Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Fisher F75 Dedektör İncelemesi

Fisher F75 Dedektör İncelemesi

Fisher F75, şirketin en popüler orta sınıf modellerinden biridir. Çeşitli ortamlarda madeni para, kalıntı ve mücevher bulmak için tasarlanmış çok amaçlı bir dedektördür. Aynı zamanda hafif ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Fisher F75 giriş seviyesi bir dedektör değildir. orta sınıf dedektördür. Profesyonellerin kullandığı xp deus, garret at max, minelab e trac kadar üst seviye olmasada yakındır.

F75, Garrett AT Pro, Minelab Equinox 800, gmaxx 2 ve diğer benzer modellerle karşılaştırıldığında nasıl bir sonuç veriyor? Verilen paraya değer mi ? Fisher F75 inceleyerek bulalım.

Fisher F75 Tasarım, Görünüm ve Kullanım Kolaylığı

Fisher , F75’i “sektördeki en iyi ergonomi” ile “en hafif” dedektör olarak belirtiliyor. Peki dedektörü bu kadar kullanışlı yapan nedir hemen ona bakalım.

Hafif ve dengeli ağırlık dağılımının yanı sıra, dedektör hem ko pozisyonuna hem de genişlik ayarlarına sahiptir. Cihazı daha iyi kumanda etmeniz için kulp köpükle kaplanmıştır.

Bu özelliklerin hiçbiri çığır açan yada çok önemli gibi değildir. uzun süre salladığınızı düşünürsek bu çok önemli hale gelir. F75’in diğer özelliğide çok fazla ayar yapmaksızın kutudan çıkar çıkmaz hemen aramaya başlayabilirsiniz.

Bu fiyat aralığındaki çoğu dedektör gibi, F75 de dört adet AA pil ile çalışıyor. ayarlarınıza bağlı olarak değişse de, 40 saate kadar çalışma süresi vardır. Her zaman olduğu gibi, şarj edilebilir pil satın almanızı öneririm.

13kHz Çalışma Frekansı

F75, 13kHz çalışma frekansına sahip VLF dedektörüdür . Bu, F70 ile aynı çalışma frekansıdır, ancak F5’in 7.8kHz ve F4’ün 5.9khz’sinden daha yüksektir. Ancak, 15kHz frekansa sahip Garrett AT Pro’dan daha düşük.

Daha yüksek bir çalışma frekansı, derinlik kaybı yaşasada daha küçük parçaları bulmanızı sağlar. 13kHz’de F75, çok fazla derinlikten ödün vermeden, daha düşük bir frekans dedektörünün kaçırabileceği hedefleri tespit edebilir. Bu dedektör, mücevherler ve madeni paralar için mükemmel bir seçimdir.

  • Not: F75, tek bir frekans dedektördür, bir frekans kaydırma fonksiyonu ile birlikte gelir. Bu elektriksel parazitlere karşı koymak içindir.

Sayısal Hedef Kimliği

Orta seviye braketteki dedektörlerin çoğu sayısal hedef kimliği içerir ,ub sadece F75 te olan özellik değildir.

Detektör metalin iletkenliğine bağlı olarak 0-99 ölçeğe sahiptir . Biraz tecrüne ile ölçekler arasında neler olabileceğini kolayca anlayabilirsiniz.

İşte F75 için bazı tipik hedef kimlikleri:

  • Demir nesneleri – 4-12
  • nikel – Yaklaşık 30
  • Alüminyum 35-55
  • Gümüş 80
  • Altın 91

Sayısal kimlik ile birlikte, ekranın en üstünde hedef kimlik kategorileri de vardır. Bunlar hızlı bir tahmin sağlar ve aynı zamanda metal ayrımcılığı için de kullanılır..

Arama Modları

Fisher F75, üç arama modu içerir. İşte her modun kısa bir özeti:

  • Tüm Metal Modu – Bu en hassas mod ve ayrımcılık modundan daha iyi derinlik sağlar. Bir nesneyi tespit etmek için bobin hareket halinde olmalıdır.
  • Statik (Sabit) Metal Modu – Bu mod daha büyük ve daha derin nesneler için (madeni paradan büyük) için daha uygundur. Diğer iki modun aksine, bobinin bir hedefi tespit etmek için hareket etmesi gerekmez.
  • Ayrımcılık – Ayrımcılık modu, Çivi ve diğer değersiz metalleri eleyip değerli metalleri bulmak için kullanışlıdır.

Ayrımcılık Ayarları

F75, ayrımcılık modunda hedeflerin reddedilmesi konusunda bol miktarda kontrol sağlar.

Temel ayrımcılık işlevi 0-65 arasında bir seviye sağlar. Seçilen değerin altındaki hiçbir hedef kabul edilmeyecektir . Daha yüksek bir ayar çinko ve alüminyumu kapatabilir, ancak mücevher veya nikelleri de görme ihtimali düşebilir.. Kullanıcı dostu Garrett AT Pro kadar kullanımı kolay değil, ancak aynı sonuçları alabileceğiniz tüm ayarları mevcuttur.

