arasında vardır.

Cin ve define ilişkisi oldukça popülerdir

Gelelim  günümüz defineleri ve cin ilişkisine;  Kazı yerinde karşılaştığınız bazı garip olayların aslı cinlerin sizi orada istemediğinden kaynaklanmaktadır, Bunların en belirginleri kazı yapan ekip içerisinde korkan varsa cinlerin en çok görüntü vereceği kişi budur,  Örneğin; insan, yılandan korkuyorsa yılan, akrepten korkuyorsa akrep. İki kişinin de korkuları farklı ise; aynı cisim, korktukları şekle bürünür.

Cinlerin en çok kılığına girdiği hayvanlar arasında yılan, akrep ve kurbağa 1. sırada gelir, bunun dışında çıplak kadın, domuz, uğultu, yer sallanması gibi çeşitli versiyonları vardır. Karşılaştığınız bu tür olaylarda çok dikkatli olmanız gerekmektedir, Cinlerin en çok musallat olduğu an bu anlardır.  unutmayın  bir insana cin musallat olduysa öncelikle o cinden kurtulmak gerekmektedir. Bu da uzman hocaların ya da medyumların yardımıyla yapılabilecek bir şeydir.

Akılını parayla bozmuş definecilerin bir çoğuna cin musallat olmuş kurtulmaları uzun zaman almıştır.  burada şunuda belirtelim, cin musalla-tından kurtulmanın kolay yolu yoktur tek yok zamanla alakalıdır; bu sürede bir çok hoca gezersiniz  en son gittiğiniz hocanın iyi geldiğini düşünürsünüz ama asıl olan musallat  süresi doldu ve siz artık normale dönüyorsunuz, durum bundan ibarettir,  yada bir önceki güçlü hoca sonraki normal hoca en son gittiğiniz basit hoca, son gittiğim hoca beni kurtardı sanarsınız ama işi çözen ilk gittiğiniz hocadır, dediğim gibi  bu işler karışık işler.  görüşmek üzere esen kalın.

Cin Define İlişkisi, hazineler
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.