Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Tılsım Bozarken Yanan Defineciler

Arkadaşlar iyi günler – Ben define durumlarına çok yeniyim, başımızdan geçen bir durumu sizlerle paylaşıp tecrübelerinizden faydalanmak istedim.

Benim çiftlikte yeni kurmuş olduğumuz ahır için fosseptik çukuru açmak için kazı yaptık 3 metre falan indik kil tarzı bir toprak yapısına geldik. Kazı yaptığımız sırada akrabamız çiftliği bir imam ile ziyaret etti ve evin daha önceki sahibine birşeylerin nasip olmadığından bahsetti (define). Biz o zaman pek tenezzül etmedik ama köyde de baya bir konuşuluyormuş bizim çiftliğin olduğu taraf.

Bizim sürekli görüştüğümüz sevdiğimiz bir ablamız bizim fosseptik çukuru için kaldığımız yeri görmeden orada bir şeyler olduğunu söyledi. Öyle böyle derken biz makine getirdik taradık sinyal verdi. Sonra burada tılsım yada üç harftiler olduğundan bahsetti ve bozmak istedi herhangi bir karşılık istemeden, tam bu tütsü yakacakları sırada çakmağı çaktığı anda kazıda bulunan 2 kişi yanmaya başladı. 1 kişi baya bir yandı ayak, vücut ve yüz bölgesi. Diğer kişinin de ayağı yandı. Siz daha önce böyle bir şey duydunuz mu yaşadınız mı.? Biz ne yapmalıyız ? Ben çukuru kapatalım diye düşünüyorum.

Cevap, Tütsü ve Soğan Kabuğu Tehlikelidir

Tütsü kuru soğan kabuğu bunlar. Bu varlıkların olduğu yerde yakıldığında bu farklılıklara zarar verir. Sanırım yaşadıklarını size yasatmışlar. Bak görün biz o tütsü yanınca neler çekiyoruz sizde çekin.

Diğer Görüş: Alttan başka bir dolu fosseptik çukuru ile birleştirdiyseniz onun metan gazı yanmış olabilir.

  • Başka yorum: Şakamız yok demeye çalışmışlar. Oradakiler basit cin taifesi değil. Bilinçsizce tütsü yakılırsa olacağı budur. Tavsiyem ilgili yerin kime ait olduğunu bulup haritasından, torunundan, tılsım İçin gerekli malzemeler ile gömenin ritüelinin gerçekleştirilerek alınması. Yapılamıyorsa kapatmanızı tavsiye ederim. Böyle binlerce noktalar var ülkemizde. İnsanlara zarar vermekten kaçınmak gerek.

Ben havastan geldim yaparım ederim diyeni, kafadan eleyin zaten. Size tüyo; bu ilmin gerçek sahipleri kendiliğinden gelmez buralara. Bin bir türlü ısrarla zor getirirsiniz. Yani her bozarım diyene inanıp güvenmeyin. Maalesef sonucu böyle oluyor.

Başka Bir Görüş: Hocayı kuyuya sokup yaksaydınız tılsım bozulurdu. Hatta bir imam + bir papaz daha etkili. Korku filmini geçti bu işler…

Kazı yaparken tesadüf imam geliyor, tütsüyü ateşliyor kuyudakiler yanıyor. Sonuç : İmam da çalışmıyor..

Bırakın insanları korkutma kampanyalarını…

Tuzaklardan, olabilecek kazalardan, yaralanmaktan, zehirlenmekten; mahlukattan, kapalı mekanlarda havasız kalmaktan, vs. vs. vs. korkun. Kapalı mekanlara bırakılan halüsinasyon yapıcı bitkilerden, zehirden, olası bakterilerden, kapalı odalarda yakılmış buğdaydan korunun. Çıkardığınızı hayırda kullanıp yıllar öncesinde edilmiş bedduadan korunun…

Bırakın insanları vesveselerle korkutma kampanyalarını…

Metan Gazı Olabilir

Metan gazından dolayıdır. Ben anlamıyorum bu insanları. Ya size soruyorum hiç bir arkeoloğun üç harfliler tarafından çarpıldığını duydunuz mu. ? Adam Bizans, roma veya frig mezarı açıyor. Hoca götürüp hocayamı danışıyor. Biraz düşünün lütfen. Adam höyüğe girip mesela bir çanak buluyor, hocayı çağırıp kanmı akıtıyor , hiç duydunuzmu. ? İlginç valla birazcık araştırmak lazım sorgulamak lazım düşünmek lazım.

Size bir hikaye anlatayım. İki arkadaş bir girişe gelirler. Biri diğerine sen kapıda dur gelen olursa haber edersin. Diğeri girer içeri aradan hayli zaman geçer içerden ses seda gelmeyince arkadaşı merak eder girer içeri. Bakarki arkadaşı yerde yatıyor? alır dışarı çıkarır temiz hava iyi gelmiş olucakkki arkadaşı kendine gelir Ne oldu içerde? cinler var çarptı beni sanırım kendimden geçip düşmüşüm..

O zaman hoca getirelim buraya diyerek ayrılırlar. Ertesi gün hoca getirirler hoca içeri girer ondanda ses seda yok bakarlarki hoca perttt.

Ula cinler hocayı da çarpmış aboww )) Biride gaz varmı demez. :)

Bir hikaye daha: İki arkadaş arazide gezerken kapak gibi bir taşın kenarını tırtıklarken arı vızıltısı duyarlar.
Bu vızıltı sabaha kadae sürer lakin ikiside bir diğerine bahsetmez Taki çalışma ertesi gün gündüz gözü ile devam edene kadar. Arı gelir kırk derece sıcak havada aşağıya inenin kulağının dibinde vızıldar durur. Yer değişirler lakin arı kaldığı yerden aşağıdakine vızıldamaya devam eder
Birbirlerine bakıp hemen orayı terkederler.

Bir yıl kadar sonra içlerinden biri başka bir yerden dönerken oraya uğrar. Çeker çubukları boşluk arar, aynı noktaya gelir. 6 mm alüminyum çubuklar ikisi birden saat yönünde dönmeye başlar ve ani halsizlik etki eder ve vatandaş bölgeyi terkeler. Alüminyum çubukların aynı anda pervane gibi döndüğünü başka yerde görmedim.

Definecilerin Yaşadığı Esrarengiz Olaylara Göz Atın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.