Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Papaz, Anahtar ve Kilit Define İşareti

Papaz, Hristiyan dininde Tanrı ve insan arasındaki iletişimi sağlayan ve dini merasimleri yöneten bir din adamıdır. Arazide bir Papaz işaretinin yapılmasındaki amaç ise  şeytanın  lejyonlarının bölgeye girmesini engellemek içindir. İlk dikkat edilmesi gereken noktalar  Papazın   boynundaki madalya,  baktığı  yön  ve açık olan  elidir..

Defineci arkadaşlar, Hac işaretlerinde ciddi tılsımla karşılaştıklarını göz önüne alırsak  Papaz işaretlerinde daha dikkatli olmaları gerekir. Papaz işareti olan bölge  mutlaka  tılsım altına alınmıştır.  Bu  tılsım  yerel değil  bölgesel tılsımdır.

Papaz, Anahtar ve Kilit Define İşareti

Papaz işaretleri çözümü çıplak  kadın işareti ile benzerlik  gösterebilir. Her 2 işaretinde baktığı yer önemlidir. Aralarındaki fark ise Papaz baktığı yeri korumak için bakar. Çıplak kadın ise direk yön verir. Papaz işaretlerinde dikkat edilmesi  gereken bir diğer nokta ise elindeki  asadır. Asanın boyu ve duruşu bize çözümde yardımcı olur.

Anahtar, Kilit Define İşareti

Kilit ve anahtar birbiriyle ilişkili iki unsurdur; ve sembolizmde önemli yer tutar.

Yalnız başına çizilmiş bir anahtar hedefin yakın bir yerde olduğunu ifade eder. Aynı zamanda bilgi ve tecrübeyle yakın çevrede bir araştırma yapılmasını isteyen bir semboldür.

Oysaki kilit artık hedefin hemen üzerinde veya yanında olduğunuzu anlatır. Dikkatli olmanız gerektiğini de ifade eder. Zira kilit üzerinde anahtar yoksa bir engel var demektir ve bu bize bir uyarıdır. Bu uyarı tehlike anlamında değil, sadece önünüzde bir engelin varlığından söz eder. Bu engel çeşitli şekillerde karşınıza çıkabilir.

Örneğin, define bir kayanın veya şekli farklı olan işlenmiş bir taşın içine konulmuş olabilir. Ve horasanla bu nokta kamufle edilmiş, gizlenmiş olarak önünüzde duruyordur. Yada Bir odanın içinde saklanmış bir emanet ifade edilebilir. Bu durumda kilidin kendi işlevi aklımıza gelmelidir. Zira kilidin çalışma mekanizması anahtarının sağa veya sola hareket etmesiyle sağlanır. Sağ genellikle kapatma, sol ise açmak için kullanılır. Bu durumda içine girilen bir odanın sol tarafında küçük bir odacık veya oda içinde sol tarafta bir noktada saklama mekanı aranmalıdır.

Kilitte anahtar yoksa bir engel vardır. Kilidin bulunduğu yerde aynen ayak işaretlerinde olduğu gibi durmak ve çevrede bir giriş noktası aranmalıdır. Bazılarının dediği gibi kilidin olduğu taşın kırılması veya altında -üstünde bir şey aranması bu işin mantığına tamamen terstir. Bir defineci ne olursa olsun yapıya zarar vermez. Kilit aynı zamanda bu dünyadan öbür dünyaya geçisin simgesidir. Bunun sembol ize edildiği yerin yakınında işaretlerinden birisi bir mezar siteli veya kaya üzerinde bulunabilir. Bunu ”durup-düşünme” anlamında algılamalıyız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.