DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör
 

Baston Define İşareti

Baston olan yerde define vardır  baston dehlizin krokisi demektir  baston  işareti yanlarında murçlar varsa  bu tuzak anlamına gelir.

Baston yaşlı adam mezarıdır   aşiret reisi kabile reisi gibi toplumun önde gelen isimlere hitaben yapılır, mezarı oldukça iyidir içinden  tahmin edemediğiniz kadar eşya çıkar  bu eşyalar genelde pişmiş tuğladan yapılmış  mutfak malzemeleri türünden eşyalardır.

Diğer anlam: Baston işareti önünde patika yol vardır bu yolu takip ettiğinde orta boy bir tepeye denk gelirsin yer burasıdır girişi doğu yada güney doğu tarafındadır.

Diğer anlam: Kabartma olarak yapılmış baston işaretleri, bulunduğu bölgenin haritası gibidir. Eski bir yolun güzergahını vermiş olabilir. Bu istikamette baston kıvrımında doğaya aykırı farklılıkları iyi derecede gözlemlemeliyiz. Ayrıca baston işareti, mağaranın veya tünelin şeklinide vermiş olabilir. Bu durumda ise yakınında mağara olma olasılığı olan kayalıklarda kapatılmış alanları,önleri tıkanmış alanları kontrol etmeliyiz. Doğal görünen kayalara özellikle dikkat etmenizi öneriyoruz.

Diğer: Baston İşaretinin  ucunda  murç izi  varsa   gömü   bu   noktadadır,  tam altına  doğru  inmeniz  gereklidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.