Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Dünyanın En Gizemli 5 Cemiyeti

Tarih gizli örgütler ve cemiyetlerle doludur. Fakat bunların 5 tanesi vardır onlar her zaman en büyüktür. Ve her zaman dünyayı yönetenlerdir. Komplo teorileri üreticilerinin dillerinden düşmeyen bu gizli güçler başta Tapınak Şövalyeleri, Masonlar, İlluminati, Kuru Kafa ve Kemikler ve Bilderberg şeklinde sıralanmaktadır. Evet saydığımız Cemiyetler hakkında kısa ayrıntılara girelim.

1. Tapınak Şövalyeleri

Alt resimde Lorraine Haçı ile Tapınak Şövalyeleri’nin bir askeri.

Alt resimde Lorraine Haçı ile Tapınak Şövalyeleri'nin bir askeri.

Tapınak Şövalyeleri, hacca giden Hristiyanları korumaya adanmış savaşçılardı. Bir Fransız şövalyesi olan Hugues de Payens tarafından kuruldu ve Mesih’in Zavallı Askerleri olarak tanındı. Şu anki önemli isimlerin Süleyman Tapınağı’nı ve Merkezi Kudüs’teki Tapınak Dağı’nda bulundukları söylenir. Kumardan, alkolden ve hatta küfürden kaçınarak, iffet, itaat ve yoksulluk içinde bir yaşam sürmeye söz verdiler. Ve hala varlıkları sürdüğüne inanılır. Şu varki Tapınakçılara ait 50 gemi hazine hala aranmaktadır.

2. Masonlar

Fransa’daki en büyük üçüncü Masonik itaat sembolü.

Masonik itaat sembolü.

Masonlar Amerikan tarihinde önemli bir yere sahiptir – ne de olsa ABD Anayasasını imzalayan 39 kişiden 13’ü Masondur. George Washington , James Monroe , Benjamin Franklin , John Hancock ve Paul Revere gibi kurucu babalar kendilerini kardeşlik düzeninin üyeleri olarak görüyorlar.

Masonlar, Avrupa’da, çoğu zanaatkarın yerel loncalar halinde örgütlenerek ortaya çıkmıştır. Kökleri Orta Çağ’a kadar dayanır.

 Masonik ritüelin tasviri.

Üst resim 1900 dolaylarında bir New York Mason locasında gerçekleşen bir Masonik ritüelin tasviri.

Horus'un gözü

Her şeyi gören göz, Tanrının gözü, sizi gözetliyorum, gözüm üstünüzde anlamları taşıyan bu sembol kuşkusuz doların kimler tarafından yapıldığını anlamamıza yardımcı olmaktadır. Masonlar ve illuminati her ikiside Yahudilere ait cemiyetler olduğu için göz sembolünü her ikiside kullanmaktadır. Tam olarak Horus’un gözüde denilebilir.

3. İlluminati

Illuminati

Illuminati, profesör Weishaupt tarafından 1 Mayıs 1776’da Bavyera’da kuruldu. Muhafazakar Katolik Kilisesi ve Bavyera monarşisinin gücüne karşı kurulmuştur. Bu cemiyet aydın insanlardan oluşuyordu. Avrupa’nın en zengin ve en etkili adamlarını toplayarak işe başlayan Illuminati, daha sonra mason localarına sızarak oradaki önemli isimleri kendi tarafına çekmeyi başardı. Mason localarına sızması hiçte zor olmadı. Çünkü mason ve Illuminati her ikiside Yahudiler tarafından kurulmuş cemiyetlerdi.

Illuminati artan güç sonrası üçe bölündü. Ve tüm üyelere takma isimler vererek iletişim kurmaya başladı. İletişim tamamen şifreler içeriyordu. Bu sebepten dolayı onlar hakkında çok fazla bilgi edinmek neredeyse imkansız hale gelmişti.

Kuru Kafa ve Kemikler Cemiyeti

1861 sınıfından Skull and Bones üyeleri.

Kuru Kafa ve Kemikler Cemiyeti

1832’de Yale Üniversitesi’nde kurulmuş gizli bir topluluktur. Gizli yapısı o yıllardan beri sayısız komplo teorisine karıştırılmıştır. Skull and Bones’a üye olabilmeniz için erkek olmanız gerekmektedir. Ayrıca beyaz olmak ve Protestan bir aileden olmalısınız.. Son yıllarda kız öğrencilerin de üye yapıldığı söylenir, fakat bu henüz kesinleşmiş bir bilgi değildir. Topluluğun üye listesi, üniversite yönetimi de dahil olmak üzere tamamı gizli tutulur.

