Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Kendi Sarkacınızı Yapıp Kullanmaya Başlayın

Kendi sarkacını yapmaya karar vermiş kişilere yardımcı olmak için bu konuyu hazırlamaya karar verdik. Bir kısım insan uğraşmadan satın alarak bu işi çözerken bir kısım kendisi yapmak istiyor, biz kendi yaptığınız sarkacın daha verimli olacağını söyleyebiliriz. Yaptığımız araştırmalarda böyle bir istatistiğe ulaştık.

Sarkaç yapımı için gerekli malzemeler.

Yaklaşık 15-20 cm uzunluğunda bir ip yada zencir parçası tedarik edin. Bunun ne olduğu çok önemli değildir öneli olan ağırlığın serbest bir şekilde sarkması ve kordonun sarkacın hareketini engellemeyecek şekilde rahat olmasıdır.

Daha sonra sarkacınızı seçin. Bir sarkaç küresel yada konik şeklinde olabilir. Yada siz istediğiniz bir şekilde seçebilirsiniz. Sarkacınız her hangi bir metalden de olabilir. Taş, kristal, ahşap, pirinç vs olabilir. Sarkacınızı seçmenin en iyi yolu, test yaparken size uyum sağlayanı bulmalısınız. size hangisinin hitab ettiğini bilmeniz için tüm çeşitleri denemenizi tavsiye ederiz. Aslında sarkaç yapımında psikolojik olarak en sevdiğiniz hangisi ise o seçilir. Bizim burada yazmadığımız fakat sizin sevdiğiniz bir nesnede olabilir. Fakat şu var kehanetlere en uygun sarkaç kristalden yapılır.

Sarkacınızı tasarladıktan sonra şimdi onu dinlendirmeye alacağız. üzerindeki tüm elektromanyetik dalgaları ve enerjisini yok etmek için onu toprağa gömmeniz gerekir. en az 1 saat en fazla 1 gün toprakta kalması gerekir. bu şekilde sarkacınız üzerindeki tüm enerjisini boşaltacaktır.

Sarkacınızı topraktan çıkarırken hafif tuzlu su döküp 1 dakika daha bekledikten sonra çıkarın. Su fazla olmasın 3-5 damla dökmeniz yeterlidir. Sarkacı çıkardıktan sonra şimdi onu en az 4 saat boyunca temiz suda yıkayacak ve bekleteceğiz. önce yıkayın bir kaç dakika yıkadıktan sonra temizlendiğinden emin olunca her hangi bir kabın içine temiz su doldurup en az 4 saat bekletin.

Suda bekletme işlemi tamamlandıktan sonra çıkarırken onu kibarca kurulamak için pamuk yada selpakla gibi narin şekilde kurulayın. Daha sonra onu güneş ışığına çıkarın ve tamamen kurumasını bekleyin.

Kuruma işlemi tamamlandıktan sonra alaca karanlıkta saf beyaz bir mum yakıp, 4 elementin özellikleri yani toprağı, ateşi, havayı ve suyu Sarkacınıza şarj etmek için yedi kez mum alevinin üzerinden geçirin.

Bazı sarkaç yapımcılarının kullandığı yöntemler ise şunlardır. 24 saat boyunca doğal ışık alan bir pencere pervazına bırakırlar; daha sonra çiçek tenekesine koyup 24 saat toprakta bekletirler. sonra okaliptüs yağı olan bir bezle ovarlar. Bunuda deneyebilirsiniz.

Bu işlemi tamamladıktan sonra şimdi sarkaca anlamlar yükleyeceğiz.

İp yada zincirden tutun, muhtemelen sabit şekilde duracaktır. iyice konsantre olduktan sonra ona sorular sorun. İlk sorumuz en bilindik soru olmalıdır. mesela ben senin sahibinim sorusu sorduğunuzda sarkacınız hangi yöne hareket ederse bu evet anlamına gelir. hiç bilmediğiniz sorular sorun muhtemelen hareketsiz kalacaktır bu şekilde sarkacınızın neye evet neye hayır diyeceğini tekrar tekrar testler yaparak iyice anlatın. İlk etapta ilişki kurmakta zorlanabilirsiniz fakat zamanla aranızdaki bağ artacak ve iyi bir ikili olacaksınız.

Artık sarkacınız hazır; kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sarkaçınızı kullanmadan önce onu mutlaka temizleyin. hele sizden başka birisi kullanmış yada kullanmak istemişse onu tekrar temizlemeniz gereklidir.

Sarkaç yapımında dikkat edilmesi gerekenler.

Sarkaç yapımında hangi malzemenin size hitab ettiğini bulun, Ahşap veya kristal gibi doğal bir malzemeden başlamalısınız. Estetik olmasına ve ağırlığına dikkat edin. Bakır ve alüminyum çubuk yapımında oldukça başarılıdır. Fakat sarkaç yapımında tavsiye edilmez. Yinede yapanlar vardır. Mümkünse, ahşap yada cam gibi iletken olmayan bir malzemeden başlayın.

Ağırlığına ve simetrik olmasına özen gösterin.. Bu, sarkacın daha hassas ve kullanımı daha kolay olmasını sağlar. Yuvarlak, küresel ve silindirik şekiller en iyisidir. Ancak çakralar aracılığıyla enerji akışının doğru olması için bazı uzmanlar kayın ağacından yapılmış konik şekilli bir sarkaç tavsiye eder. Metal, taş veya kristal yerine ahşap seçerler. özellikle kristal sakraçlarda çakra kesimi çokça rastlanan durumdur. Buda kullanıcıyı rahatsız eder.

Sarkaç ip uzunluğu ortalama 25 cm olmalıdır. 20- 25 cm en ideal olandır, ipi daha ,uzun yapabilirsiniz fakat kullanırken ipin uzun tarafını işaret parmağınıza dolayarak sarkan tarafını ortalama 20-25 cm bırakın. Sarkaç ip tutumu işaret parmağı ve baş parmak arasında olmalıdır. İp uzunluğunu daha kısa yada uzatarak kullanabilirsiniz, burada önemli olan size uyum sağlayan uzunluk ölçüsüdür.

Sarkacın en çok kullanıldığı alanlar şunlardır.

Başta altın olmak üzere doğal yeraltı maddelerini bulmak için.

Su bulmak için.

Kayıp eşya bulmak için.

Enerji tespiti için.

Hayatta karar vermenize yardımcı olmak için.

Sağlık amaçlı.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.