Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Civcivli Tavuk Define İşareti

Civcivli Tavuk Define İşareti; Tavuk nişan almış civcivler ona bakar vaziyette ise, tavuğun baktığı yönde 7 heybe dolusu variyet kara taşın altındadır.

Diğer: 6 civciv altında, 2 civciv sağında, 1 civciv sırtta, toplam 9 civcivli tavuk varsa arkaya bakan civcivin içinde para olup bölgenin nişanıdır. Civcivin baktığı yönde 2 dere vardır derenin biri akar biri kuru deredir, kuru derenin üstünde 3 adet delikli taş olacak, bunlar civcivli tavuğun işaretleri  olup tüm hakikat buradadır.

9 civcivli tavuk resmini görürseniz ufak yavru anasının üzerine çıkmış arkaya bakar vaziyettedir. Bu yavrunun içinde tek bir Bizans altını vardır. Ayrıca bu civcivin baktığı kayanın altında bir miktar meblağ gömülmüş olup yarısı altın yarısı da takı eşyasıdır.

Diğer yorumlarım: Define işaretleri arasında en çok rağbet gören işarettir, tüm definecilerin ilgi odağı olsa’da bulması zordur. İnternet sayfalarında sıkça görülen bu işareti herkes arar fakat bulan yoktur. Kesin olarak gömüsü alınmış tecrübe edinilmiş civcivli tavuk 2-3 taneyi geçmez. Diğerleri de işaret azmanları tarafından resmedilip daha sonra yok edilmiştir. Genelde cesur insanlara resmedilen bu işaret bazen eşkıya bazende savaşçı ruhu yüksek olan kimseler tarafından gömü şifresi olarak kullanılmıştır. Bu işaretin şifreleri civciv sayısına göre değişmektedir,

Yem yiyen tavuk varsa yem sayısı kadar para vardır, örnek 4 yem deliği varsa 4 yerde parası vardır. Dikkat edin yemlerin hepsi sıralı olmaz biri aşağıda biri yukarıda olur. Ve hepsi aynı büyüklükte olmaz biri büyük biri küçüktür. Her yem bir kayayı ifade edebilir. Yemler arasındaki mesafe paralar arasındaki mesafeyi temsil eder. Paranın biri bulunursa yem arasındaki mesafe hesaplanarak diğeri kolayca bulunur.

1 civcivli tavuk

1 tavuk 1 civciv işareti vadide mağara türü mahzende gömü der. bu tavuk yem yer vaziyettedir.

2 civcivli tavuk

1 tavuk 2 civciv ise tavukla beraber 3 yapar. Kutsal üçleme olabilir, çevrede 3 olan ne varsa bakılmalıdır. 3 tepe, 3 yaşlı ağaç, 3 dikili taş misali 3 olan ne varsa çevresinde metal testi yapılmalıdır.

3 civcivli tavuk

1 tavuk 3 civciv ise şifrenin civcivde saklı olduğunu anlatır. Ayrı duran civciv, farklı yöne bakan civciv tavuğun sırtında olan civciv bize yön vermektedir. Burada şunu’da belirtelim her tavuğun civciv dışı kendi tasarımına mutlaka bakmalıyız. Mesela tavuk kanatları üzerinde saklanmış üçgen işareti olması. Tavuk gagası V yapıyor olması, kuyruğun hakim tepeyi gösteriyor olması bunların hepsi önemli notlardır. Her zaman civcivlere yoğunlaşmayıp şifrenin tavuk üzerinde olduğunu’da göz önünde bulundurmalıyız.

4 civcivli tavuk

4 civcivli tavuk varsa civcivin biri mutlaka tavuğun önündedir. Sırttaki civcivin baktığı yöne devam etmemiz gerektiğini anlatır. Müjdenin karşıda olduğunu ana paranında yine devam ederek karşıdaki hakim tepede olduğunu anlatır.

5 – 7 – 9 civcivli tavuk

Tavuk işaretleri arasında 9 civcivli tavuk, 7 civcivli tavuk ile 5 civcivli tavuk en çok görünen türlerdendir. Hepsinde tavuğun sırtında mutlaka civciv vardır. Sırttaki civciv genelde ters tarafa bakar vaziyettedir. Kuru dere, akar dere vadi mutlaka bulunmalıdır. Aşağı taraftaki ana kayalardan biri binek taşı görevi yapar şekildedir. Bu taşa bindiğinizde gömü yerini görüyor olmalısınız. Ayrıca tavuk yakınlarında delikli taş aranmalıdır. Taş yerde yatar vaziyettedir. Oklava girecek kadar genişlikte delik vardır baktığınızda vadi karşısını görüyor olmalısınız, mal oradadır eşkıya parasıdır.

