Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

ICON DATA metal dedektörü veri kayıt cihazı

ICON DATA metal dedektörü veri kayıt cihazı amacı, 2B ve 3B görüntüleme yeteneğinde hedeflerin görüntülerini oluşturmaktır.

ICON DATA metal dedektörü veri kaydedici “hareketsiz” ses modunda çalışan herhangi bir metal dedektörü ile kullanılabilir. (Gerçek bir hareketsiz metal detektörü, ses sinyali üretmek için bobinin hareketine ihtiyaç duymaz. Ayrıca, ses sinyali sönmez, ancak hedefe yaklaştığında güçlenir ve ses bobin hedefin üzerinde kalıyor, “hareket” ve “hareketsiz” metal dedektörü ses modları hakkında ayrıntılar için, youtube videomuzu “Icon Data logger için uyumlu metal dedektörleri” kontrol edin.

Geleneksel tip hareketsiz metal dedektörlerinin bazı örnekleri, Lorenz Deepmax, Deepmax X3, Deepmax X5, Deepmax X6, Deepmax Z1, LPX2 gibi tüm kare bobin Puls İndüksiyon dedektörleridir, Deeptech Ground Pioneer 4500, Stinger, Pulse yıldızı II Pro, Superscan, Delta Pulse ve diğerleri… JW Fishers Pulse 6x veya Pulse 8x, Aquapulse AQ1B, XP Deus, White’ın XLT’si. Whites TM-808, Gemini III gibi 2 kutu tarzı metal dedektörleri. Ayrıca daha eski / daha yeni VCO ses tarzı dedektörleri. Şimdi ICON DATA logger ünitesi ile bu tip dedektörler gerçek zamanlı 3D hedef görüntüleme ile güncellenebilir.

ICON DATA metal dedektörü kayıt cihazı, sadece bir veri kayıt cihazından daha fazlasıdır, gerçek zamanlı görüntüleme ve yerinde hedef analiz cihazıdır. Şu anda piyasada bulunan diğer tüm metal dedektör veri kaydedicileri ya çok hacimli ya da çok pahalı ya da her ikisi de. Ayrıca, dedektörünüzü sahada çalıştırdığınız sırada görüntüleri ekranda gerçek zamanlı olarak göstermezler. Birinin önce alanı taraması ve ardından sonuçları görmek için veri kaydediciyi bir bilgisayara bağlaması gerekir.

ICON DATA Logger, kullanıcı alanda metal detektörü çalıştırırken hemen tespit edilen hedef resmi görüntüler. Etrafta karıştıracak karmaşık kontroller yok, indirme durmuyor ve zaman kaybı yok. ICON DATA ünitesi her saniye yüzlerce metal dedektör sinyalini işliyor ve görüntüyü Windows dizüstü bilgisayarınızda veya tablet PC’nizde verilen yazılımı kullanarak görüntüler. ICON DATA logger yazılımı ile önceden yapılandırılmış olarak sipariş edilmiştir.

ICON DATA metal dedektörü kayıt cihazı o kadar hassastır ki, toprak boşlukları, mezarlar, önceden kazılmış toprak ve gömülü temeller gibi anomalileri görebiliyor. Tüm bu boşluklar ve yapılar metal dedektörün ayar sesi ile etkileşime girer ve dedektör hoparlör ve insan kulağı tarafından göz ardı edilen zayıf gürültü sinyalleri oluşturur.

ICON DATA kaydedici bu sinyalleri güçlendirir. Öyleyse, kullanıcının sadece metal hedeflerini mi görmek istediğini – ya da toprak anomalilerini (zemin boşlukları, mezarlar, daha önce kazılmış zemin ve gömülü temeller) seçmek için kullanacağı karardır.

Kullanıcı, birçok seçenekle taramanın tam kontrolüne sahiptir. Kullanıcı alanın ızgara boyutunu (adımlar ve tarama çizgileri), grafik modunu, renklendirmeyi, hedef derinlik hesaplamasını, grafik düzenlemeyi, görüntüyü çeşitli formatlarda kaydedebilir veya dışa aktarabilir.

Özellikler

• ICON DATA metal dedektörü logger çalışması: Adım adım gerçek zamanlı görüntüleme ve veri kaydı

• Seçilebilir tarama yönü: Küçük yuvarlak bobinleri kullanmak için soldan sağa veya sağdan sola. Çerçeve bobinlerini kullanırken paralel tarama

• Bilgisayar kontrollü veri toplama – Otomatik Mod: Okumalar, saniyede 1 adım ile 100 saniyede 1 adım arasında seçilebilen aralıklarla otomatik olarak kaydedilir. – Manuel Mod: Manuel kullanıcı tarafından yakalanır. Her iki mod için gerçek zamanlı veri grafikleri

• Veri Noktaları: Anket başına 10.000 tarama, sabit diskte sınırsız veri dosyası depolar

• Veri noktası yoğunluğu: Basamak uzunluğuna, ölçülen profiller ile kullanılan dedektör bobin ebadı arasındaki mesafeye bağlı

• Çözünürlük: 10 Bit / 5V

• Giriş sinyali: 230 mV / 1 Hz – dedektör kulaklık jakından 4.8 KHz

• Veri işleme: Sahada gerçek zamanlı görüntüleme, 2D ve 3D hedef görünümü, hedef derinlik, yorumlama, filtreleme, modelleme, tekrar oynat, bmp, jpg, metafile, png ve veri dosyası formatlarını dışa aktarma, yazdırma.

Daha Fazla Bilgi

Yorumlar

  1. Orçun dedi ki:

    Bu cihaz kaç para