DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör
 

Kartal Define İşareti

Kartal otorite, hükümdarlık ve erkekliği sembolizme eder.  Bu özelliklerinin yanı sıra cinsel enerjiyi, savaşı, cesareti, yiğitliği ve korkusuzluğu simgeler, genelde asker mezarıdır, bazen tapınak kapı girişlerinde olur. Kartalın mezarı zirve tepede aranız, kartalın baktığı yerde ailesinin mezarı vardır hem baktığı yer hemde o coğrafyanın zirve tepesi kontrol edilmelidir.

Maddeler Halinde Kartal Define İşareti

1- Kartal uçar vaziyette ise karşı dağda bir mağara aranmalıdır,  bu mağara kapalı mağara olup kapısı horasanla sıvanmıştır.

2-  Kabartma kartal bir kanadı açık biri kapalı ise aşağı düzlükte haç aranmalıdır,  bu haç şelaleye yakın olmalı  bu şelalenin arkasında düz kanepe şeklinde kesme kaya vardır, bu kayada v işareti olup v nin uzun tarafı sizi paraya götürür.

3- Kartal ayaklarında yılan varsa bu eşkiya parasıdır  mal bulunduğu yerde olup  mal toplamı 20 torbadır, bu para  sadece bir kısmıdır,  gerçek para kartalın baktığı yerde  ortalama 100 adım git  yer orasıdır.

4- Kartal kafası varsa burası giriş yeridir,  giriş 1 metre aşağıdadır, biraz toprak almadan girişi bulamazsınız, girişi bulduktan sonra  normal uzunlukta tünel vardır.  dikkat edin tünel tuzaklı olabilir,  tünel sonunda 2 oda olup her ikiside doludur.

5- Kartal zeusu simgeler, genelde savaş sahnelerinde bir kartal çıkar oda zeustur, o savaş mutlaka kazanılır,  savaş sonrası buradaki uygun kayaya kartal resmedilir, bu kartalın baktığı yer kehanetlerle doludur.

6- Kartalın definesi boldur, yüklü miktarda altınların yanı sıra çokça savaş malzemesi bulunur, genelde statü yüksek asker mezarıdır, biz buna general mezarı deriz,  bulunduğu coğrafyanın tek hakimi generalin mezarıdır.

7- Kartal ile aslan birbirine benzerlik göstermektedir, biri  siyasi lider yani kral,  diğeri askeri lider generaldir. her ikisindede definecilerin hayal bile edemeyeceği kadar mal vardır.

8- Kartal kesin define işaretidir, malı kapalı alana tuzaklanarak yerleştirilmiştir. tuzak üst tavanın çökmesi şeklinde çalışır,  kartalın tüm tehlikeleri üstten gelir.

9- Kartal dik kayada ulaşılması zor yerde ise kesin yere bakar vaziyettedir, bu kartalın parası düz zeminde topraktadır,  toprak 1 metre alınırsa giriş bulunabilir.

10- Kartal her ne kadar doğan ve şahinle eleştirilseler-de  daha üstü bir konumdadır, statüsü yüksektir parası boldur.

kartal define işareti kaya kartal
kabartma kartal
yavru kartal
Yorumlar

 1. Kadir dedi ki:

  Merhaba iletişim no veya net adres yollarsanız sevinirim

 2. Fuat dedi ki:

  Merabalar ben bir kartal resmi buldum neyi ifade ediyor

  1. Anonim dedi ki:

   Eskiya parasi

 3. Anonim dedi ki:

  KARTAL AĞACA ÇİZİLMİŞ İSE