Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Çıplak Kadın Define İşareti

Çıplak Kadın Define İşareti; Kadının elinde asa varsa  muhtemelen asanın ucunda haç işareti vardır;  bu kadın kilise mahzen giriş kapısına bakar. Kadın yanında güneş; çocuk yada başka bir insan figürü varsa bu  meblağ çok yakında demektir. 5-7 metre önünde araştırma yapılmalıdır.  Kadın kaya yontma değilde alçı ile yapılmışsa burası kilisedir. Kilise eşyalarına çok yakın yerdesiniz demektir.

Çıplak Kadın Define İşareti

Çıplak Kadın Define İşareti Diğer görüşler:  

Kabartma figür topluluğu içinde çıplak kadın varsa kraliçe veya prenses mezarıdır. Kabartma mermerdeki çıplak kadın ekseriyetle yanında ikinci bir figür taşır. Bu, beline sarılmış yada omuzundan sarkan bir yılan olabilir. Taktirde hem mezar hemde çok önemli bir hazineyi işaret etmektedir.

Elinde meş’ale tutan kadın resminin yanında ikinci işaretler gerekir. bu bir dehlizin, mağaranın yada buyuk odaların işaretidir. çift meş’ale iki ayrı yerdeki hazine olduğu gibi hem para hem mücevher zihniyet eşyası demektir. ancak meşgaleli kadın yön arar emaneti olduğu yerde aramamak lazımdır kadın figüründe önemli olan iki husus vardır:

Kadının bakış istikameti; 2. Kadının eli veya elleridir kadının el yapısını sağlıklı incelemek malı almamızda önemli rol oynar.

kabartma kadın definesi

Hamile kadın:

Bazı kesimler hamile kadının karnında altın olduğunu düşünerek kadının karnını kırar. Bunu cahil defineciler yapar. Siz siz olun böyle bir hata yapmayın. Kadının baktığı yer çok önemlidir; direk gömüye bakar. Size 2. işaret-ide gösterebilir. Kadın gömüleri normalden çok fazla olup bir insanın 7 sülalesine yetecek kadar altınları vardır.

Özellikle kilise çevresinde bulunan kadın figürleri kayaya resim şeklinde tasarlanmıştır. Buradaki kadının elinde bulunan asa ve gözleri bize emanetin yerini söyler. Kadın kucağında çocuk varsa bu hamama gider vaziyeti anlatır. Buradaki kadının arka ayağı yüklü miktarda hazineyi gösterir şekilde şifrelenmiştir.

Başka Bir Görüş; kadın figürleri ister çıplak ister kabartma ister oyma isterse resim olsun hiç fark etmez. Öncelik kadının baktığı yöndür. Varsa elleri, yada elinde tuttuğu asa, hac, kitap onlara dikkat edilir.

Bölgede çocuk resmi olma ihtimali mutlaka vardır. Kadın çocuğa dönüktür ama gözleri başka yere bakar. Kadının baktığı yere git oradan kadına bak iki sevgili gibi göz göze geldiğiniz yer çok önemlidir. Tam olarak bakıştığınız yer definenin olduğu yerdir. Bu bazen müjdede olabilir. Kadının yönü başka yerdedir fakat gözü arkada kalmışsa bu gittiğini ve gözünün arkada kaldığını anlatır. Buradaki para az ise muhtemelen müjdedir gerçek parayı götürüyor demektir. Asıl para kadının gittiği yönde araştırılmalıdır.

Eşkiya Belgelerinde Kadın

İşaretimiz mağaradan 170 adım güneye doğrudur. Büyük kayanın yan kısmında bir kadın bakraçla su taşır vaziyettedir. Bu kadının önünde 3 basamak işareti vardır. 2. basamakta bu kadının saç pelikleri oyulmuş vaziyette ise burada yüklü miktarda eşkiya parası vardır.

Kaplumbağanın baktığı yönde delikte bakraç tutan kadın figürü olur. Buda eşkiya parası olup çevre iyice araştırılmalıdır.

Domuzların istikametinde tepeye doğru 2 güneş ve de 1 yarım ay resmi bul. 2 günesin arası 135 adim ve de bu arada bir başka kayada bir genç kadın resmi var. Kadına yakın yerde yüklü miktarda hazine vardır.

Kayalıkta harici bir taş üzerine bir kadın elinde bir çocuk taşır hamama gider şekilde yapılmış. Kabartma bir işarettir. Kadının karnını oyuk, kadının kucağındada bir çocuk vardır. Çocuğun içinde 380 adet Bulgar altını vardır. Bu çocuğunda diğerindeki gibi kıç tarafından kırılarak parası alınır.

çökmüş kadın

Yorumlar

  1. Tarik dedi ki:

    Kaya üzerinde kabartma vajina ve karşısında penis 3 adet biridik. 2si.inik. anlamı.nedir