Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Surfer’deki Yenilikler

Surferin son güncellemesinde heyecan verici yeni özellikler eklenmiş. Kullanıcı deneyimini arttırmak için, kullanım esnasında en çok ihtiyaç duyulan özellikleri elinizin altına alarak surferi çok daha kolayhale getirdik.

Yeni 3D Görünüm özellikleri

  • 3B Görünümlü modellerinize eksenler, başlıklar, onay işaretleri, ızgara çizgileri ve etiketler ekleyin! 3D analizi yaparken istediğiniz şekilde grafikler oluşturabilirsiniz.
  • Durum çubuğundaki o konumdaki XYZ koordinatlarını görüntülemek için farenizi modelin herhangi bir yerine getirin.

Yeni Izgara Verileri özellikleri

1- Yeni bir Grid Data sihirbazı. Izgara oluştururken size daha fazla netlik, esneklik ve doğrulama sağlamak ve bir ton yeni özellik eklemek için Surfer’deki Izgara Verileri aracını yeniden tasarladık!

2- Yoğun talep üzerine, şimdi yeni bir gridding yöntemi olarak cokriging sunuyoruz! Birincil veri kümesini ikincil bir değişimli veri kümesinin yönlendirdiği şekilde enterpolasyon yapmak için cokriging’i kullanabilirsiniz. Burada cokriging hakkında daha fazla bilgi edinin:

3- Kriging / cokriging için grafik variogram modelleme. Variogramları modellemek artık çok daha sezgisel, etkileşimli ve kullanıcı dostu. Grafik ekranımız, anizotropiyi kolayca görüntülemenizi ve modeli görsel olarak variogram değerleriyle eşleştirmenizi sağlar.

4-Izgaradan önce görsel çapraz doğrulama kontrolü. Çapraz doğrulama, ızgaralamadan önce ızgaralama parametrelerinizin doğruluğunu kontrol etmenizi sağlar.

5- Izgara parametrelerini yeniden kullanım için saklayın. Sık sık aynı ızgara parametrelerini tekrar tekrar belirttiğinizi fark ederseniz, bu ayarları artık yeniden kullanmanız gerektiğinde Izgara Verisi sihirbazına yüklenebilecek bir dosyaya kaydedebilirsiniz.

6- Yeni ızgara dosyalarınızı hemen Harita katmanları olarak Çizim penceresine ekleyin. Yeni ızgara dosyalarınızı hemen Kontur penceresine kontur, renk rölyefi, 3B yüzey veya ızgara tabanlı diğer harita katmanları olarak ekleyerek zaman kazanın.

7- Izgara sırasında NoData (boş) atayın. Çokgen içeren bir dosya yükleyin veya Çizim penceresinde bir temel katman arasından seçim yapın. Verilerinizi ızgaralayın ve çokgenlerin içine veya dışına NoData değerlerini tek adımda atayın!

Vektör düzenleme

  • Noktaların, çoklu çizgilerin ve çokgenlerin köşeleri X ve / veya Y koordinatlarını etkileşimli olarak düzenleyin. Belirli tepe koordinatlarına sahip vektör nesneleri oluşturmak için BLN dosyalarını içe aktarmak yerine, doğrudan özellikler penceresinde manuel olarak düzenleyebilirsiniz. 
  • Özellikler’de bir tepe noktası seçtiğinizde, bu köşe noktası çizim penceresinde vurgulanır, böylece her zaman tam olarak hangisini düzenlediğinizi bilirsiniz!

Çalışma sayfası iyileştirmeleri

  • Excel’in bir sütunun tamamını kopyalamak nasılsa şimdi bunu Surfer’de de yapabilirsiniz! Belirli hücrelere başvuran bir dönüşüm denklemi tanımlayın ve bunu veri satırlarınızın geri kalanına kopyalayın.

Yeni İçe / Dışa Aktarma formatları

  1. Kontur haritalarını 3D PDF formatına dışa aktarma
  2. Izgaraları ve kontur haritalarını 3D VRML formatına dışa aktarma

Bildirimler

Golden Software önemli mesajlar artık program içindeki Bildirimler penceresinden iletiliyor. Mesajları saklayabilir veya kapatabilir ve okunduktan sonra pencereyi kapatabilirsiniz.

Güncelleme Kasım 2019

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.