DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör

Kalp Define İşareti

Kalp en çok dere yataklarında olur  genelde tuzaklı dır,  bu tuzak  dere suyundan aldığı güç ile çalışır, dikkat edin dere yatağında mağara, mahzen bulursanız hemen girmeyin, dere yataklarındaki kalplerin malı su göbeğe gelir seviyede saklanır kışın yükselir sularda mal suyun altında kalabilir dere yataklarındaki kalplerin malı en kolay yazın alınır.

kabartma kalp işareti

Kalp şelale yapan yerde ise meblağ şelale suyunun arkasındadır yazın şelale azalmadan mal alınmaz.

Diğer görüş: Kalp yanında ok işareti varsa tepede birde dikili taş vardır dikkat edin meblağ bu taşın çevresindedir, taş çevresinde giriş olup aşağı doğru 5 basamaklı merdivenle inilir dikkat edin burası tuzaklı dır.

Diğer görüş: Kalp varsa bunun birde nişanı vardır burada birde kadın memesi gibi tek tepe varsa mal bu tepededir. dikkat edin bir kazan dolusu mal buradadır.

Diğer görüş: “Kalp sembolü” bazı define tabirlerine göre altın anlamına gelir. Kalp sembolleri bütün olabileceği gibi üzerinde değişik şekiller bulunabilir ve parçalara ayrılmış olabilirler.

İşte bazı örnekler :

Maddeler Halinde Kalp Anlamları

1- Bu kalbin ana gövdesinin üst yuvarlak kısmının bir çizgi ile ayrılmış veya çatlatılarak ayrılmış semboldür. Bu şekildeki bir kalp bize değişik mesajlar verebilir. Bunlardan birincisi ölüm tuzaklarıdır. Eğer bu uyarıyı dikkate almazsanız bir tehlike sizi bekliyor demektir.

2- Bu kalbin üzerinde kalbi ortadan ikiye bölen yıldırım, şimşek işareti vardır. Bu işarete çok dikkat edin, yıldırımın yönü tuzak veya tuzakların bulunduğu yeri işaret eder. Bu işaretin gösterdiği yönde araştırmalarınızı dikkatli yapın.

3- Bu kalbin alt kısmı kalbin ana gövdesinden ayrılmıştır. Bu sadece ileride ölüm tuzakları vardır anlamına gelmez, fakat alt ucunun gösterdiği yönde sadece bu işarete mahsus bir tuzak olduğunu gösterebilir.

4-  Bu kalp üzerindeki işaretler kalbin ortadan ikiye ayrıldığını, kırıldığını gösterir. Bu işaret size tuzağın yakında olduğu uyarısını verir, fakat üzerinde tuzağın yönü ve yeri hakkında herhangi bir işaret göstermez.

5- Bu kalp sembolü ise bir başka yönü belli olmayan tuzağı gösteren işarettir.

Bazı yabancı yorumcular işaretlerin ve sembollerin sadece bu kalplerin üzerinde olmayacağını, etraflarında da işaretler olabileceğini belirtmişlerdir. Mesela kalbin üst yan taraflarındaki yuvarlak kısımdaki kırığın olduğu yönde başka işaretlerin veya tuzağın olabileceğini söylemişlerdir.

Küçük bir nokta, küçük bir delik bile tuzağın olduğu yönü gösterebilir. Ve aynı zamanda el ile bastırılmış veya üzerine basılmış küçük bir taş bile tuzağı faaliyete geçirebilir. Bu tuzaklarda zehirli hava, su, zehir, zehirli yılanlar veya akrepler olabilir. Bu tuzaklarda büyük uzun bir boşluktan düşebilir veya zehirli hava, zehir, su, v.b. direkt olarak üzerinize gelebilir.

Bu kalpler aynı zamanda haritalar üzerinde de gösterilebilirler. Hazineye yaklaşıldığında onları bekleyen tuzakları haritayı okuyan kişiye anlatır. Tuzaklar gizlenmiş olan girişin 200 ft. Kadar bir daire içerisinde bulunabilir.

Yorumlar

 1. mirac dedi ki:

  Bende bi kalp var ama caylak ve ya kirik degil yardimci olabilecekmisinz benim tahminimce kaya mezari ama 2 veya 3 metre ilerisinde eski bi dere var yardimci olabilecrkmisiniz

 2. ramazan dedi ki:

  arkadaslar bende kayada yani büyükkayanın ikiyeyarıkve kalpibi yarılmş veyanında da ok işareti var acil anlamınıbilenvarmı buişaret afyonda

  1. Anonim dedi ki:

   Bendede bir kalp var baharatlardınız olun

 3. Okan dedi ki:

  Kayada ovalamış kalp var onun üzerinde bir kaç santim yuvarlak bir nokta var onun yan tarafında bide nal var bunun anlamını bilen varmı

 4. cavit dedi ki:

  kalbe inanın takip edin ben buldum :)

 5. Murat dedi ki:

  Hocam foto var ama nasil atarim

 6. Cömert dedi ki:

  İyi günler eski ören yerinde büyük bir ana kaya yanından degirmen taşı üst kısmı çıktı alti dan şekilli taslar ve kalp çıktı ozerimde kabartma var dere ana kayanın sıfır noktası bilgi verirmisiniz

 7. Tarkan çalık dedi ki:

  Merhaba bende kalp taşı ve ayak cıkarttım iki tane ne bir bakarmısınız neyi ifade ediyor bunlar

 8. T dedi ki:

  Kalp kabarma sanki kesilmiş yapıştırılmış kayaya dereden beşyüz metre uzakta

  1. Anonim dedi ki:

   Bir insan boyunda bir kalp dere içinde ve ortasında iki çatlak ve iki kalp iç içe girmiş görülüyor malı neresinde olabilir tuzak veresinde

 9. Diyarcan dedi ki:

  Bendede kalp işareti var tepenin üstünde var ama yanındada ayak izi var bana yardımcı olurmusunuz