Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Zincir Define İşareti

Zincir Define İşareti

7 lokmalı zincir genelde deveye bağlı olarak resmedilir. Bu direk define işaretidir. Çevreye iyi bak yatır tepeyi görürsün, burada üçgen halinde taşlar dizilidir, ortasında hakikati bulursun. 21 bakla zincir ise eşkıya işareti olup  son noktayı veren işaret aranmalıdır.

Definecilikte Zincir işareti: Zincirin hangi ucu farklıysa o istikamet araştırılır. Zincir işaretinde bakacağımız ve dikkat edeceğimiz bir noktada, zincir halkalarının sayısıdır. Bu sayı, etraftaki doğaya aykırı başka bir şeyin sayısını verebilmektedir (Örneğin 5 zincir halkası, hemen yakınındaki 5 selvi ağacı gibi). Bir diğer anlamı’da, mağara gibi kuytu noktaları ifade edebilmektedir. Birbirine geçmiş olması, gömüye ulaşmanın yine zor bir işçiliği olduğunu ifade edebilir. Dikkat zincir işareti’de tuzaklı olabilir.

Başka bir görüş; Zincir işareti bulursan yakında birde yalak taş olur. Bu taşın altında altın, gümüş gibi değerli variyetler alırsın. Taşın adı yalak taşıdır. Buradan devam edersen ileride araba büyüklüğünde bir taş olup bu taşın çevresinde zincirleme odalar mevcuttur.

Diğer görüş: Birbirini takip eder işaretler vardır. Her işaret sizi diğerine yönlendirir her işaretin yanında bir miktar parası vardır. Bu paralar sistemli bi şekilde parçalanarak gömülmüştür zincirin her baklası bir gömüye işarettir.

Diğer: Her baklası 1 adıma karşılık gelir. Her 2 tarafada bakılır, geldiğin noktaya iyi bak bir miktar para alırsın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.