Cep Telefonu Dedektör Programı

Merhaba defineci arkadaşlar,  elinizdeki android,  iphone telefonlarınız bazı uygulamalarla dedektör haline getirildiğini biliyor-muydunuz.

Olay şudur;  Telefonu dedektör haline getirmek için metal algılama uygulamaları vardır bunlardan en yaygın kullanılanı metal detectoriTunes ve akrep uygulamalarıdır.

Bu uygulamaları kurduğunuzda araziye çıkıp altın bulacağınızı sanmayın bu sadece evde halıya düşmüş bir metali tespit etme yada buna benzer kaybettiğiniz küçük parçaları bulacak kadar işinize yarar. Ayrıca uygulama sadece demire duyarlıdır, uygulamanın yaygın kullanılmasına rağmen henüz altına duyarlı hale getirilecek kadar geliştirilmemiştir.   Burada dikkat edeceğiniz konu kurduğunuz uygulama hem android cihazı, hem de iPhone cihazlara uyumlu olduğuna dikkat edin.

Uygulama, cihazınızdaki dahili manyetik sensörleri kullanır ve bu manyetik alan değerini ölçer. Bazı uygulamalar çok iyi çalışır, Uygulamayı test etmek için, onu açmanız ve dolaşmaya başlamanız yeterlidir. Manyetik alan seviyesinin sürekli dalgalanmaya başladığını fark edeceksiniz. telefona bir metal yaklaştırarak ibrenin nasıl yükseldiğini görüp farklı testler yapabilirsiniz.

Bu uygulamayı kurup test ederken bilgisayar ve telefonlardan uzak durmaya dikkat edin. Bu uygulamanın iyi çalışması elinizdeki telefonun dahili sensörlerinin kalite yapısına paralel olarak iyi yada kötü sonuçlar verebilir. dediğimiz gibi bu uygulamalar altına tepki vermemektedir.

android telefonlar için örnek, Metal Detector uygulama  indirme sayfası

iphone telefonlar için örnek, iTunes uygulama indirme sayfası

telefonu dedektör yapma
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Yorum Yaz