Manuel veya Otomatik Zemin Dengesi

Hem otomatik hem de manuel zemin dengesi sayesinde, F75, demir ve benzeri minerallerinden gelen sinyallerin çoğunu görmezden gelebilir. Cihazı uygun şekilde toprak ayarı yaptığınız zaman sahte sinyalleri kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. derinlik olarakta başarılıdır.

  • İpucu: Manuel toprak ayarını kullanıyorsanız, cihaz 0-10 toprak mineralizasyonuna sahiptir. Manyetit genellikle 75-95 aralığındadır.

Arama Bobinleri

Standart paket 11 ”eliptik DD arama başlığı ile birlikte geliyor. Bu su geçirmezdir, bu nedenle sığ dereler veya akarsularda kullanılabilir. Çoğu insan konsantrik bir bobini tercih etse de, sağlanan bobin hedefleri ayırmada ve toprak mineralizasyonunu görmezden gelmede harika bir iş çıkarır. Bu başlıklar Performans açısından, olağanüstü derinliğine katkıda bulunuyor.

Fisher F75 Dedektör İncelemesi

Diğer özellikler

Hassasiyet – Arazinin durumuna göre dedektörün hassasiyetini ayarlayabilirsiniz.

Tonlar – Ton sayısını ayarlamak için bir menü ayarı vardır. Seçenekler, hedef iletkenliğine bağlı olarak tek bir tondan dört tona kadar değişir.

Tutma Pinpointing Modu – Pinpointing modu, kazmaya başlamadan önce doğru bir hedef konum elde etmenize yardımcı olur. Hareket gerektirmez.
Mineralizasyon Grafiği – Yararlı bir özellik Fe3O4 grafiğidir. Bu, toprağın mevcut mineralleşme faktörünü gösterir.

Dijital Ekranlama Teknolojisi – Bu fonksiyon elektromanyetik parazitlenmeyi önlemek için kullanılabilir. Enerji hatları veya diğer dedektörlerin yakınında kullanışlıdır.

Hava koşullarına dayanıklı tasarım – Fisher F75’in su geçirmez bobini vardır, ancak kontrol kutusu suya daldırılamaz.

İyileştirmeler – Fisher, F75’i gelişmeye devam ediyor. Son olarak metal ayırma ve cevap süresinde iyileştirmeler yapıldıı. Ayrımcılık modundayken ayarlanabilir bir ses perdesi ve üç yeni FeTone seviyesi (Kapalı, Düşük, Orta veya Yüksek) vardır.

Kontrol Paneli ve Ekran

F75, görmesi kolay sayısal hedef kimliğine sahip geniş bir dijital ekrana sahiptir .

Çoğu ayar için genellikle ayrı düğmeler içeren Garrett dedektörlerinin aksine, F75 üç düğmeli bir tasarıma sahiptir . Kontrol panelinde mevcut ayarların yapılması için bir ayar düğmesi bulunur, menü düğmesi çeşitli ayarlarda dolaşır.

Kullanımı basit bir sistem. Dezavantajı ise ayarları değiştirmenin Garrett AT Pro’dan daha yavaş olması. Aynı zamanda sezgisel değil – bence F75’i kullanmayı öğrenmek AT Pro’dan daha fazla zaman harcamanız gerekecek.

Ekran arka ışığı vardır. Bu, mevcut ayarlarınızı hem düşük hem de parlak ışık koşullarında görmeyi kolaylaştırır. Bu fiyat aralığındaki çoğu dedektörde bu özellik yoktur.

Fisher F75 Fiyat

Fisher F75 fiyat olarak çok ilginç bir noktadadır. bu fiyat bizi garret at proya yönlendirir. aslında öyle değildir. fisher at prodan biraz daha derinlere nüfus eder. Eğer AT Pro ile benzer bir fiyatta bulabilirseniz, fisher denilebilir. Yinede tercih meselesidir. her ikisi de mükemmel makinelerdir,

Sahadaki Performans (Derinlik Dahil)

F75 arazide mükemmel performans sağlar. Tek para, mücevherler ve diğer değerli metaller için mükemmeldir.

F75 in en başarılı özelliği, değersiz metalleri başarıyda diskalifiye eder. Ayrıca mükemmel derinlik sağlar. tüm metal modunda 15 inç’e (38,1 santimetre) kadar tespit edebiliyor. Dedektörü sallarken rahat ve geniş tutmayı unutmayın. Araziye çıkmadan önce kullanım klavuzunu en az 1 kere okuyun.

Fisher F75 paranızın karşılığını veren mükemmel bir dedektördür . Kalıntı, madeni para ve mücevher için mükemmeldir. Diğer koşullardada mükemmel performans sağlayan olağanüstü bir metal dedektörüdür.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.