Define İşaretleriEşkiya BelgeleriErmeni Gömüleri
 

Cep Telefonu Dedektör Programı

Merhaba defineci arkadaşlar, elinizdeki android,  iphone telefonlarınız bazı uygulamalarla dedektör haline getirildiğini biliyor-muydunuz.

Olay şudur;  Telefonu dedektör haline getirmek için metal algılama uygulamaları vardır, bunlardan en yaygın kullanılanı Magnetometer Metal Detector, metal detectoriTunes ve akrep uygulamalarıdır.

Bu uygulamaları kurduğunuzda araziye çıkıp altın bulacağınızı sanmayın, sadece evde halıya düşmüş bir metali tespit etmeye yarar. Yada buna benzer evde yada bahçede kaybettiğiniz küçük metalik parçaları bulmanızı sağlar.. Ayrıca uygulama sadece demire duyarlıdır, uygulamanın yaygın kullanılmasına rağmen henüz altına duyarlı hale getirilecek kadar geliştirilmemiştir. 

 • Burada dikkat edeceğiniz konu kurduğunuz uygulama hem android cihazı, hem de iPhone cihazlara uyumlu olduğuna dikkat edin.

Uygulama, cihazınızdaki dahili manyetik sensörleri kullanır ve bu manyetik alan değerini ölçer. Bazı uygulamalar çok iyi çalışır, Uygulamayı test etmek için, onu açmanız ve dolaşmaya başlamanız yeterlidir. Manyetik alan seviyesinin sürekli dalgalanmaya başladığını fark edeceksiniz. telefona bir metal yaklaştırarak ibrenin nasıl yükseldiğini görüp farklı testler yapabilirsiniz.

Bu uygulamayı kurup test ederken bilgisayar ve telefonlardan uzak durmaya dikkat edin. Bu uygulamanın iyi çalışması elinizdeki telefonun dahili sensörlerinin kalite yapısına paralel olarak iyi yada kötü sonuçlar verebilir. dediğimiz gibi bu uygulamalar altına tepki vermemektedir.

Android telefonlar için örnek, Metal Detector uygulama  indirme sayfası

İphone telefonlar için örnek, iTunes uygulama indirme sayfası

Diğer popüler uygulamalar

Manyetometre Uygulaması İndir

Manyetometre Metal Dedektör İndir

Bir çok uygulamayı bir arada bulacağınız arama sayfasına giriş

Yorumlar

 1. Duygu dedi ki:

  Tesekkurler

 2. Anonim dedi ki:

  Samsung telefona yuklenmezmi

 3. MendereS dedi ki:

  Bütün telefonlara yüklenir.

 4. Emircan dedi ki:

  Kesin buluyormu