Devam edelim: Tavuk paraları genelde kayalarla ilişkilendirilmiştir. Ana kaya altı, yan duvar şeklinde saklama yöntemi daha yaygındır. Toprak gömülerin daha az olan işarettir. Her tavukta olmasa-da dere, göl yatağı, akar su olup olmadığı bakılmalıdır. Varsa suya yakın yerde giriş olduğunun habercisidir. 2 dere varsa birleşme noktasına inilir. 2 dere çatağında ana kaya oyulmuş vaziyette görürsünüz. Savak yerine indiğinizde altına bakın mal oradadır.

Devam edelim: Yedi yavrulu tavuk açıkta çayırda bir binek taşı aranır. Tam üzerine bakın kaya tıraşlanmış vaziyettedir. Dikkat edin sol tarafta bir ocak vardır, ocağın kırk adım aşağısında bir kuru duvar vardır aşağısı deredir. Dereye yakın gelen bir kaynak suyu vardır. Suyun taşı murç-lanmış haldedir. Derenin altındaki yassı bir taş göreceksiniz. üzerinden derenin suyu geçer. O taşın ortasında soba borusu gibi bir delik vardır. Buradan baktığınızda yüklü miktardaki paranın yerini görürsünüz. Nişanları iyi etüt etmelisiniz şaşırırsanız yeri bulamazsınız.

Civcivli Tavuk Usta Yorumları

Tavuk ve civcivler muhtelif aile mezarıdır. Civciv sayısı kadar orada mezar var bu işaretin çevresinde civciv sayısı kadar irili ufaklı taş olacaktır. Sırtındaki civcivin baktığı yönde 50 metre mesafe içinde araştırma yap o taşları bul emanetler parçalar halinde bu taşlar,rın altındadır. Bu tip defineler çok derinde olmaz ve taşların tam altında olur.

Diğer yorum: Civcivin baktığı yönde 50 metre mesafede kafa yada bütün tavuk şekli verilmiş bir taş bulmaya çalış; genelde define o taşın altında olur.

Eğer civciv tavuğun sol kanadının altında yada üstündeyse hemen kayanın altına bakılır. Genelde mezar çıkar ve boş değildir.

Tavuğun üzerindeki civciv bu şifreyi kırmamızda önemli rol oynar. Kanatlarıda pas geçmemek lazım, gitmek istediğimiz yere bizi kanatlar götürecektir. Sadece tavuk için geçerli değil diğer kuşlar içinde geçerlidir. Kanadı olan her canlının şifresi kanatlarında saklı olur.

Bu tür işaretle karşılaşılan durumları kısaca aktarayım. Bazen bu yerin müjdesi tavuğun kursağında veya üstündeki civcivde çıkar. Tek, büyük ama kıymetli bir para çıkar. Esas yüklü miktar ise civcivin baktığı yerde civciv sayısınca 7 adım çarpılarak (yani 5 x 7 adım veya 4 x 7 adım) gidilir. Tavuğun sırtındaki civciv sol kanatta oturuyor ise sola, sağ kanatta oturuyor ise sağa doğru gidilir. Kanatlarda değilde sırtta ise civcivin baktığı istikamete yukarıda verdiğim ölçülerde gidilir. Kuvvetle muhtemel bu işaretin parası orada olur. Güzel bir işaret kesinlikle boş değil.

Kaynak Define Sohbeti menderes izinsiz kopyalanamaz…

Yorumlar

 1. Sabri dedi ki:

  Selamın aleyküm bende tavuk civciv işareti yoktur diyordum ama bu gözler gördü bir tavuk arkasında civciv birde altında civciv toplam iki tane civciv önlerin dede koşan bir tilki hepsi kesme bir taşa doğal cizilmişti hepsinin yönüde aynı yöne bakıyordu burası ormanlıl ve rakımı yüksek bir yer 60 mtre kadarda altta su akan dere var resimler telefondaydı telefon çökünce resimlerim gitti

 2. reşat dedi ki:

  yılmaz bey bana her hang bir işaret yorumunu istemez mesela tek tavuk işareti veya civcivli tavuk veya yılan ayı domuz aklına ne geliyorsa ( atıyorum sırtında bir civciv arkasında 3 civciv ünüden 3 civcivli anlamı ne metresi ve yün süyleme

 3. Anonim dedi ki:

  beni ara

 4. reşat dedi ki:

  resimde bulunan her hangi bir tavuk civcivi cüz

 5. Hakan dedi ki:

  Bir tavuk üç civciv civciv in en sonuncu tek ayaklı ne ifade ediyor

 6. Serdar dedi ki:

  Yılmaz bey 6 civxiv arkada biri üstünde ve tavuğun önünde tavuğa doğru yılan var anlamı nedir

 7. Anonim dedi ki:

  Slm bir tavuk 7 çivçiv biri tavuğun üstünde geri bakıyor sondaki çivçivde ters yöne gidiyor tavuğun üst tarafında birtane hac var üç tane kafa resmi bir tana ejdarhaya benzer resim sondaki çivçivin yanında bir adam ayakta durur vaziyette hepsi bir kayada bir cözümün varmı

 8. Sadık dedi ki:

  Mrb yılmaz bey bende yedi civcivli bi tavuk var ama çözemiyorum yardımcı olabilirmisiniz

