Civcivli Tavuk Define İşareti

Civcivli Tavuk Define İşareti; Tavuk nişan almış civcivler ona bakar vaziyette ise, tavuğun baktığı yönde 7 heybe dolusu variyet kara taşın altındadır.

Diğer: 6 civciv altında, 2 civciv sağında, 1 civciv sırtta, toplam 9 civcivli tavuk varsa arkaya bakan civcivin içinde para olup bölgenin nişanıdır. Civcivin baktığı yönde 2 dere vardır derenin biri akar biri kuru deredir, kuru derenin üstünde 3 adet delikli taş olacak, bunlar civcivli tavuğun işaretleri  olup tüm hakikat buradadır.

9 civcivli tavuk resmini görürseniz ufak yavru anasının üzerine çıkmış arkaya bakar vaziyettedir, bu yavrunun içinde tek bir Bizans altını vardır, ayrıca bu civcivin baktığı kayanın altında bir miktar meblağ gömülmüş olup yarısı altın yarısı da takı eşyasıdır.

Diğer yorumlarım: Define işaretleri arasında en çok rağbet gören işarettir, tüm definecilerin ilgi odağı olsa’da bulması en zordur, İnternet sayfalarında sıkça görülen bu işareti herkes arar fakat bulan yoktur, kesin olarak gömüsü alınmış tecrübe edinilmiş civcivli tavuk 2-3 taneyi geçmez, diğerleri de işaret azmanları tarafından resmedilip daha sonra yok edilmiştir. Genelde cesur insanlara resmedilen bu işaret bazen eşkıya bazende savaşçı ruhu yüksek olan kimseler tarafından gömü şifresi olarak kullanılmıştır. Bu işaretin şifreleri civciv sayısına göre değişmektedir,

Yem yiyen tavuk varsa yem sayısı kadar para vardır, örnek 4 yem deliği varsa 4 yerde parası vardır. dikkat edin yemlerin hepsi sıralı olmaz biri aşağıda biri yukarıda olur. ve hepsi aynı büyüklükte olmaz biri büyük biri küçüktür.  her yem bir kayayı ifade edebilir, yemler arasındaki mesafe paralar arasındaki mesafeyi temsil eder. paranın biri bulunursa yem arasındaki mesafe hesaplanarak diğeri kolayca bulunur.

Civciv Sayıları: 1 civciv

1 tavuk 1 civciv işareti vadide mağara türü mahzende gömü der. bu tavuk yem yer vaziyettedir.

2 civcivli tavuk: 

1 tavuk 2 civciv ise tavukla beraber 3 sayısına ulaşmamızı kutsal üçleme üzerinde şifrelendiğini anlamamıza yardımcı olur, çevrede 3 olan ne varsa bakılmalıdır 3 tepe, 3 yaşlı ağaç, 3 dikili taş misali 3 olan ne varsa çevresinde metal testi yapılmalıdır.

3 civcivli tavuk: 

1 tavuk 3 civciv ise şifrenin civcivde saklı olduğunu anlatır, ayrı duran civciv, farklı yöne bakan civciv tavuğun sırtında olan civciv bize yön vermektedir, burada şunu’da belirtelim her tavuğun civciv dışı kendi tasarımına mutlaka bakmalıyız, mesela tavuk kanatları üzerinde saklanmış üçgen işareti olması, tavuk gagası V yapıyor olması, kuyruğun hakim tepeyi gösteriyor olması bunların hepsi önemli notlardır, her zaman civcivlere yoğunlaşmayıp şifrenin tavuk üzerinde olduğunu’da göz önünde bulundurmalıyız.

4 civcivli tavuk: 

4 civcivli tavuk varsa civcivin biri mutlaka tavuğun önündedir, bu bize bakar yöne devam etmemiz gerektiğini anlatır, müjdenin karşıda olduğunu ana paranında yine devam ederek karşıdaki hakim tepede olduğunu anlatır.

5 – 7 – 9 civcivli tavuk

Tavuk işaretleri arasında 9 civcivli tavuk, 7 civcivli tavuk ile 5 civcivli tavuk en çok görünen türlerdendir, hepsinde tavuğun sırtında mutlaka civciv vardır, sırttaki civciv genelde ters tarafa bakar vaziyettedir. kuru dere, akar dere vadi mutlaka bulunmalıdır, aşağı taraftaki ana kayalardan biri binek taşı görevi yapar şekildedir, bu taşa bindiğinizde gömü yerini görüyor olmalısınız. ayrıca tavuk yakınlarında delikli taş aranmalıdır, bu taş yerde yatar vaziyettedir oklava girecek kadar genişlikte delik vardır baktığınızda vadi karşısını görüyor olmalısınız, mal oradadır eşkıya parasıdır.

Devam edelim: Tavuk paraları genelde kayalarla ilişkilendirilmiştir ana kaya altı, yan duvar şeklinde saklama yöntemi daha yaygın olan; toprak gömülerin daha az olan işarettir. her tavukta olmasa-da dere, göl yatağı, akar su olup olmadığı bakılmalıdır, varsa suya yakın yerde giriş olduğunun habercisidir, 2 dere varsa birleşme noktasına inilir, 2 dere çatağında ana kaya oyulmuş vaziyette görürsünüz, savak yerine indiğinizde altına bakın mal oradadır.