Hatta bazı komplo teorisi üreticileri Kuru kafa ve kemikler cemiyetini Illuminati örgütü tarafından kurulduğu iddia edilmiştir.

Hala aktif olan bu cemiyete her yıl Yalede mezun olan 15 öğrencisi Skull and Bones’a katılmaya davet ediliyor. İsimleri Yale Rumpus’ta yayınlanıyor. Ancak kemik adamların haftada iki kez gizli toplantılar yaptığı biliniyor. Fakat içeride neler olduğu hakkında kimsenin bir fikri yok. Sadece bilinen Üyeler burada gizlilik yemini ediyor.

Kafatası ve Kemiklerin sembolü

Kafatası ve Kemiklerin sembolü, iki çapraz kemik üzerinde bir kafatasıdır. birde altta 322 sayısı vardır. Bunun anlamı ise Büyük İskender’in ölüm yıl dönümüdür. M.Ö. 322.

5. Bilderberg

Şuam en aktif cemiyetlerden bir taneside Bilderberg cemiyetidir. İşin en ilginç tarafıda mason ve illuminatiye karşı kurulmuş cemiyettir. Aslına bakılırsa çokta gizli değildir Lakin amaçlarını gizli tutmaktadır. Amaç dünyayı yöneten Yahudilere karşı örgütlenmektir.

Bilderberg

1966 Bilderberg Konferansı, NATO Genel Sekreteri Manilo Brosio (resmin solunda) Amerikalı ve Avrupalıların buluştuğu Almanya’nın Wiesbaden kentinde gerçekleşti.

Bilderberg’in yüksek profilline baktığımızda tanıdık isimlere rastlayabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri’nin 42. başkanı Bill Clinton, Eski Birleşik Krallık başbakanı Margaret Thatcher, Eski Almanya Şansölyesi Angela Merkel öne çıkan isimler arasında yer alır. Tony Blair ve Henry Kissinger yine bilinen isimlerdendir.

Bilderberg Toplantısı Komplo Teorilerine bakıldığında mason sembollerine çarpı atılarak artık sonun geldi algısı yaratılmaktadır.

Önümüzdeki yıllarda Bilderberg cemiyetinin öne çıkaracağı konular vardır. Yenilenebilir enerji, siber güvenlik ve iklim değişikliği en başta olanlardır.

Siyonistler Kimdir

Siyonistler diğerlerinden farklı olarak İsraillin kurulması için Yahudilerin başlattığı milliyetçi harekettir. Avrupalı ​​Yahudilerin Naziler tarafından sistematik bir şekilde zulme uğratılması Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere tüm dünyadaki Yahudileri Siyonizm’i benimsemeye ve desteklemeye başlamıştır. O sebepten dolayı Siyonistlere gizli cemiyet demek yanlıştır. İsraillin kurulması için başlatılmış siyasi hareket demek daha doğru olabilir. Kuşkusuz bu hareketin altında mutlaka masonlarda vardır.

Siyonistler adını İsrail’deki siyon tepesinden alır. İnançlarına göre sırat köprüsü siyon tepesi ile Kudüs arasına kurulacaktır. Dünyanın sonu geldiğinde Hemen mezardan çıkıp köpriden kuduse sonrada cennete ilk girenler olma inancı hakimdir. O sebepten dolayı ünlü Siyonistler mezarlarını siyon tepesine yaptırmaktadır. Siyon tepesindeki 1 metrekare yer 5 milyon dolara satılabilmektedir.

Burada şunu anlamamız gereklidir. Bu örgütler Avrupa ve Amerika’dan çıkmaktadır. Mesela Illuminati Katolik kiliseleri ve monarşiye karşı Yahudiler tarafından kurulmuş cemiyettir.

Diğer örnek ise Bilderberg masonlara karşı kurulmuş örgüttür. Şu an aktif ve güçlü olan Masonlar ve Bilderberg örgütleri denilebilir. Tam olarak anlamanız gereken Yahudiler ve Hristiyanlar arasındaki savaştır.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.