Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Gemi Çapası Define İşareti

Gemi Çapası Hristiyanlık dönemine ait bir işaret olup İsa’ya inananların kullandığı gizli bir mahzenin habercisidir. Genelde yer altındaki ibadethaneleri simgeler. Bazende mezar işareti olarak kullanılmıştır. Kimi zaman haç hilal olarak adlandırıldığı da olur. Kısacası saklı olanı ifade eder.

1800 yılları sonrası yapılmışsa eşkiya, haydut yada korsan parasını simgeler, yakınlarda deniz yada göl varsa bu korsan parası olma ihtimali yüksektir. korsan haritasında bulunması gereken işaret budur, paranın yerini haritadaki diğer işaretler söyler.

gemi çapası

Gemi Çapası Dinsel Anlamı

Haç İşaretidir; Anehor (lenger veya gemi demiri); güven, ümit ve ebedi kurtuluşu sembolizme eder ve “can lengeri gibi emin ve metin olan o ümidimiz vardır perdenin iç tarafına girer oraya önden giden im iz) İsa) Melkisedek tertibi ebediyen baş kahin olarak girmiştir ” mesajından dolayı büyük bir öneme sahiptir.

gemi çapası haçı ve 2 balık

Bir Hristiyanlık sembolü olarak kullanılan bu işaret, zorluk ve zahmetle-re karşı umut ve imanı gösterir. Bu demir çapalar zamanla gelişerek 3. yüzyılın başında haça benzer bir şekil almaya başlamıştır. Haça gerilmeye işaret etmesi için de bazen üzerine balık figürü yerleştirilmiştir.

Kaynak: Define Sohbeti

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.