Devam edelim: yedi yavrulu tavuk açıkta çayırda bir binek taşı aranır, tam üzerine bakın kaya tıraşlanmış vaziyettedir, dikkat edin sol tarafta bir ocak vardır, ocağın kırk adım aşağısında bir kuru duvar vardır aşağısı deredir, dereye yakın gelen bir kaynak suyu vardır. suyun taşı murç-lanmış haldedir. derenin altındaki yassı bir taş göreceksiniz. üzerinden derenin suyu geçer. O taşın ortasında soba borusu gibi bir delik vardır. buradan baktığınızda yüklü miktardaki paranın yerini görürsünüz. nişanları iyi etüt etmelisiniz şaşırırsanız yeri bulamazsınız.

Civcivli Tavuk Define İşareti Diğer Yorumlar

Tavuk ve civcivler muhtelif aile mezarıdır civciv sayısı kadar orada mezar var bu işaretin çevresinde civciv sayısı kadar irili ufaklı taş olacaktır, sırtındaki civcivin baktığı yönde 50 metre mesafe içinde araştırma yap o taşları bul emanetler parçalar halinde bu taşlar,rın altındadır. bu tip defineler çok derinde olmaz ve taşların tam altında olur.

Diğer yorum: Civcivin baktığı yönde 50 metre mesafede kafa yada bütün tavuk şekli verilmiş bir taş bulmaya çalış genelde define o taşın altında olur
3.bir yorum eğer civciv tavuğun sol kanadının altında yada üstündeyse bu define hemen kayanın altındadır genelde mezar çıkar ve boş değildir

Tavuğun üzerindeki civciv bu şifreyi kırmamızda önemli rol oynar, kanatlarıda pas geçmemek lazım, gitmek istediğimiz yere bizi kanatlar götürecek, bu sadece tavuk için geçerli değil diğer kuşlar içinde geçerlidir. kanadı olan her canlının şifresi kanatlarında saklı olur.

Bu tür işaretle karşılaşılan durumları kısaca aktarayım. Bazen bu yerin müjdesi tavuğun kursağında veya üstündeki civcivde çıkar. Tek, büyük ama kıymetli bir para çıkar. Esas yüklü miktar ise civcivin baktığı yer istikametinde civciv sayısınca 7 adım çarpılarak (yani 5x 7 adım veya 4×7 adım) gidilir. Tavuğun sırtındaki civciv sol kanatta oturuyor ise sola doğru, sağ kanatta oturuyor ise sağa doğru, kanatlarda değilde sırtta ise civcivin baktığı istikamete yukarıda verdiğim ölçülerde gidilir. Kuvvetle muhtemel bu işaretin parası orada olur. Güzel bir işaret kesinlikle boş değil.

Kaynak Define Sohbeti menderes izinsiz kopyalanamaz…

Etiketler:

Yorumlar

 1. Sabri dedi ki:

  Selamın aleyküm bende tavuk civciv işareti yoktur diyordum ama bu gözler gördü bir tavuk arkasında civciv birde altında civciv toplam iki tane civciv önlerin dede koşan bir tilki hepsi kesme bir taşa doğal cizilmişti hepsinin yönüde aynı yöne bakıyordu burası ormanlıl ve rakımı yüksek bir yer 60 mtre kadarda altta su akan dere var resimler telefondaydı telefon çökünce resimlerim gitti

 2. Yılmaz dedi ki:

  Her türlü işaretin çözümünü yüzde yüz yaparım. telefonda Bire bir görüşerek işaretin resmi gönder. Çözüp size noktayı vereyim. Numaram. 05312250300

  1. Serdar dedi ki:

   Yılmaz bey 6 civxiv arkada biri üstünde ve tavuğun önünde tavuğa doğru yılan var anlamı nedir

 3. reşat dedi ki:

  yılmaz bey bana her hang bir işaret yorumunu istemez mesela tek tavuk işareti veya civcivli tavuk veya yılan ayı domuz aklına ne geliyorsa ( atıyorum sırtında bir civciv arkasında 3 civciv ünüden 3 civcivli anlamı ne metresi ve yün süyleme

 4. reşat dedi ki:

  resimde bulunan her hangi bir tavuk civcivi cüz

 5. Hakan dedi ki:

  Bir tavuk üç civciv civciv in en sonuncu tek ayaklı ne ifade ediyor

 6. Anonim dedi ki:

  Slm bir tavuk 7 çivçiv biri tavuğun üstünde geri bakıyor sondaki çivçivde ters yöne gidiyor tavuğun üst tarafında birtane hac var üç tane kafa resmi bir tana ejdarhaya benzer resim sondaki çivçivin yanında bir adam ayakta durur vaziyette hepsi bir kayada bir cözümün varmı

 7. Sadık dedi ki:

  Mrb yılmaz bey bende yedi civcivli bi tavuk var ama çözemiyorum yardımcı olabilirmisiniz

 8. Abdülhey dedi ki:

  Korasidami o isaret

Yorum Yaz