Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Harfler ve Sayılardaki Gizli Şifreler

Harfler ve Sayılardaki Gizli Şifreler

Bu konuda harf ve sayı tipi şifreleri nasıl çözülür ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

İlk Paragrafımızda B, M ve 13 Sayısındaki Gizli Şifreleri Ele Alacağız

Arazide karşılaştığınız bir B harfi size 13 sayısını anlatabilir. 13 rakamı baykuş sembolü anamı taşımaktadır. Buda burada büyük bir hazine odası olduğuna işarettir. Baykuş gizli örgütler tarafından hala kullanılan önemli bir semboldür.

“M” ile ilgili diğer önemli nokta ise Hazine avcılarına, arazide bir “M” bulduklarında, bunun size “bir sonraki vadiye gitmenizi” ya da bu doğrultuda hareket etmenizi anlatır. Gerçek şu ki, arazide bir “M” bulduğunuzda (eğer tek başınaysa) size Baykuş aramanız söyleniyordur. Hazine odasına çok yakın olduğunuzu unutmayın. Aynısı 13 sayısı için de geçerlidir. Özellikle define haritalarında, “13”e benzeyen büyük “B” harfi vardır, 13’ün “1” kısmı silip bunu M olarak okumanız gerekmektedir. Bu haritayı doğru yöne koymanıza yardımcı olacaktır. Bu şekilde arazıyı ve haritayı daha uyumlu hale getirirsiniz.

Define avcılarının karşılaşacağı en zor haritalar kuşkusuz kayalara yapılan define işaretleridir. Aslında Define işaretleride birer kaya haritadır. Kayalara yapılan işaretler muhtemelen sizi 2. işarete yönlendirecektir. Eğer işaret çözme yeteneğiniz yoksa burada zorluk yaşayabilirsiniz. En önemlisi çoğu işaret sizi defineye yaklaştırmak yerine uzaklaştırmak için şaşıtmacalarla doludur. Siz defineye yaklaştığınızı sanarken uzaklaşıyor olabilirsiniz.

H harfi ve 8 sayısı

8 sayısı önemli bir hazine işaretidir. Bu H olarakta okunabilir. H harfi 8’in alfabetik karşılığıdır ve zaten bildiğiniz gibi H harfi tüneli temsil eden önemli bir işarettir. 8 sayısının İncil’deki anlamı ise “başlangıç ”tır.

8 sayısının çok önemli bir başka anlamı daha vardır. Çoğu define avcısı bu anlamı bilmedikleri için başarısız olmuşlardır. Çözüm ise hazineye giden yoldaki mesafeyi 2 ile çarpmanız gerekmektedir. Yine kazı alanındaki derinlik ölçüsünüde 2 ile çarpmanız gerekmektedir. Örnek 40 cm uzunlukta bir ayak işareti varsa bu 1 cm si 70 cm olarak hesaplanmaktadır. 40 x 70 = 28 metrelik mesafeyi vermektedir. Gittiğiniz yerde 8 sayısı varsa bu size mesafeyi 2 ile çarpmanızı anlatmaktadır. Burada yapmanız gereken 28 x 2 = 56 metre gitmeniz olacaktır.

Eğer sayılar sıralı sistemle yapılmış ise son sayı 2 ile çarpılmalıdır. Buna örnek vermek gerekirse E=5, L=12 sayısına karşılık gelir. Toplam 17 dir. Burada son sayı 2 ile çarpılması gerektiği için 12 x 2 = 24 toplamı 31’dir. Eğer böyle bir sisteme denk gelirseniz 31 çanı vermektedir. Eğer bu sistemin sonunda 62 sayısını elde ederiz.

6 ve F Harfi

6 sayısı genelde ölüm tuzağı sembolü olarak kullanılır. Alfabetik kardeşi F harfidir. F işareti son adım anlamına gelmektedir.

T Harfi

T harfi aslında Tau haç sembolüdür, buda sayı olarak 20 sayısına karşılık gelir. “T”nin sayısal değeri 20’dir. Ve bir hazine avcısı olarak başarıya ulaşmak istiyorsanız bunu bilmelisiniz.

Ayrıca “T”, TÜM diğer tüm işaretler gibi şaşırtıcıdır, En önemli şaşırtmacası size verilen ölçüyü yarıya indirmeniz gerekmektedir. Yani T nin sayısal karşılığı 20 iken siz 10 olarak okumanız gerekir. Burada şunuda belirtmek gerekirse bu 10 ayak, 10 dirsek, 10 arşın gibi her ölçü birimi ele alınmalıdır.

İşaretler o kadar şaşırtmaca doludurki 10 sayısıda “J” yi temsil eder. J nedir, tabiki şaşırmaca işaretidir, her zaman tersini verir. “T” aynı zamanda çok değerli bir elmas işaretidir. T nin her 2 üst köşesi ölçülerek çıkan mesafe size önemli ip uçları verecektir. Hem mesafe hemde kazılması gereken yerin derinliği bu şifreleme sisteminde saklıdır.

30 ve 40 Rakamları

40 sayısı gerçekten 40 anlamına gelmeyip aslında çok daha az bir ölçüye denk geldiği defalarca tecrübe edinilmiştir. 30 sayısı ise arazide karşımıza çıkabildiği gibi haritalarda daha fazla çıkar. 30 sayısının her hangi bir sayı yada ölçü karşılığı yoktur. Sadece bir sembole karşılık gelmektedir. Buda kartal sembolüdür. Kartal olmasının sebebi ise kartal yazısındaki harf sayılarının rakamsal olarak 30 değerine ulaşmasıdır. Bu her zaman denenmelidir.

Her hangi bir yazıtın hart sayıları rakamsal değerleri toplanıp çıkan sonuç bize ip uçları vermektedir. Bazende sayıların toplamında çıkan rakam bir sembole karşılık gelebilir. Tıpkı 30 sayısının kartal sembolüne karşılık geldiği gibi. Ayrıca 40 sayısı, İncil’de “40 gün 40 gece yağmur yağdı” veya “Musa 40 gün dolaşıp durdu” ifadelerinde olduğu gibi “tamamlanma zamanı” anlamına gelebilir.

İşaretli Kayalardaki Bazı Gizli Şifreler

Bir çoğunuz üzerinde işaret olan kayalara rastlamışsınızdır. Burada bir gizli şifre daha vardır. Şifre işaretin yapıldığı köklü kaya yanında onu çevreleyen küçük kayaların olmasıdır. Küçükler kısmen yere batık halde olur. Buradaki şifreleri çözmenize yardımcı olacak kayalar bunlardır. Bunun çözüm yöntemi ise Büyük kayadan küçük kayalara doğru bir ölçüm yapın, çıkan sonuçlar üzerinde fikirler üretmeye çalışın.

Bazılarınızın “W” işaretine rastlamıştır. baş aşağı bir “M”den başka bir şey değildir. M, baykuşun sembolüdür. Bir W’yi bulursan, W’nin sayısal değerinin 23 olduğunu unutmayın. B, daha önce de belirttiğim gibi, baykuşun bir başka sembolü olan “kapalı” 13’tür. Baykuş için iki göstergemiz var, yolun sonunda bir hazine odası bulacağımızı biliyoruz.

ETİKETLER:
Yorumlar

  1. Seher dedi ki:

    Hiçbir şey anlamadım