Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Define Nedir – Definecilerin Bilmesi Gerekenler

Define Bulunmalarından çok önce gömülmüş yada saklanmış; artık malikinin bulunmadığı kesin olarak anlaşılan değerli eşyalara denir.

Defineci ise bu tarz sahipsiz kalan hazineleri arayan kişilerdir. Define işaretlerine gelince; bu tamamen şifreleme düzeneğidir, mezar işaretleri define işaretlerinden  biraz farklı olup dinsel amaca hizmet için tasarlanmıştır, Bu işaretler kayalara oyma kabartma bazende kök boyası ile yapılarak günümüze kadar ulaşmıştır.

Kayalara yapılan her işaretin (sembolün) mutlaka bir anlamı vardır. Lakin işaretler ile iletişim kuramayan defineciler başarılı bir kazı çalışmasına muvaffak olamamaktadır; araziyi köstebek yuvasına çevirmekten başka hiçbir işe yaramaz. özellikle işaretin bulunduğu kayayı kırma; ve hemen yanında kazı çalışması yapan Defineciler oldukça yaygındır. Oysaki işaretler sizi kilometrelerce ileride 2. bir işaret aramanızı anlatabilir. Defineci arkadaşların bilinçsizce yaptıkları kazı çalışmaları hem paralarına hemde zamanlarına mal olmaktadır…

define mezarı

Diğer önemli konumuz Hocalar:

Define sektörü fizik kurallarını hiçe sayıp müneccim, medyum yada durugöru işlerle eşleştirerek yapılan hobi değildir. Bizim için öncelik var olan, olgu durumunda olandır, gözümüzün gördüğü mantığımızın kabul ettiği adımları takip ederek yola çıkar; işin sonunda ihtiyaç duyarsak aklı başında hocalardan destek alınabilir. Bunun dışında keyfe keder gaibden işlerle uğraşanlara ayıracak zamanımız olmamalı; bunu yapan defineciler bu tip elemanların egolarını tatmin etmiş olurlar. Kısacası bir defineci hocadan ne zaman nerede destek alacağını mutlaka bilmeli.

Dedektörcüler:

Bazı defineciler için dedektör hazır gömü demektir, yarın sabah gidecekler küp dolusu beşibirlikleri alıp gelecekler. dedektörü bu sananların hayal kırıklıkları hiç bitmemiş bitmez’de. Her zaman deriz bir dedektör direk define bulmaz sadece kişinin define bulma şansını arttırır, kişinin define bulma şansı %5 ise bunu %20 e çıkarmaktadır; anlayana bu iyi bir ortalamadır. %5 demek 20 kazıdan birinde başarı demektir; %20 ise 5 kazıdan birinde başarı demektir; dedektörün varsa kesin define bulacaksın diye bir kaide yoktur, bunun en kısa anlatımı ise dedektörü olan kişinin define bulma şansı olmayandan daha fazladır.

Ekip Nasıl Olmalı:

Definecilik işi kesinlikle tek başına yürütülmemeli, gerek ön araştırma gerek insan gücüyle yapılan işlerde mutlaka ekibe ihtiyaç vardır, özellikle ön araştırma döneminde arazide yalnız olmamanız önemle tavsiye edilir. Kazı çalışması için bir araya geldiğiniz dostlarınız arasında Tamahkar olanlara dikkat edin, Define bulma anında nasıl bir tepki vereceğini bilmediğiniz isimleri kadrodan çıkarın. Defineyi gün yüzüne çıkarmak farklı bir atraksiyondur bu iş her babayiğidin harcı değildir bunu bilin önleminizi alın…

Değerli Arkadaşlar,, define bulmak hayal değildir yeter’ki buna inanın; yapmanız gereken biraz araştırma; işaretler üzerinde biraz bilgi birikimi daha sonra iyi bir dedektör ile çok rahat define yeri tespit edebilirsiniz. Definecilik alanında çıkarılmış kanuni hükümler çerçevesinde defineyi çıkarıp bazı maddelerin hükümlerine göre defineyi çıkaran kimseye Devletçe ödeme yapılmaktadır… Verilen tüm bilgiler yasal kazı çalışması var sayılarak anlatılmıştır.

define kral mezarı

ÖNEMLİ NOT: Değerli defineci arkadaşlar  siz siz olun dışarıdan gelen insanlara bildiğiniz işaretleri göstermeyin,  Yok İstanbul’dan adamlar geliyor elinde güzel makine varmış, yok İzmir’den adamlar geliyor  adam arkeolog gibiymiş gibi söylemlere inanıp işaretleriniz-i göstermeyin, Bu insanların define bulduğu görülmemiş önce yeri öğrenirler sonra sizden habersiz gelip işareti resimleyip kırarlar, bunu ya üçkağıtçı defineciler yapar yada kilisenin görevlendirdiği elemanlar,  kimse dışarıdan gelen kişi define yeri gösterecek diye hayallere kapılmasın bu tamamen yalandır. Özellikle makinesi olanlara dikkat edin; elinizdeki makinenin marka modeli nedir diye sorun sizin bu işten anladığınızı fark edince bakın nasıl yan çiziyor.

DİKKAT: Soru sormak isteyen arkadaşlar sorular Forum sayfamızdan sorulmaktadır Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra onay beklemeden konu açıp soru sorabilir, dilerseniz başkalarının sorularına cevap vererek bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz. ÜYE (KAYIT) OL.

Yorumlar

  1. Alper dedi ki:

    Ülkemizin değerlerini müzelere vermek yerine neden üçkağıtçılık yaparak tarihimize ihanet ediyorsunuz?