Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Hot Rock, Maden Damarları

Hot Rock, Maden Damarları

Hot rock kaya aralarına sıkışmış maden damarlarına verilen addır. Hot rock kayalar manyetik alan oluşturduğu için metal dedektörleri en çok bu kayalardan sahte sinyaller alır. Eğer dedektör kullanımında profesyonel değilseniz bu kayalar size zorluk çıkarabilir.

Dedektörün sahte sinyaller üretmesine neden olan maden damarı olan kayalar pozitif ve negatif kayalar olarak ikiye ayrılır. bu sinyaller mineralize zemindeki üretilen sinyaller ile benzerlik gösterir.

Negatif

Negatif kayalar genellikle manyetittir. Renk olarak koyu olma eğilimindedirve demir içerikleri için ağırdır. Bazen mıknatısla bile çekilebilir çoğu negatif hoc rock kayalarda pas lekeleri görmek mümkündür.

Pozitif

Pozitif kayalar, genellikle oksitlenip demir içeren kayalardır. Tipik olarak küçük boyutludurlar ve yüzeye yakın bölgelerde olur. Genellikle kırmızımsı renktedirler, ancak siyah, kahverengi ve hatta sarı da olabilirler. Pozitif hoc rock kayaları mıknatıs her zaman çekmeyebilir.

Bazı kayalardaki maden damarları bazen tam olarak altın gibi ses çıkarabilir. Bunu ayırmak için pratik yapmanız gerekmektedir. Negatif maden damarına sahip kayalarda dedektör çoğunlukla cırtlak bi sesle tepki verecektir. Buna boing sesi denilebilir. Genelde tek yönde sinyal üretir dedektörü geri salladığınızda sinyal üretmeye bilir. Oysaki gerçek bir metale her iki yönde sinyal üretir. Eğer dedektörü sola sallarken sinyal üretiyor sağa sallarken sinyal üretmiyorsa bu büyük ihtimal hot rock dediğimiz mineral damarı olan kayadır.

doğal altın

Toprak Mineral Türleri

2 türlü toprak mineral çeşidi vardır, biri iyi huylu diğeri kötü huylu. İyi huylu mineralli zeminde arama yaparken çok fazla sıkıntı yaşamazsınız. Kötü huylu mineralli zeminde arama yaparsanız bolca sahte sinyaller duyarsınız. Mineral dediğimiz ise toprakta bulunan metalik parçalardır. Kırmızı toprak diğerlerine göre daha fazla mineral içermektedir.

Mineral Nedir Daha Fazla Bilgi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.