Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Sarkaç Tarihi

Sarkaç kullanımı binlerce yıl eskide dayanmaktadır. Medeniyetler değişse-de sarkaç kullanımı aynı şekilde devam etmiştir.

Sarkaç Tarihi; Sarkaç kullanımı binlerce yıl eskide dayanmaktadır. Medeniyetler değişse-de sarkaç kullanımı aynı şekilde devam etmiştir.

Sarkaç Tarihi kaya resimleri

En eski kullanım; 1949’da, Fransız arkeologlardan oluşan bir gurup Kuzey Afrika’daki Atlas Mt’lerinde kaybedilen medeniyetlerin kanıtlarını ararken, devasa bir mağaraya rastladı. mağarada muhteşem bir tarih öncesi resimler vardı. Büyüleyici birçok duvar resmi arasında, en dikkat çekeni ise ellerinde çatallı bir dal tutan, devasa bir duvar resmi bulmuşlar. bazı arkeologlar bu duvar resimlerinin 8.000 yaşında olduğunu tahmin etmektedir.

Sarkaç Tarihi çatal çubuk, Mısır  firavunları

Mısır firavunlarına yapılan çeşitli araştırma gezileri sırasında, firavunların aletleri arasında yine çatal çubuklar bulunmaktadır. 4000 yıllık tapınak duvarlarında çeşitli sarkaçlara rastlanmakdadır.

Sarkaç Tarihi okunacak dualar arşivi

2500 yıl önceye ait Çin’i yöneten bir Çin İmparatoru Yu gravürü elinde bir sarkaç bulunmaktadır.

Sarkaç yarışması, tarih

Kutsal Kitap’taki pek çok bölüm, hem Musa’nın hem de oğlu Aaron’un, suyu bulmak için “Çubuk” olarak adlandırılan bir oluk açma aletini nasıl kullandıklarını oldukça ayrıntılı bir şekilde açıklanmaktadır.

Eski Ahit’te, Hz. Eziekiel, Babil Kralı Nubucadnezzar’ın hangi şehre saldırması gerektiği konusunda belirsiz olduğunu bildirmiştir. Yahuda başkenti veya Ammonitlerin Rebath başkenti Kudüs (bugünün modern-gün Amman, Ürdün), arasında kararsız durumdayken yine çatal çubuk kullanarak karar verdi. Hedef Kudüs’tü, kudüs ele geçirilip Babiller uzun yıllar tutsak edildi.

‘Yahudiler antik sanatı; esirlerinden ve Eski Ahit Peygamberinden Hozea’dan öğrendiler, Şimdi çatal çubuklarla danışıyorlar’ şeklinde yunan tarihi kayıtlarında rastlamak mümkündür.

Yunanistan’ın tarihi kayıtları sarkaç kullanımı MÖ 400’lü yılların başlarında Girit Adası’nda geniş çapta uygulanmıştır. Ayrıca Araştırmacılar, Unlü bir sarkaç kullanıcısını, kralların, kraliçelerin ve soylu insanların ziyarete geldiğinedair kanıtlar bulunmuştur.

Asıl olan Sarkaç nasıl çalışır

Sayısız teori vardır, gerçekte sarkaçtan tam olarak verim alabilen birileri çıkacağını ümitle bekliyorum. çoğu insan faydasını gördüğünü söyler ama biz net olarak şahitliğini etmedik.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.