Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Define Cinleri Görünürmü, Cinlerden Korunma

Cinlerin tam olarak kendi şekillerinde görünmesi imkansızdır, Ancak farklı şekillere bürünerek görünebilirler, kendi şekilleri ile hiç bir zaman görünmedikleri Kur’an ayetlerinde açıkça belirtilmiştir.

Cinler genelde kara kedi, yılan ve oğlak şeklinde görünürler. Tabi bu duruma göre değişir, ormanda gezerken oğlak olarak görünebilirken, define kazarken; yılan, akrep, kurbağa olarak görülebilir.

Cinler insan beynine nüfus ederek onu hasta veya deli yapabilirler. Cinlerin musallat olduğu insanlar sara hastasına benzer hareketler yapar. Doktora giden hasta doktor tarafından sara hastası teşhisi koyulu. Fakat beyin filmi çekildiğinde beyinde herhangi bir şey gözükmez. Hasta tıpkı sara hastası gibi bayılır. Ağzından köpük çıkar, kendini sıkar, daha sonra bazen dilini ısırır ve yüzü morarır. En son aynı hedefe bakarak hastalığın geçmesini bekler.

Şimdi sizlere bu hastalığın bir kısmının cinlerden olduğuna Kur’an (Bakara: 275) delil verelim:

“Faiz yiyenler ancak şeytanın dokunup çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar.” (Bakara: 275)

Cinler insanların sadece beyinlerine değil; el ayak gibi diğer uzuvlarınada girebilir. Girdiği uzuv sürekli ağrı ve sancı yapar. Doktora gider çekilen filmlerde hiç belirti yoktur doktor sizi geri gönderir. Özellikle define bulan bir kimse cinleri peşine takmışsa zenginliğin tadını çıkaramaz, aile ve arkadaş kavgaları ile hayatı tümüyle mahvolur.

Cinnin varlığı Kur’an ve sünnet ile ap açık belirtilmiştir. Cinnin varlığını inkar eden, islam dinini ve Kur’an-ı inkar etmiş olur.

Cinin insanı çarpması ve içine girmesinin sebepleri

1- Cin insanlardan herhangi bir erkek veya kadına aşık olmuştur.

2- İnsan cine eziyet etmiştir. Ya bilmeyerek onların üzerine işemiştir, yahut sıcak su ile bir şekilde eziyet etmiştir.

3- Cinlerin zalimliğindendir. Hiç sebepsiz yere insanda şu zayıf halleri görünce musallat olurlar.

  • a) Çok şiddetli bir şekilde kızmak.
  • b) Çok şiddetli bir şekilde korkmak.
  • c) Çok şiddetli bir şeklide Allah (c.c.)’dan gafil olmak.
  • d) Çok şehvetli olmak.

Cinlerden Korunma

1. Her zaman Allah (c.c.)’a sığınıp, Allah’a yönelmek, özellikle helaya, hamama ve benzeri yerlere girince “besmele” çekmek (cinlerin hasedinden korunmada geçecek)

2. Define kazı yerlerinden çıkan hayvanlara zarar vermemek.

3. Pis yerlere yada ekmek kırıntısı dökülen yerlere işemek.

4, Herde gelecek olan şer’i okuma usulleri ile insanın manevi kalenin içine girmesi.

Şeyhim Mahmud Efendi hazretlerinin sözü

“Sen İslam’ı muhafaza edersen İslam’da seni muhafaza eder.”

Layık olmadığım halde efendimin yardımı ve bereketi ile Allah’u Teâlâ muhafaza etti ve ediyor. Allah (c.c.)’a sonsuz hamd’ü senalar olsun. Ayağımı ve bütün Müslümanların ayağını İslam yolunda sabit kılsın. (Amin)

İnsanın Kendisini Koruması

1- Allah (c.c.)’a sığınmak ve Allah (c.c.)’ı çok zikretmek, ki bu kale misalidir; içine giren düşmanın şerrinden emin olur.

2- Kur’an’ın en büyük ayetlerinden olan Ayet-el Kürsi’yi beş vakit namazdan sonra okumak. Efendimiz (s.a.v.) “Kim Ayet-el Kürsiyi gece okursa, Allah (c.c.) onu gece bütün musibetlerden muhafaza eder, şeytan da ona yaklaşmaz” buyurmaktadır.

Sahih bir hadiste ise,” “Kim sûre-i Bakara’nın sonunu okursa, Allah (c.c.) o gece bütün kötülüklere karşı okuyanı muhafaza eder ve ona Allah kâfi gelir” buyurulmuştur.

Kim sabah ve akşam namazlarından sonra Ayetel Kürsi, İhlas, Felak ve Nas sûrelerini üç defa, Sure-i Haşr’ın sonunu bir defa, okursa, o gün insana sihir tesir etmez.

Ayet-el Kürsi cinlerin şerrinden korunmak için büyük bir kaledir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.