Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Orjinal Minelab ve Kopyaları

Bilindiği üzere minelab dedektörler  dünyanın  her bir köşesinde bulabileceğiniz ileri teknoloji define arama dedektör markasıdır. Dedektör üretici  firmalar arasında en iyi 3’e girebilecek kapasiteye sahip böylesine güçlü bir markanın maalesef sahteleride üretilmektedir.  

Aslı Avustralya malı olan minelabların  başta Çin, Bulgar, Malezya gibi bir çok kopyasının var olduğu  bilmeyen bir çok kullanıcılar var. Minelabı olduğunu sanan bir çok defineci, Çin, Malezya yada Bulgar üretim kopya minelablar kullanmaktadır.

Asıl minelabların fiyatları biraz şişkin dururken kopyalar daha aşağıdadır, satıcı ise bu makinenin kopya olduğunu söylemektense kampanya fiyatı olarak satışa sunar ve ürün müşteriyle buluşur.

Sate Minelab Nasıl Anlaşılır

Sahte ve gerçek minelabları ayırd edebilmek için üst düzey firmaların hazırladıkları test araçları vardır. Bunu satış sitelerinde bulabilirsiniz.

Sahtelerin en  yaygın olduğu modeller ise gpx 5000 ile gpz 7000 modelleridir. orijinal  gpx 5000 lerin ortalama fiyatı 20.000 TL civarında seyrederken 7000 ler ise 50.000 TL nin  civarlarında seyretmektedir. Bu fiyatlardan %25  daha aşağı fiyata yazdığım modellerden bulursanız sakının;   malzeme kalitesi düşürülerek üretilen cihazların sıfırlarını almaktansa;  orijinal cihazın 2 yıl kullanılmışını tavsiye ederim.

Bu konuyla alakalı hala çelişkide kalan arkadaşların yapması gereken doğru adresi bulup oradan alış veriş yapmalıdır. ülkemizde orijinal cihaz satan bir çok firma bulunurken sahte  cihaz söylemleride vardır. Son yıllardaki sahteciliğe karşı açılan mücadele oldukça başarılı oldu, türkiyede sahte cihaz üretmek satmak neredeyse imkansız hale geldi.

Şunuda ayrıca belirtelim; sahte dedektör satan firmalar bu dedekörü kendileri üretmiyor. yukarıda yazdığımız çin, melezya gibi ülkelerde üretiliyor türkiyedeki distribütörler de alıp satıyor. yani Türkiyede üretilmiyor.

İthal dedektörlerde 1974 den beri sorunsuz hizmet veren Depar dedektör  gözün kapalı orijinal cihaz alabileceğiniz; Türkiye’nin ve orta doğunun en büyük  dedektör distribütörüdür.

minelab sdc 2.300 dedektör
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.