Define İşaretleri AnlamıErmeni Gömüleri

Çubuk Yapımı ve Kullanımı, Ağaç Dalları Yapımı ve Kullanımı

Teknolojinin geliştirilmeden önce, topraktaki görünmezleri tespit etmek için çubuk ve ağaç dalı kullanırdı. İnsanlar su kuyuları, metaller, değerli taşlar, mücevherler ve hatta mezarları bulmak için ağaç dalları yada metal çubuklar kullanırdı.

Her ne kadar bu çubukların doğru çalıştığı bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da, uygulama dünyanın birçok yerinde popülerliğini koruyor. Şimdi biz sizlere bu çubukların yapılışını ve kullanımını anlatacağız. Daha sonra sizde su bulmak, kayıp nesneleri bulmak, boşluk bulmak veya alanın enerjisini belirlemek için çubuk yapıp kullanabilirsiniz.

Ağaç Dalı Yapımı ve Kullanımı

1- Öncelikle çatal çubuğu hangi ağaçtan yapacağınızı bulun. Tarihi kaynaklara baktığımızda zeytin, dut, ön planda tutulsada, büyücülerin söğüt, fındık, şeftali, ve dilek ağaçlarından çatallı çubuklar yaptıklarını görüyoruz.

Çatalın her iki ucunda eşit uzunlukta olmalıdır, Çatallı bir çubuk kullanmak istemiyorsanız, elbise askısını kesip 2 farklı tel haline getirebilirsiniz. Böylece aynı uzunlukta iki parça telin olur. Çoğu kehanet çubukları, L şekline kullanılır.

2- Üst resimde gördüğünüz gibi ağaç dalı kullanırken kolları vücuttan uzat tuttuğunuzdan emin olun. Uçları, işaret parmağınızın üzerine yaslanacak şekilde avucunuza yerleştirin ve tutamaçların kısa tarafını ellerinizin topuğuna bırakın. Dalın sağ ve sola hareket etmesi için gerekli boşluğu bırakın çok fazla sıkmayın.

Ağaç dalını vücuttan yaklaşık 9 inç (23 cm) uzakta tutun, ağaç dalı kullanıyorsanız onu kol uzunluğu kadar vücuttan uzak tutmalısınız. Yine aynı şekilde çubuğu sıkmadığınızdan; hareket edebilir boşluğu verdiğinizden emin olun.

3- Yürürken çatal çubukları sabit ve düz tutun. Çubukları doğru kullandığınızdan emin olduktan sonra, yavaşça yürümeye başlamalısınız. Yürürken çubuğun yere paralel olmasına dikkat edin.

Yürürken çubukların uçlarını istemsiz olarak vücudunuza yaklaştırmayın aradaki mesafeyi koruyun. kol kuvvetiniz azalınca bu hatayı çok yaparsınız. Ayrıca yere paralel olmasınada dikkat edin, çubuk ucunun yukarıya veya aşağıya doğru gitmesine izin vermeyin.

Çubuk Yapımı Su Bulma

1-  Çubuk uçlarının yukarı veya aşağı doğru edilmediğinden emin olun.  Ayrıca çubukların birbirinden 9 inç (22,9 cm) uzaklığında olmasına özen gösterin.

Eğer “Y” şekilli bir ağaç dalı kullanıyorsanız, dal 45 derecelik bir açıda yukarı bakmalıdır. Bu, bölgeyi iyi bir şekilde okuya-bildiğinizden emin olmanızı sağlayacaktır. Taramadaki en verimli kullanım budur.

2- Su olduğunu şüphelendiğiniz bölgeye doğru yürüyün. yürürken çubukları çok sıkmayacaksınız çokta gevşek bırakmayacaksınız.

3- Çubuklar su tespit ettiğinde uç kısmı dönmeye başlayacaktır. Çubuğu takip ederek çubuğun birbiri üzerine geçerek çarpı yapmasını bekleyeceksiniz. Resimde gördüğünüz gibi birbiri üzerine geçerek çarpı yaptığı yerde mutlaka su tespit etmiştir.

Kayıp Nesne Yada Metal Bulma

1- Bu işin tarihi ilahi işlerle ilişkilendirildiği için sizde arama yaparken bu doğrultuda hareket edeceksiniz. Çubukları elinize aldıktan sonra iyice gevşeyin. Sonra gözlerinizi kapatıp kayıp ettiğiniz nesneyi yada bulmak istediğiniz metali düşünerek hareket edin.

Tam olarak konsantre olduğunuzdan emin olun, eğer değilseniz bekleyin sakinleşin ve rahatlayın. Sonra derin nefes aldıktan sonra ne arıyorsanız onu kafanızda canlandırın çubukların sizi ona götürmesini isteyin.

2- Çubuklara sesli olarak anlatımda bulunabilirsiniz. İsterseniz içinizden çubukla konuşmaya başlayıp kaybettiğin yada aradığın şeyi ona anlatın sizi ona götürmesini istemelisiniz. Kalbinizde ne varsa ne istiyorsanız bunu çubuğa hissettirmelisiniz. çubukla insan gibi konuşun.

3- Çubuklar çekmeye başladığında konsantrenizi bozmadan çubuğu takip edin. Yönetimi tamamen çubuğa bırakın, hiç ummadığınız bir anda çubuklar sizi aradığınıza yönlendirebilir.

Bir Alan veya Odanın Enerjisini Belirleme

1- Evinizdeki, ofisinizdeki veya bahçenizdeki enerji seviyelerini test etmek isterseniz önce gözlerinizi kapatın. Ve odadaki “Chi” enerjisini algılamaya çalışın. Bunu çubukları kullanmadan yapmaya başlayın. Tespit edemezseniz endişelenmeyin. Çubuklar enerji akışını veya yolunu belirlemenize yardımcı olacaktır. Öncelikle evde göremediğiniz varlıkların olduğunu düşünün.

2- Şimdi çubukların sizi enerjiye doğru götürmesini isteyin. Bunu sözlü olarak veya dahili olarak yapabilirsiniz. “Bana bu odada enerji yolunu gösterebilir misin?” Veya “Bu alandaki enerjinin nasıl aktığını bana göster” diyebilirsiniz. Bu söylemler sizin çubuklarla iletişim kurmanızı sağlayacaktır.

3- Çubuklar çekmeye başladığında zarif bir şekilde onu takip edin. Burada çubukların sizi götüreceği yer 2 çeşittir. Birisi akımız en yoğun olduğu yer ikincisi hiç olmadığı yer olacaktır. Çubuklar bazen akımı takip ederek sizi evin içinde dolaştırabilir. Koltuk ve çekyatları çekmeden kesin ayarlamayı yapamayabilirsiniz.

Not:  Çubuklar ve ağaç dalları kullanımı; ilahi güç, kehanet, sihir ve büyünün çağrışım alanı içinde yer almaktadır. Unutmayın-ki Allah’tan başka ilah yoktur. Ne isterseniz ne dilerseniz ondan dileyin. Allah’ın izni olmadan yaprak bile kıpırdamaz.  Kaynak: Define Sohbeti

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.