Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Balık İşareti, Definecilerin Yorumları

Balık İşareti, Definecilerin Yorumları

Balık kilise der. Balık kendi doğasına ait pek çok önemli yönü yansıttığı bir dizi anlamlar içermektedir. Görünenin ardındaki görünmeyenin, ruhsal dünyanın sembolü olmuştur. Balığı iki kelimede anlatamayız ama ilk başlangıç olarak o bölgede haç işaretide olmalı. Balığın tersi yönünde araştırma yapmak iyidir.

Diğer Görüş: Kuyruk kısmında bir taraf daha çok oyulmuşsa giriş arayın. Girişin 2,5-3 katı uzunluğunda sürünerek gireceğin ve sola dikkat etmen gereken bir tünel olmalı.

Diğer yorum: Nasipten öte yol yok. Herkes nasibi/rızkı ile buluşur. Ustalarımız belirtmişler, bende ayni fikirdeyim. Balıkların odası olur. Balık haçtan önceki haç idi. Oda lazım, mahzen lazım, cenaze lazım. Kemik olacak, eşyaları olacak. Bunlar bu çukura sığmaz.

Açılmış balık

Bizim açtığımız bir balıkta; balık işaretinin kuyruk tarafında yaz kış akan bir nehir vardı. İşaret ise yazın kuru kışın akar bir deredeydi. İşaret 80 santimdi. Bize göre sağ kuyruk biraz daha uzundu. Balıkla nehir arası 25 metreydi. Malın bulduğu yer uzun kuyruk tarafı ve 21 metre gerisinde kapak taşı altındaydı.

Diğer Görüş: Eğer örme duvarda balık var ise son noktadasın. Eğer kayada balık işareti varsa dere kenarında mahzen ara. Üçgenin hangi ucu farklıysa o istikamette arama yap. İşaretler orijinal ise köşeyi dönersin.

Diğer Araştırma: Balık bir dönem Hristiyanlıkta haç işareti olarak kullanılmıştır. Balık varsa önce burada ibadet yeri varmı ona bakacaksın. Yoksa o zaman buraya yapılan gömü balık ile tılsımlanmıştır. Burada dikkatli olun. Balık çözümüne gelince, 21 adım önü ve arkası her zaman bakın. Sonra balığın hangi kuyruğu uzunsa; uzun kuyruk tarafına yine 21 adım git.

Diğer: Balık çözerken önce ne balığı ona bakacaksın. Sazan balığı ile somon balığı aynı olmaz. Sazan balığı çoğunluk eşkiya işaretidir. Somon balığı Hristiyanlara ait işaretti. Balık yanında çatal, kaşık yada somun ekmeği varsa bu kesin eşkiya işaretidir. Eğer balık çift ise buda dinsel işarettir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.