Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Baston Define İşareti

Baston olan yerde define vardır  baston dehlizin krokisi demektir  baston  işareti yanlarında murçlar varsa  bu tuzak anlamına gelir.

Baston yaşlı adam mezarıdır. Aşiret reisi, kabile reisi gibi toplumun önde gelen isimlere hitaben yapılır. Mezarı oldukça iyidir içinden  tahmin edemediğiniz kadar eşya çıkar. Bu eşyalar genelde pişmiş tuğladan yapılmış  mutfak malzemeleri türündendir.

Diğer anlam: Baston işareti önünde patika yol vardır bu yolu takip ettiğinde orta boy bir tepeye denk gelirsin yer burasıdır girişi doğu yada güney doğu tarafındadır.

Diğer anlam: Kabartma baston işaretleri, bulunduğu bölgenin haritası gibidir. Eski yolun güzergahını vermiş olabilir. Bu istikamette baston kıvrımında doğaya aykırı farklılıkları iyi derecede gözlemlemeliyiz. Ayrıca baston işareti, mağaranın veya tünelin şeklinide vermiş olabilir. Bu durumda ise yakınında mağara olma olasılığı olan kayalıklarda kapatılmış alanları, önleri tıkanmış alanları kontrol etmeliyiz. Doğal görünen kayalara özellikle dikkat etmenizi öneriyoruz.

Diğer: Baston İşaretinin ucunda murç izi varsa gömü bu noktadadır, tam altına doğru inmeniz gereklidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.