Cinlerin Define Üzerindeki Etkileri

Cinlerin Define Üzerindeki Etkileri; Definecilerin yaşadıkları en büyük sorunlardan bir taneside tılsımlardır. eldeki tüm imkanlar seferber edilerek defineye yaklaşıp hatta dibine kadar gelip bir türlü alamazlar.  İşin aslına bakılırsa cinler definecileri kolay kolay bu noktaya getirmez.  Daha kazıya başlamadan önce sizi oradan uzaklaştırmak için var güçleriyle çalışırlar. çoğundada başarılı olurlar. 

Tılsımlı yeri kazmaya geldiğinizde eğer cinler bunu istemiyorsa siz kazıya başlar başlamaz  aksilikler baş göstermeye başlar. bu genelde yer sallanması veya elinizdeki kazı aletlerinin kırılması gibi aklınıza gelebilecek tüm aksilikler olarak ele alınabilir.

Kazıda Israrcı Olmak

Siz kazıdan vazgeçmeyip ısrarla devam etmek isterseniz  bu defa sesli olarak tepki vermeye başlarlar. bu genelde çocuk ağlaması, uğultu gibi korkutucu seslerdir. Defineci bunlarada aldırmayıp kazıya ısrarla devam ederse cinin yapacak bişeyi kalmadığı için muhtemelen çarpma yoluna başvuracaktır. Cin çarpması çok tehlikelidir çoğu geçicidir fakat kalıcı olanlarda vardır. sizi 6 ay bazen 2-3 yıl manyak olarak yaşatabilir. hoca hoca gezersiniz.

Siz çarpmaya karşı sağlam bir hoca desteği almışsanız kazı yerinde hoca size tam destek veriyorsa işte o zaman çarpamaz. Bu durumda cinin yapacak bişeyi kalmadığı için başlar defineyi gizlemeye. Aslında şöyledir cin defineyi kaydıramaz fakat sana başka yerdeymiş gibi gösterebilir siz oraya yönlendiğinizde boş çıkacaktır bu defa farklı biyer seçer bu şekilde kedinin fareyle oynadığı gibi sizinle oynar.  Siz definenin sağını solunu önünü arkasını kazar lakin bir türlü defineyi bulamazsınız.

Eğer cin defineyi vermemekle kararlıysa emin olun onu alması çok zordur. Siz daha yüzey araştırması süresindeyken sizin oradan uzaklaşmanız için ilvan çeşit oyunlar yapmaya başlarlar. Kazı alanında olmanız gerekenden daha heyecanlı,  stresli ve gergin olmanız tamda bununla alakalıdır.

Cinlerin Varlığı

Cinlerin varlığı Kur’an ve sünnet ile sabittir. Kur’an-ı Kerim’de cinler bakında bir sûre vardır.  Cinin varlığını inkar eden, Kuran’ı inkar etmiş olacağından, dinden çıkar.  Cinler vardır fakat kendi şekilleri ile görünmezler bunu gördüm diyen yalan söyler bu mümkün değildir.

Çünkü bu söz Allah (c.c.)’ın şu ayetine terstir. “Muhakkak O (Şeytan) ve kabilesi, sizi kendilerini göremeyeceğiniz yerlerden görürler.” 1-Araf:

Bu ayetten anlaşılacağı üzere, cinlerin gerçek bedenleri görünmez,  gören varsa bu cinin gerçek bedeni değildir mutlaka kılık değiştirmiştir. Genelde siyah kedi yada köpek, inek, deve, kurbağa, koyun, akrep, yılan şekillerinde görüldüğü çok olmuştur. Cinler duruma göre 3 harfli, ammar, ervah, şeytan, ifrit gibi isimlerle telaffuz edilir.

Gerçek böyleyken bazı kurnaz hocalarda tılsımı çözeceğini söyleyip bilgisiz definecileri kandırarak rant elde ettiğide olmuştur.  gerçekte bu işi bilen hoca azdır. bazı kazılarda  hocaların definecilerden önce kaçtığına şahit olduk. işte bu  işi bilmeyen hocadır defineye ortak olmak için tamam bu işi ben yaparım  diyerek  kendine bilgili süsü verir. fakat kazı yerinde cinler baskın gelince herkesten önce kaçan hocalar vardır.  İşi bilen hakiki hoca  oraya gelirken cinler orayı terk eder 100 metre ileriden bakar  yaklaşamazlar.  Bazı hocalarda iyidir parayı alamaz ama definecilerinde zarar görmesini engeller.

Hoca define yeri söylermi bu gerçekten tartışılır, şahsen biz böyle bir tecrübe edinmedik.  Hocanın define yeri söyleyebilmesi için önce cinlerle bağlantı kurup definenin yerini sorduktan sonra öğrenebilir. cinler define yeri söylermi oda belli değil bunu yapan hoca harbiden hoca olması lazım çünkü cinleri çağırmak kolaydır göndermek zordur, bunu yapan hoca demekki çağırıp konuşuyor istediği bilgileri aldıktan sonra işi bitince gönderiyor. bu gerçekten yapılabilir iş değil çok kuvvetli hoca olursa kısmen inanılabilir gelişi güzel yaparım diyenlere pek riayet etmiyoruz.

Cinlerin Define Üzerindeki Etkileri ve yaptıkları

Cinlerin bir kısmı sahipsiz defineleri sahiplenerek bir kısmıda tılsım dediğimiz çağrılarak nöbetçi dikilmesiyle oluşur.  nobetçiden parayı almak kısmen kolaydır fakat sahiplenenden alması biraz daha zor olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz