DefinecilikDefine İşaretleriKayada oymaAntik paralarMaden yataklarıDedektör
 

Güneş Define İşareti

Güneş Define İşareti; Güneşin batı tarafında kör bir pınar olmalı, bu pınarın önü düz ova arkası boz tepedir, kör pınarın sağında beyaz mermer taş vardır,  altında bir miktar para olup esas para pınarın güney yamacındaki çatal taşın altındadır.

Diğer Anlamı: Güneş işareti ne zaman güneşle yüz yüze gelirse yön orasıdır,  gittiğiniz yerde ana kayanın gölge yapan yerini bulacaksınız yer orasıdır.

Definecilikte Güneş işareti: Sembol olarak Hitit medeniyetine ait, Mitolojik semboldür, tapınak ya da kral veya kral ailesine ait mezarı yansıtır. Diğer medeniyetlerde yine mitolojik olarak kullanılmıştır.

Yarım güneş figürü varsa güneşin ilk doğduğunda görüneceği alana odaklan. Bu işaret bazen hilal ay şeklindede yorumlanabilir.

Güneş ışınlarının vurduğu noktaya odaklanmalı. Kapalı bir yer ya da kayalık yerde, güneş ışıklarının az olduğu alanlarda (yoğun gölge) güneş ışığının vurduğu yerde araştırma yapılacak.

Güneş şekli çizilirken ışınlar çok aralıklı çizilmişse  gölge olan, güneş görmeyen yerde araştırma yapılmalıdır.

Güneş sonsuzluğu simgeler, tek tanrılığın sembolüdür. Mısır da Ra. Güç, işlerlik, faal olma ve gündüz anlamındadır. Altın gömüsüne işarettir. Gömü ifade ediyorsa doğuya bakması beklenir. Kayalardaki göz ile güneşi karıştırmamak lazım. Yarım güneş Taç sembolüdür. Ayrıca kraliçeye işarettir. Bu sembolün sırt tarafında yani batı yönünde bir mağara girişi aranmalıdır. Tencere büyüklüğünde bir taşın tıkaç olarak kullanılması muhtemeldir. Bu taşın bulunması girişin bulunması demektir.

Güneş Define İşareti Başka bir görüş: Günün saati ile ilgilidir  günün hangi saatinde ne tarafa gideceğini anlatır bu genelde işaret üzerinde belirtilmiştir sağlam gömüsü vardır.

güneş işareti varsa çevreye iyi bakın, güneşin günde 1 defa vurduğu yer vardır. mesela 2 ana kaya vardır tam arasına kısa bir süre güneş vurur. Yada kilise benzeri eski yapı vardır güneşin günde 1 defa vurduğu yeri vardır. özellikle kiliselere dikkat edin. kiliselerde güneş çok olur, güneşin ortasında insan yüzü olur. bü yüzün baktığı yer genelde uzaktır. en az 60-80 metre civarlarıdır. oraya gidip araştırma yapman gerekir.

Güneş işareti kök boyası yada alçıdan yapılmışsa bu kesin kiliseyle alakalıdır. çevrede kilise mahzeni aranmalıdır.

Güneş Define İşareti anlamı
güneş
güneş ve yüz
oyma güne şişareti
Yorumlar

 1. Salih dedi ki:

  Güneş işaretini buldum yanlız kapak gibi duruyordu tek dokunuşla kapak kalktı şu anda yine kapak gibi duruyor ama ben zarar veririm diye karışmak istemedim numarami yazacam vatsap tan resim yollayabilirim yardımcı olursanız sevinirim bu arada güneş resminin 50 metre yakınında kale var çeşme var birde kalenin dibindede dere geçiyor

 2. Salih dedi ki:

  Güneş işaretini buldum yanlız kapak gibi duruyordu tek dokunuşla kapak kalktı şu anda yine kapak gibi duruyor ama ben zarar veririm diye karışmak istemedim numarami yazacam vatsap tan resim yollayabilirim yardımcı olursanız sevinirim bu arada güneş resminin 50 metre yakınında kale var çeşme var birde kalenin dibindede dere geçiyor

 3. orhan dedi ki:

  güneş işareti buldum yanindada yuvarlak içinde bayan resmi var ve yanlarinda baya isaretler var yardımcı olursaniz sevinirim

 4. Eren dedi ki:

  Güneşten yüz bir dağın yamacında gözleri bir oyuğu işaret ediyor sağ ışık dilimi baklava gibi baklava gibi olan yerde de insan yüzü var