Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Radyestezi, Sarkaç ve Çatal Çubuklar

Radyestezi; Dedektör teknolojisinin hızla büyüdüğü buna jeofizik cihazlarında eklenmesiyle suyu, madeni ve petrolü basit bi sarkaç yada çubukla arayanı görseniz muhtemelen gülersiniz. Halbuki bu yöntem asırlardır kullanılıyor ve hala kullanılmaktadır. M.Ö. 1200 lerde kayaya oyma şekilde yapılmış çatal çubuk bulunuştur, buda çatal çubuğun ne kadar uzun zamandır hayatımızda yer aldığının örneğidir. Lakin o dönemlerde çatal çubuk yada sarkaçlarla arama yapanların cinler ve büyücülerle iş birliği içinde olduğu yazılmaktadır.

Bu işe başlamadan önce radyestezi nedir mutlaka bilgi sahibi olmalısınız.

Radyestezi Nedir

Radyestezi cisimlerin yaydıkları  radyasyon dalgalarını algılamak suretiyle bir takım akımları, olayları ve maddeleri teşhis etmeye yarar.  Radyestezi Türkçe anlamı ışın duyarlık, titreşim duyarlık olarak bilinir.

radyestezi tedavisi

Radyestezi madde ve ruh ilişkilerinin doğurduğu  tamamen deneysel ve istatistiksel bir bilim dalıdır. Çatal çubuk, sarkaç vb. aletler  radyestezi aletleridir. Her maddenin ürettiği belirli farklılıklarda dalgaları vardır. Bu dalgalar o madde hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlar. fakat burada şöyle bişey daha vardır, her madde ürettiği dalgalarla diğer madde üzerinde etki yaratabilir. Bu sebepten dolayı definecilerin kullandığı çubuklar her zaman biyeri çeker; fakat defineciler çubuk kullanımında yeterli bilgiye sahip olmadıkları için sürekli yanılgıya uğrarlar. oysaki çubuk kullanımı için radyestezi eğitimi almanız şarttır.

Bunun en bilinen örneği  L şeklinde yapılan çubukla avucuna aldığın bir altına dokununca oraya yönelir.  Burada dikkat etmeniz gereken çubuğun diğer ucu elindeki metalin benzeri bir metal olmalıdır.  Sarkaçlarda böyledir  aradığınız şeyi öğretirseniz radyestezi  başarılı bir uygulamadır.

Sarkaç (Pandül)

Sarkaç (Pandül), Radyestezi alanında kullanılan materyallerden biridir, ne varki defineciler pandüle çok yatkın değildir, ağaç dalları ve çubuklara daha çok ilgi duyarlar. bunun sebebi tahmini yapımı daha basit olmasıyla alakalıdır.

Pandül yapmak istiyorsanız doğal taşlar (Kuvars cinsi), cam, metal, pirinç,  hatta tahtadan bile yapabilirsiniz.  Bazı pandül uzmanları pandülün saf alkole batırılıp, alkolde bir saat kadar bekletildikten sonra deniz tuzu, kaya tuzu yoksa normal tuz ile ovulması gerektiği  söylerler. Lakin bu iş biraz hassazdır pandüle zarar verebilir, en iyi yöntem  pandülü en güvenilir şekilde arındırmak için pamuğa sarmanız ve en az bir gün boyunca toprağa gömüp bekletmelisiniz. Topraktan çıkardıktan sonra çeşmede 1-2 dakika hafifçe yıkadıktan sonra kurulayıp, temiz pamuğa sararak muhafaza edebilirsiniz.

Radyestezi ilmi dünyanın her tarafında kullanılan bilim dalıdır. En önemli kullanım alanları Maden bulma, su bulmadır, size tuhaf gelebilir ama radyestezi kayıp kişi ve cisimlerin bulunmasındada kullanılmaktadır.

radyestezi, sarkaç

Aslına bakılırsa Sarkaç (Pandül) kullanımı yazıldığı kadar  kolay değil. Doğru kullanılmaması durumunda kullanıcıyı aldatabilir. Bunun sebebi düşüncelerinizin sakraçın kontrolüne girmesi  meselesidir. Burada önemli olan sizin düşüncelerinize saçracın hükmetmesi değil siz düşüncelerinizle saçraca hükmetmeli siniz ancak bu şekilde başarılı olunabilir, zaten bu sebepten dolayı sakraç ve çubuk kullanıcıları cinlerden ve büyücülerden yardım aldığı inancı oluşmuştur.

Çatal Çubuklar

Günümüzde ise en yaygın kullanılan çubuk çeşidi kuşkusuz L şeklinde köşeli metal çubuklardır, bunlardan 2 adet olmalıdır kullanımda dikkat edilmesi gereken en ince ayrıntı  kollar birbirine paralel durumda olması ve dirseklerin gövdeye yapıştırılması gereklidir.  Bununla beraber çeşitli metallerden farklı şekillerde çubuk yapılmaktadır, nasıl yaparsanız yapın  verimli olması için aradığınız metal ne ise elinizde bir parça bulundurmanız gereklidir.  örnek olarak altın arıyorsanız elinize bir parça altın almanız gereklidir, kurşun arıyorsanız aynı şekilde elinizde kurşun olması başarı oranında önemli etkenlerdir. Çubuk yapılan diğer metal çeşitleri arasında pirinç, alüminyum ve bakır en popüler olanlarıdır.

radyestezi çatal çubuk

Sarkaç Nedir Nasıl Kullanılır.  

Kendi Sarkacınızı Yapın

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.