Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Ağaç Dalıyla Define Arama

Ağaç Dalıyla Define Arama; Ağaç dalları ile boşluk ve su arama çok eski yıllara dayanmaktadır. Radyestezi bilim dalıdır. Diğer adı sihirli değnek yada su cadılığı  olarakta bilinir. Ağaç çeşidine göre su, boşluk yada altına gittiği söylenir. Bunların bir kısmı Y şeklinde hazırlanıp kullanılırken bir kısmı 2 ayrı parça  kesilip kafa kafaya değdirilerek kullanılır.

Amerika’da en sık rastlanan dovsing şeklindeki çubuk yapımıdır bizim anlayacağımız şekil Y şeklidir. Y şeklinde kesilmiş bir modelin toprak altında bulunan su,  altın, gümüş,, değerli taşlar ve başka objeleri, herhangi bir bilimsel aparat kullanmadan bulma çalışmasıdır.  

Amerika’da kullanılan ağaç çeşitleri söğüt, şeftali ve fındık ağaçlarıdır. Buradaki mantık dalların yeni kesilmiş olup,  ölmemek için suya hareket etmesiyle alakalıdır. Tamamen kurumuş bir daldan verim almanız söz konusu olamaz gibi bir teoride mevcuttur. Dal mutlaka yaş yada tamamen kurumamış olması gereklidir.

Ülkemizdeki ağaç dalı tecrübeleri ise delice dediğimiz zeytin dalının altına, dut ağacının-da suya hareket ettiği iddia edilmektedir. Genelde y şeklinde kullanılan bu dallar bazı kesimler tarafından sırça parmaktan daha ince 2 zeytin dalı kesip bunların uçlarına V şekli verip sonra her 2 elindeki dalları kafa kafaya getirerek arama yapar.

Bunun Y lerden farkı ise altına gitmesiyle alakalıdır. altın ne kadar uzak olursa olsun dallar ileri hareket ederek sizi altına  götürür.   Altına geldiğinde ise aşağı doğru hareket eder.

Y çubukla  arama yapan bir kişi ise Y nin çatal uçlarından tutup  alttaki ana dalı yukarı yada yatay pozisyonda kullanmalıdır. Çatalları çok sıkmadan hareket ederken suya geldiğinde ana dal şak diye aşağı pozisyona gelir.

Üst resme dikkat edin Bunu pek kullanan yok denemekte fayda var. Tek dalı ortadan yarıp Y şekli veriyorsunuz buda deneniyor belkide çataldan daha verimlidir. denemekte fayda var.

Ağaç Dalıyla Define Arama, Çubuk Yaparken dikkat Edilmesi gerekenler.

İnsanlar tarafından dikilmemiş olan Şeftali, ceviz yada zeytin ağacı kullanın. Bu ağaçlar henüz meyve vermemiş olmamalı, meyve verecek kadar yetişkin olmalı..

Sabah vakti şafak sökmeden biraz önce 40 cm den biraz uzun 50 cm den biraz kısa çatallı bir dal kesin. Dalı keserken Şu sözleri sürekli tekrarlayın.

Seni, eloinamiraton, aldonay ve semiplaras adına kesiyorum-ki onlardan sana, H.z. Yakub’un ve H.z. Musa’nın ve Harun’un asalarının sahip olduğu majik nitelikleri ve erdemleri bahşetmelerini ve saklı olanı ifşa etme yeteneği ve gücünü vermelerini diliyorum.

Aşağı linklerden ağaç dallarıyla ilgili daha fazla bilgi edinin.

ETİKETLER:
Yorumlar

 1. zafiri dedi ki:

  selam tüm arkadaslara ben cubuk kulaniom cibuklarim korum cibuklari dir cibuklarin acilisini bilmayen arkadaslara sesleniom ön cecibuklari aca caz nasil bir telefo nunuzu acip konusma istersiniz anen öyle evinize girmek icin ne yapmamiz lazim dir mecubur anahtarimizi kulanicas baska türlü sansimis yok giremeyis iceri bu cibuklarin da böyle dir acilis noktasi cibuklarimiz bizlere her buldugu ovzeyi capras x yapar han bulduk deris ama ney buldu cibuklar onu bilmeyis.

  iste bu x stavroz yapisi cibuklarin yalnis tir arkadaslar önce cibuklar bize yönü gösteri sonrada sol elimizdeki cibuk döz sehlin de duru saa elimizdeki cibuk sa kaan kismi miza kapanacaktir bir takika bekleri sabirlan son ra gine döz olur gine bu yönde der buldugu ovze gine bekleris bir takika sonra gine x stavroz yaparlar burda bir karar alirlar iste bu noktasi cok önemli dir bize son acilirlar gine döz olurlar ste bundan sonra hangi noktayi yaparsa cibuklar oyaptigi noktalar bizlere onemli dir sindi gecelim cibuklarin noktalarina gecelim

  saa elimizdeki cibuksaa disaribakar sol sa döz duru bunokta gömüs noktasi dir gine döz olunca busefer saa elimizdeki kanimiza kapanacak sol sa gine döz olacak bu nokta da bakir noktasi dir busefer saa döz olacak solsa kanimiza kapanir bu da brun co noktasi dir mineral noktasi da iki cibuk disari 5 smtin acar buda mineral noktasi 5 samtin bundan daha biras acarsa bunokta da metal noktasi su bulma noktasisa cibuklar ikiside kolarimiza geri dogru acilirlar ve yapisirlar bu da su noktasi altin noktasi sa cibuklar ucak kanatlari gibi acarlar burda dokuz defa disari acip kapanirlar onun cuda da ucak kanatlari gibi yapip durular hic bir hareket yapmaz lar buda altin noktasi arkadaslar cibuklari her bulma noktasin da bu acilisini belkleris sabirlan .döz ilk olan durusma sonra saa kanimiza dugru kapanir gini döz olur gine capraz x olurlar sonra gine dör budur acilis cibuklari bu nokta yi ve acilisi yapmasak o hedefe varamayis arkadaslar.

  cibuklarin metresi yoktur ben aynen hedeften o cibuklarin buldugu metal ya da su veya mineral gmös altin herne made olursa olsu ohedefe varmada gitmede ne buldugunu cibuklarin biliyiom arkadaslar mitlak bu cibuklarin noktalarini ve acilisini öyrenelim öyren mesek eski yalar dan beri arkadaslarimiz hep aynen bu cibuklarin sadece x bu capraz noktada kaldilar cibuklar buldu amane buldular iste bun dan habersizis ovzenin yözerine gelip hemen bu x noktada durus evet buldu deris bu nokta x yalnis ben nokta korum cibuklari kulanirim civa filan koymadan civa koyarsak cibuklarin beynini karistirmis oluruz farz edelim disardaki koyulan kan ve kendi kanimiz dösünelim birkere yalnis tir bun nar beni elen yaptigim cibuklar bunar elemnen arkadaslar size hayirli öyrenmekler arkadaslar yakinda violarimi yayinayacam yutubede de orda daha iyi görüsünüz selam nar tüm arkadaslara.

 2. ali dedi ki:

  bide anlasam

 3. Anonim dedi ki:

  bide yazabilsen

 4. Anonim dedi ki:

  Çoğu anlaşılıyor

 5. Özkan baş dedi ki:

  YouTube kanakınızın ismi ne

 6. Anonim dedi ki:

  Kanalın ismi ne ustam