Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Kartal Define İşareti

Kartal otorite, hükümdarlık ve erkekliği sembolizme eder.  Ayrıca cinsel enerjiyi, savaşı, cesareti; yiğitliği ve korkusuzluğu simgeler. Genelde asker mezarıdır, bazen tapınak kapı girişlerinde olur. Kartalın mezarı zirve tepede aranır Kartalın baktığı yerde ailesinin mezarı vardır. Hem baktığı yer hemde o coğrafyanın zirve tepesi kontrol edilmelidir.

Kartal Define İşareti

Maddeler Halinde Kartal Define İşareti

1- Kartal uçar vaziyette ise karşı dağda bir mağara aranmalıdır. Bu mağara kapalı mağara olup kapısı horasanla sıvanmıştır.

2-  Kabartma kartal bir kanadı açık biri kapalı ise aşağı düzlükte haç aranmalıdır. Bu haç şelaleye yakın olmalı. Ek olarak şelalenin arkasında düz kanepe şeklinde kesme kaya vardır. Kayada v işareti olup v nin uzun tarafı sizi paraya götürür.

3- Kartal ayaklarında yılan varsa bu eşkiya parasıdır. Mal bulunduğu yerde olup  mal toplamı 20 torbadır. bu para  sadece bir kısmıdır. Gerçek para kartalın baktığı yerde  ortalama 100 adım git  yer orasıdır.

4- Kartal kafası varsa burası giriş yeridir. Giriş 1 metre aşağıdadır, biraz toprak almadan girişi bulamazsınız. Girişi bulduktan sonra  normal uzunlukta tünel vardır.  Dikkat edin tünel tuzaklı olabilir. Tünel sonunda 2 oda olup her ikiside doludur.

5- Kartal zeusu simgeler, genelde savaş sahnelerinde bir kartal çıkar oda zeustur. O savaş mutlaka kazanılır.  Savaş sonrası buradaki uygun kayaya kartal resmedilir. Bu kartalın baktığı yer kehanetlerle doludur.

6- Kartalın definesi boldur. Yüklü miktarda altınların yanı sıra çokça savaş malzemesi bulunur. Genelde statü yüksek asker mezarıdır. Biz buna general mezarı deriz,  bulunduğu coğrafyanın tek hakimi generalin mezarıdır.

7- Kartal ile aslan birbirine benzerlik göstermektedir. Biri  siyasi lider yani kral, diğeri askeri lider generaldir. her ikisindede definecilerin hayal bile edemeyeceği kadar mal vardır.

8- Kartal kesin define işaretidir, malı kapalı alana tuzaklanarak yerleştirilmiştir. Tuzak üst tavanın çökmesi şeklinde çalışır,  kartalın tüm tehlikeleri üstten gelir.

9- Kartal dik kayada ulaşılması zor yerde ise kesin yere bakar vaziyettedir. Bu kartalın parası düz zeminde topraktadır,  toprak 1 metre alınırsa giriş bulunabilir.

10- Kartal her ne kadar doğan ve şahinle eleştirilseler-de  daha üstü bir konumdadır. Statüsü yüksektir parası boldur.

Kabartma Kartal Define İşareti

Komutan mezarıdır

Yırtıcı kuşlar her devirde güç ve kuvvetin örneği olmuşlardır. Para konusunda da böyle bir yaklaşım vardır. Yırtıcılar büyük parayı ifade ederler. Muhtemelen savaşçı bir komutanın veya kılıç kullanabilen bir kralın malıdır. Kralın başı üzerine istavroz (haç) konulmuşsa bu para büyük olasılıkla Roma-Bizans dönemine aittir. İşaretin hemen altında yada uygun olan en yakın aşağı bölgesinde emaneti vardır. Kuşun kanatları açıksa kişinin hatırasına ve ölümünden sonra bu mal gömülmüştür. Mezar değildir ama içindeki kılıcı mezar maskesi savaş miğferi vb. eşyalarla birlikte parası vardır. Yırtıcı kuşlu para mutlak müjdeli paradır. Müjdesi çoğu kez kuşun yukarı bakması halinde çenesinin altındadır. Kanatları kapalı ve tünemiş ise emanet o mekanın içindedir.

Acık arazide mutlaka bir kaya aramak gerekir. Bu kaya o mıntıkada farklı ve ilgi çekecek bir görkemde olur. Ayrıca kolayca bulunur. Emanet o taşın altındadır ve kayalık alanda yırtıcı kuşun sadece çizimi vardır. Başka bir şey görülmüyorsa önündeki bir doğal taş işaret olur. Bu taşın dibi kontrol edilmeli. Bunu aramak ve sayıp ölçmek gerekir. Açık arazide yırtıcı kuşun parası baktığı değil kuyruğu yönünde olur. Arka tarafında ayrıca yine kayalık bir alan içindedir. Kartal-Şahin parası açık alanda toprakta aranmamalıdır.

Yorumlar

 1. Kadir dedi ki:

  Merhaba iletişim no veya net adres yollarsanız sevinirim

 2. Fuat dedi ki:

  Merabalar ben bir kartal resmi buldum neyi ifade ediyor

 3. Anonim dedi ki:

  KARTAL AĞACA ÇİZİLMİŞ İSE

 4. Anonim dedi ki:

  Eskiya parasi

 5. Ömer dedi ki:

  Merhaba üç tane kartal işareti var biri taştan heykel kanatları açık diğerleri biri oyma diğeri kapartma ne yapmam gerekli