Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Define Çubuğu Bilimsel Mantığı

Define çubuğu duyarız; içinde çeşitli karışımlar konan, elektrik yada frekans uygulanan, toprak vericileri olan hatta okunup üflenen, emir verilerek yönlendirilen, soru cevap yapan v.s. ,v.s Hepimizin düşününce bir ince tebessüm ettiği bir konudur paranormal tarafı bu konunun. Peki bilimsel açıklaması nedir? Bu makalemizde bunu incelemek istedik .

Çubuk etkisi aslında tamamen manyetizma fiziği ile ilgili bir konudur.Bunu anlamak için konuya hem atomik düzeyde hemde etaplar halinde bakacağız.

Define Çubuğu Bilimsel Mantığı çekim

Define Çubuğu – Çekme – İtme Etkisi Nasıl Gerçekleşir ?

Element yada alaşımları atomik düzeyde incelersek konu daha iyi anlaşılacak gibi, çekme yada itme etkisini oluşturan temel etki elektromanyetik karakterdir peki nedir. Atomların etrafında dönen elektronlar K,L,M,N diye isimlendirilen yörüngelerde elemente özel hız ve düzlemde tur atmaktadır. atılan bu turun düzlemi yani kuzey güney yönü yada doğu batı yönü dönüşü, hızı manyetik çekme yada itme kuvveti meydana getirir. Bunu selenoid manyetik alanlarda görebiliriz.elektrik verildiğinde manyetikle-şen kesildiğinde manyetikliğini yitiren sistem alttaki şemada görülmektedir.

Toprakta bulunan ve tuzluluk oranınana göre değişen jeoelektrik element ve alaşımlar üzerinde manyetik bir karakter oluşturur ferrous materyallerde ferromanyetik etki oluştururken nonferrous materyallerde manyetiklik dışı karakterler oluşur.

Elinizde bulunan çubuğun manyetik karakteride karşıdaki manyetik karakterle çekme yada itme etkisine uygun şartlarda girer. Şöyleki K,L,M,N yörüngelerinden bahsetmiştik.

elinizdeki çubuk elinizden diyelimki bioelektriğinizi alıyor ,elementel manyetizma özelliği yukardaki gibi; aradığınız hedefe etki eden jeoelektrik sizin bio elektriğinizle aynı volt ve amper seviyesinde olmak şartı ile yukardaki yörünge değerlerinin en az ikisi ile aynı değerde hedef çevrede olduğunda manyetik çekme yada itme kuvveti oluşur. ve cubuk o yöne doğru yönelir. Çekme yada itme kuvveti elektron spin yönü ile alakalıdır.

Define Çubuğu Uzaktan Nasıl Algılar ?

Bunu tarif edebilmek için şöyle bir örnek verilebilir.bir atom çekirdeğini bir bezelye buyuklugune çıkarıp, elektronuna bakalım bezelye tanesinin 100 metre yarıçap etrafında ilk elektron “k” yörüngesinde dönecektir. her yörünge birbirinden 100 metre uzaklaşacağından “n” yörüngesi 400 metre yarıçapında olacaktır.

Şimdi aranan materyalin ve arayan materyalin elektronlarının dönüş çapını unutmadan, birde bunlara elektrik uygulanarak spin hızları ve yarıçaplarının 2 ile çarpıldığını düşünün. Birbirinin çekme yada itme etkisini en az 800 metrede hissedeceklerdir. Fakat bize fiziken görünür kuvvete ulaşması yani çubukların birleşmesi yada ayrılması hareketi en fazla 100 metrede olacaktır. Yukardaki yörünge güçlerinden en yakından uzağa doğru güç kaybı-direnç yükselmesi olduğunu görebilirsiniz.

Tüm Bunlara Göre Mantıklı Bir Alan Tarama Nasıl Olmalıdır ?

-Öncelikle aranacak materyallerin aynı saflıktaki cinsinde yada elektron manyetik karakterinin %50 benzeri çeşitte çubuklar kullanılmalı.

-Arama yapılacak zeminin elektriğini ölçecek ölçü aletimiz olmalı ki; aradığımızdan geçen jeoelektrik voltajı çubuklara örnekleyelim.

-Çubuklara elektrik vermek için ayarlı bir güç kaynağı
-Çubuk saplarına elden elektrik gecmemesi için yalıtkan sap kaplaması

-Eğer rulman kullanıldı ise rulman yataklarını cubuktan izole edecek yalıtkan

-Zemindeki jeomanyetik etkinin farkedilirliğini arttıracak frekans jeneratoru ve toprağa saplanacak underground anten (toprağa saplanıp toprağın içine frekans yayını yapmak için)

-Toprağa basılacak frekansın herz ve wat değerlerinin element cetveline göre; firhisti bundan sonrası çubukçuların deneyimlerindede geçen arama yöntemleri ile tamamlanabilir. ör: -Çubuğun yöneldiği yönde gidip kitlendiği yeri işaretleme.

-Çubukla manyetik hat tespit edilip üç işaret koyarak gez, göz, arpacık benzeri hedefleme ve son nokta

– Çubukla manyetik hat tespit edilip s çizerek hattın içine ve dışına yürüme (yılan yürüyüşü)

not: yöntemlerin hangisini kullanırsanız kullanın verici ünitenin hedefe göre yönünü değiştirerek mutlaka sağlama çalışmaları yapın.

ETİKETLER:
Yorumlar

  1. ali yavuz dedi ki:

    zize tesekür ediyorum yapmis oldugunuz analiz cok yararli olmus selamlar

  2. Beyzade dedi ki:

    -Öncelikle aranacak materyallerin aynı saflıktaki cinsinde yada elektron manyetik karakterinin %50 benzeri çeşitte çubuklar kullanılmalı. Derken hangi çeşit çubuk kullanılmalı hocam?!

  3. Ermeni Çubuğu dedi ki:

    Ermeni çubuğu sayesinde kral lahiti bulduk, Allah razı olsun inanmayan arkadaşlar fakir şekilde hayatlarına devam edebilir…