 9. Abdülhey dedi ki:

  Korasidami o isaret

 10. Anonim dedi ki:

  herkes zan edipte bu define işi çoçuk işi bu matamatik bi işlemdir bu da 5 1 yılık bir işlem

 11. Anonim dedi ki:

  her kim kendine güveniyorsa hang teknolojile ve şartlarla her turlu varım ama ortadada bir bais olacak

 12. Anonim dedi ki:

  Yılanı ölç kaç santim gelir ise o kadar metre ilerde yerde cihaz tut bilinen kesin çüzümü bu

 13. Anonim dedi ki:

  Yılanı ölç kaç santim gelir ise o kadar metre ilerde yerde cihaz tut bilinen kesin çüzümü bu

 14. Milan dedi ki:

  Merhaba, derenin yanında dağlarda dokuz tavuklu bir tavuk buldum. Sekiz tavuk bir tavuk ve 9 tavuk tavuk üzerinde ve aynı yönde anne bakıyor bakıyor. Hindistan cevizi ve tavuk sırtlarında bir kaya 21 adım ötede yukarı bakmak. Nerede altın aramak için? Teşekkürler

 15. Anonim dedi ki:

  Annenin arkasında sekiz tavuk var. Sonuncusu da sırt üstünde.

 16. Anonim dedi ki:

  şimdi yukarda 1 tavuk sırtında bir civciv ve arkada 6 civciv var bu fügür doğrumu yanlışmı ben bu sitedeki ustalara soruyorum evet veya hayır kulamanız yeterli yanlız doğuru veya yanlışa acıklama istiyorum bunu bilen usta kabul ederim usta burda beli olur

 17. Terazi dedi ki:

  Hangi ilde bu banada geldi

 18. Fırat dedi ki:

  Taşın üstünde üç tane uyma iki tane yan yana urtasinda büyük tandır onları karşısında diğerlerin den küçük uyma şimdi bunu nasıl cuzecez

 19. Esat dedi ki:

  Sen ilk önce Türkçe Konuşmayı Çöz

 20. İslam dedi ki:

  Gerek tavuklu civciv, gerek kaplumbağa ve diğer hayvan figürleri; bölgemizde çok var ama hiçbirinin anlamini bilen yok. Van ve Hakkari bölgesinin bir çok yerinde tanislar var. Rahatlıkla istediğim yere gidebilirim. İşaretlerden anlayan var ise gerçekten irtibata geçsin. Hazine çıkınca gözleri kararan tiplerden değiliz. Beş yüz kırk iki yediyuz yetmiş yedi yetmiş iki elli dokuz

 21. kadir dedi ki:

  slm bol şanslar arkadaşlar ortak arayan varsa ben gelirim az çok bilgim var yeterki soygun yememiş olsun işaretli yerleriniz van hakkari doğu bölgesinede gelirim saygılar?

 22. İsa dedi ki:

  Van bende tavuk işareti ve ayak işareti var anlıyorsanız buyrun

 23. Anonim dedi ki:

  Slm 1 tavuk 5 civciv bi civciv tavuğun sırtında ters yöne 4 civciv tavuğun arkasında anlamı ne

 24. Mustafa dedi ki:

  Merhabalar bir görüşelim mi

 25. Emrullah dedi ki:

  Van neresinde numaranı yaz

 26. Islam dedi ki:

  Arkadaslar elinde tavuklu civciv olanlar benimle iletisime gecsin. Bunun mali ne 25 metre onunde nede ustundedir. Batidaki isaretin baktigi yonle dogudaki isaretlerin yonu farkli. Bir mezar ve bir gomusu vardir..gomusu sadece altindir mezarda ise altindan eser yoktur..Patika yolu yok bilmem cesmenin tadina bakin hepsi palavra. 40 yil sahipsiz mali sahiplenenler vardir cinler. Dogru noktayi kazsan bile bulamazsin. Buyu 60 yil surmez,sahiplenme olur.. xlawoy@gmail.com dogudakiler yazsin. Isaret kirilmis olsa bile hic sikinti olmaz, dumduz edilmis olsa bile yine sikinti olmaz. Isaretlerden eser kalmamis olsa bile yine sikinti olmaz. Ben bir avuc toprak alirim hocama gosteririm bana noktasini soyler

 27. Uğur dedi ki:

  Selamınaleyküm bende 1 tavuk 3 civciv var civcivler tavuğun hemen altında yem yiyor tavukta kafasını arka tarafa çevirmiş bakıyor. Bu Kaya’yı toprağın 1 metre altından çıkardım. Tavuk ve civcivler çakmak taşı ile kabartma bir şekilde yapılmış sanki cımbızla tek tek işlenmiş gibi taşlar parlıyor yardımcı olursanız sevinirim yer izmitte

 28. Anonim dedi ki:

  Elimde bir tavuk beş civciv civcivin biri sırtında ters bakyor kabartma hepsi