Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Öpüşen Yılan Define İşareti

Öpüşen yılan-lar eşlerin birlikte gömüldüğüne işarettir. Aynı anda ölen eşler, ruhlarını aynı gün teslim etmiştir. Hiç ayrılmayacakları, zamanın sonuna kadar beraber olacakları düşünülerek resmedilmiştir.  Burada değerli 2 mezar olduğunu bu mezarlarda yüklü miktarda değerli eşya olduğunu anlatır. Yanında başka işaret yoksa giriş burasıdır. Varsa o işaret sizi girişe gönderir. Özellikle  ayak izi olan yılanın yönü doğuya bakar ise önün rampaya gelir şekilde olur, dere arkada kalır.

Kıvrılmış kobra şeklinde dik duruyorsa bu taşın yan tarafında büyük bir blog taş vardır. Bu blog alındıktan sonra metrelerce kazılıp odaya ulaşılır.

Maddeler halinde öpüşen yılan

1- Öpüşen yılan  dere yatağında ise  burası giriş yeridir. Muhtemelen dağın etek yaptığı yer, burada dağın altına giden bir mahzen olmalı. Bu mahzen girişi yılanların hemen üzerindedir. Giriş kesme taşlarla kapalı olup açmak için ciddi şekilde insan gücü gerektirir.

2- Öpüşen yılan işareti varsa  emaresinin  ne olduğunu  yanındaki işaretler belirler.  Yanında kare oyma, yuvarlak oyma  yada  ayak işareti  varsa, kesin aile mezarıdır.  Mezar  karı  ve kocadan oluşan mezardır.   Oymalar  ve ayak işareti bize  yön bulmamızda yardımcı olacak  işaretlerdir.  Yanında  herhangi bir işaret olmayan yılanlar ise define işareti olarak  yorumlanır. Eşkıyalar  yada Ermeniler tarafından kullanıldığı   görülmemiştir. Direk  eski  medeniyetlere ait işaretlerdir. Emaresine ulaşabilmek için uzman arkadaşların  arazide  birkaç gün çıplak gözle araştırma  yapması gereklidir.

3- Öpüşen yılan eşkıya işareti ise burada bir dere vardır dere  suyu yolunda başka işaretler olup  karşı hakim tepede büyük bir mezar vardır. Biz buraya mal mezarı deriz  mal toplamı 3 katırdır.

4- Öpüşen yılan yanında haç varsa burası put dağıdır. Bu dağız zirvesi tıpkı kadın memesi gibidir. Bu dağın yarma yapan yerinde giriş vardır. Giriş 7 kişinin kaldırabileceği doğal kaya ile kapatılmıştır. Kaya kaldırıldığında 7 basamaklı merdivenle inilir. Dikkat edin 3 basamakta tuzak var, tuzak bertaraf edildikten sonra geniş bir odaya girersin,  bütün mallar buradadır. Unutmayın burası put dağıdır tılsımlıdır   buradan mal çıkarmak kolay değildir.

5-  Öpüşen yılan bağlılıktır,  karşı cinslerin birleşimiyle ilahi güce kavuştuklarına inanılır. Genelde karı kocadır. G düzeyi oldukça yüksek olan mezar başına yapılır mezar doludur  içeriden her şey çıkar.

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Öpüşen yılan yazılanların çoğu yalan